Menu
 
 

Antradienį startuoja šiuolaikinio cirko festivalis

2016 09 06  13:26  |  Aktualijos

Šiuolaikinis cirkas po truputį įsigyvena Vilniaus Senamiestyje – paskutinėmis vasaros dienomis Menų spaustuvėje prasidėjusi Naujojo cirko savaitgalio edukacinė programa įgauna pagreitį, jau pristatyti cirko dramaturgijos dirbtuvių rezultatai. Antradienį, rugsėjo 6 dieną, prancūzų trupės „Cie BAM“ rokenrolo koncertas-spektaklis atidarys vienuoliktąjį festivalį, truksiantį iki pat sekmadienio.

WillyGoodWood

Nuotrauka: menuspaustuve.lt

Paaiškinti ar apibrėžti šiuolaikinį cirką jo nemačiusiems, ko gero, neįmanoma. Vienuoliktajame festivalyje pasirodysiantys artistai patys vengia apibrėžimų ir teigia, jog cirko mene praverčia bet kokia patirtis. „Stengiuosi savo profesiją ir kasdienybę praturtinti viskuo, kas mane verčia šypsotis“, sako „Cia BAM“ narys akrobatas William Thomas ir vardina savo įkvėpimo šaltinius: kovų menai, medžio drožinėjimas, virinimas, buvimas gamtoje, meditacija… Tuo tarpu rugsėjo 9-10 dienomis pasirodysiančio vokiečių projekto „Overhead Project“ narys Tim Behren cirką pristato kaip patirtį ir kaip formą, tinkamiausią akrobatų dueto idėjoms išreikšti: „Ir tai nebūtinai turi būti grynas cirkas. Mes tai vadiname ir šokiu, ir imtynėmis.“

Švedija šiuo metu yra viena Europos lyderių šiuolaikinio cirko srityje ir šįmet Naujojo cirko savaitgalis pristatys du visiškai skirtingus švedų darbus. Rugsėjo 7 dieną žiūrovai kviečiami stebėti spektaklio-mokslinio tyrimo „Extreme Symbiosis“, gimusio akrobatams analizuojant savo darbo – pasirodymų bei kasdieninių treniruočių – ir gyvenimo būdo principus. Spektaklio kūrėjai Henrik Agger ir Louise von Euler Bjurholm kartu dirba jau 14 metų, drauge mokėsi Valstybinėje Maskvos cirko mokykloje bei iki šiol dirba legendinėje švedų cirko trupėje „Cirkus Cirkör“, prie kurios įkūrimo prisidėjo ir pats Henrik. Antrasis švedų pasirodymas – festivalį uždarysiantis trupės Svalbard spektaklis „All Genius All Idiot“, vienas ryškiausių pastarųjų metų Šiaurės Europoje sukurtų cirko pasirodymų. Kūrėjai ironiškai, o kartais ir sarkastiškai kvies publiką mąstyti apie ribą tarp genijaus ir idioto – kas mus daro vienais, o kas – kitais? Ar iš tiesų žmogus=intelektas, gyvulys=instinktai?

Šeštadienio popietę greta užsienio svečių žiūrovai galės išvysti ir lietuvių pasirodymą – Vokietijoje besimokantys Aleksandras Lempertas ir Dolita Bubnytė Kišeninėje salėje pristatys eskizą, gimusį susitikus cirko artistams ir eksperimentinės muzikos kūrėjams. Festivalio vadovė Gintarė Masteikaitė džiaugiasi, jog vis daugiau šiuolaikiniu cirku besidominčių lietuvių užsienyje mokosi iš savo srities profesionalų, kelia savo lygį, dalyvauja vietiniame kultūriniame gyvenime ir, svarbiausia, grįžta į Lietuvą tuo pasidalinti su žiūrovais bei įkvėpti kitų jaunų žmonių mokytis cirko disciplinų.

Naujojo cirko savaitgalis’16 vyks rugsėjo 6-11 dienomis Menų spaustuvėje.

Griežtai draudžiama „SwO magazine“ paskelbta informaciją panaudoti kitose interneto tinklalapiuose, visuomenės informavimo priemonėse bei platinti kuriuo nors pavidalu be raštiško sutikimo. Dėl informacijos naudojimo kreipkitės el. paštu į SwO.lt redakciją - redakcija@swo.lt. © SwO.lt

Komentuok:
*Reklama
Kinas po paskaitų

DIOR

Ina Budrytė

Kauno bienalė

DNO