Menu
 
 

Vasarą MO kviečia į renginius muziejaus lauko erdvėse

2021 06 08  19:27  |  Aktualijos

Vasarą MO kviečia į renginius muziejaus lauko erdvėse

Nuotraukos – MO muziejaus archyvo ©

MO muziejus kviečia į vasaros renginius ir veiklas atvirose MO erdvėse – MO terasoje ir skulptūrų sode. Poezijos skaitymai, piknikai, šokio spektakliai, muzikos vakarai, vaikų vasaros stovyklos ar pokalbiai apie augalus – ir vėl lauks MO lankytojų, vilniečių ir miesto svečių.

„Jau trečią vasarą kviečiame leisti laiką MO lauke, atvirose mūsų erdvėse – terasoje ir skulptūrų sode. Kiekvienais metais šios vietos tampa vis labiau gyvos ir pilnos žmonių. Drauge atrandame naujų sąlyčio su vizualiuoju menu taškų: per poeziją, šokį, muziką ar piknikus. Renginiai MO lauke taip pat yra ir galimybė susitikti įvairioms bendruomenėms, megztis ryšiui tarp jų. Tikiu, kad ši vasara ir vėl bus kupina įspūdžių tiek vaikams, tiek suaugusiesiems“, – teigia Milda Ivanauskienė, MO muziejaus vadovė.

MO terasoje – poezijos skaitymai

Muziejaus atstovai šią vasarą ir vėl kviečia į poezijos skaitymus MO terasoje. Čia susitiks skirtingi stiliai ir temos, o lankytojų laukia gaivūs ir polėkio bei eilių kupini vakarai MO muziejaus terasoje su jau pamėgtais arba naujai atrastais autoriais.

Šią vasarą MO atstovai kviečia susipažinti, išgirsti ar naujai atrasti Donaldą Kajoką, Enriką Striogaitę, Benediktą Januševičių ir kitus. Poezijos skaitymai MO terasoje skambės birželio 30 d., liepos 23 d. ir rugpjūčio 18 d. nuo 19 val.

Vasarą MO kviečia į renginius muziejaus lauko erdvėse

Sugrįžta ir pamėgti piknikai

Jau trečią sezoną MO muziejuje vyks piknikų klubo „First Blush“ organizuojami piknikai. Akimirksniu vietas prie stalo užpildantis ir jau piknikautojų pamėgtas klubas šį kartą kvies keliauti per žmogaus pojūčius: kvapą, skonį, klausą, lytėjimą ir regėjimą.

Piknikai MO muziejuje – galimybė susitikti, neskubėti ir kelioms akimirkoms pagauti laiką. Šią vasarą MO muziejuje vyks du piknikai: liepos 19 d. nuo 18:30, rugpjūčio mėnesio pikniko data bus paskelbta artimiausiu metu.

Šokio spektakliai ir muzikiniai ritmai MO terasoje

Liepos mėnesį MO terasoje vyks daugiau nei dešimt šiuolaikinio šokio festivalio „Naujasis Baltijos šokis“ pasirodymų. Jubiliejinę programą pristatantis festivalis siūlo naują, prie šiandienos realijų pritaikytą formatą. Šokiu bus galima mėgautis ir MO muziejaus terasoje.

MO skambės ir muzika – kartą per mėnesį į MO terasą persikels Radio Vilnius radijo stotis. Didžėjaus ir ilgamečio radijo laidų vedėjo Manfredo Bajelio ir menininkės Kotrynos Briedytės įkurtas Radio Vilnius – naujas internetinis bendruomenės radijas, prisotintas šviežių laidų, garsų ir vedėjų. MO muziejuje šio radijo rezidentai kvies į 6 valandų trukmės pasirodymus ir tai bus galimybė susipažinti su radijo veikla po atviru dangumi – MO terasoje.

Radio Vilnius pasirodymai MO terasoje vyks birželio 20 d., liepos 18 d. ir rugpjūčio 7 d., nuo 15 iki 21 val. 

Vaikams – vasaros stovyklos ir Šeimų sekmadieniai

Iki liepos 18 dienos, kol muziejuje veiks didžioji paroda „Sunkus amžius. Szapocznikow – Wajda – Wróblewski“ sekmadieniais tradiciškai vyks Šeimų sekmadieniai. Vasaros metu jie taip pat keliasi į atviras MO erdves – MO terasą. Vaikų laukia galimybė kurti spektaklius pagal pasakas drauge su aktoriais, dalyvauti orientaciniame žaidime „Meno troškulys“ ir kitos veiklos.

Vaikų laukia ir daugiau atradimų muziejuje – vyks net šešios vasaros stovyklos. 1–4 klasių moksleiviai kviečiami atrasti teatro užkulisius, kurti etiudus, spektaklius ir tapti režisieriais ar aktoriais Teatro stovykloje drauge su teatru vaikams „Pradžia“. 3–6 klasių moksleiviai gali jungtis prie kūrybiškumo stovyklos „Einam“ ir drauge su „Keistuolių teatro“ ir „Atviro rato“ teatro aktoriais tyrinėti naujausias kūrybos ir meno formas, kurti istorijas, žaisti, improvizuoti, filmuoti. Į vaizduotės stovyklą taip pat kviečiami 3–6 klasių moksleiviai. Šioje stovykloje intuicija bus vedlė visos vaizduotės kelionės metu ir vaikai išmoks, kaip idėją pasakyti ne tik žodžiu, bet ir vaizdu ar veiksmu.

Nauja erdvė lauke – MO kubas

MO muziejaus skulptūrų sode vasarą aktyviai veiks jau anksčiau lankytojų pastebėtas MO kubas. Tai nauja susitikimų vieta MO lauke. Maloniam orui esant, skanauti gėrimus ir MO bistro maistą bus galima visą vasarą 11:00-21:00.

MO kubas organiškai papildo MO skulptūrų sodą ir yra papildoma galimybė užsukti užkąsti ar atsigaivinti. Kaip teigia kubo kūrėjai „DO Architects“, kubo atspindintys paviršiai leidžia matyti ir savo atvaizdą, ir MO pastatą ar skulptūrų sodą. O atvertas kubas ne tik atkartoja MO architektūrines linijas, bet ir statišką kubo formą paverčia dinamiška.

Pokalbiai apie augalus

Vasaros pirmadieniais ir toliau vyks pokalbiai apie augalus. Šįkart dėmesys bus skiriamas ekologijai ir tvarumui. Kaip kurti aplinką pagal šiuolaikinio dizaino principus, nenusižengiant gamtos principams ir taip, kad žmogui būtų patogu – tai tik dalis klausimų, kurie bus analizuojami šią vasarą.

Pokalbiai apie augalus, dizainą ir aplinkos kūrimą šiemet vyks liepos 12, 26 ir rugpjūčio 9 dienomis nuo 18 val.

Visus MO lauke renginius – poezijos skaitymus, piknikus, pokalbius apie augalus, vaikų stovyklas, Šeimų sekmadienius ir kitus renginius, galima rasti čia. 


Komentuok:
*Reklama