Menu
 
 

Vasarą palydėk su griausmu

2017 08 22  13:00  |  M.I.C. Naujienos

Folkloro scena

Nuotraukos – Kazimiero Šešelgio ©

Savitos muzikos ir šiuolaikinės baltų kultūros festivalis „Mėnuo Juodaragis” prasidės jau šią savaitę ir  kvies visus pabaigti vasarą nuostabaus grožio Dūburio ežero saloje. Keturias dienas lankytojus džiugins rinktinių Lietuvos ir užsienio kolektyvų koncertai bei itin turtinga kultūrinė šventės programa.

Šiemet festivalis pasiūlys per 70-ties atlikėjų pasirodymus, vakarėlius, rinktinius filmus ir paskaitas, vaikų kiemą su tik jiems skirta programa, DJ pasirodymus iki paryčių, gamtiškojo meno projektus ir senuosius amatus. Keturiose festivalio scenose pasirodys „Wardruna“, „Of The Wand And The Moon“, „Der Blutharsch and the Infinite Church of the Leading Hand“, „Death In Rome“, „Nest“, „G&G Sindikatas, Donis ir Rasa Serra, Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“, Domantas Razauskas, „Nahash“  ir dar dešimtys užsienio bei mūsų šalies atlikėjų.

Pagrindinis festivalio akcentas, griausmavaldis Perkūnas, aplink kurį suksis dauguma festivalio programos dalių.

Mėnuo Juodaragis 2017 - SwO magazine

PERKŪNO KIEMAS

Šiemet Amatų kiemas ypatingai pulsuojantis energija, kvepiantis geležimi, kovomis, aidintis karo dainomis ir būgnų garsais. Ypatingas dėmesys bus skiriamas ugniai, kuri nuo pat pradžios suks gyvybės ratą. Be jos neišsivers duonkepiai, senieji aludariai, kalviai, ginklakaliai, keramikai.

Mėnuo Juodaragis 2017

KINAS IR PASKAITOS

Kino ir paskaitų palapinėje rinksis žymiausi įvairių Lietuvos ir kitų Europos kultūros sričių mylėtojai ir tyrinėtojai, kurie ne tik pasidalins savo mintimis, bet ir atskleis pagrindinio baltų panteono dievo Perkūno tradicines bei šiuolaikines išraiškas. O vakarai bus skirti kino mylėtojams, kuriems  pristatysime rinktinius filmus iš Lietuvos ir užsienio. Šių metų naujiena restauruota Lietuvos dokumentikos klasika ir vėlyva „Perkūniška erotika“.

DUNDESIO RITUALAS

Dvidešimto „Mėnuo Juodaragio“  akcentas ir esminis Perkūno garso įnagis – būgnas. Festivalis sieks surinkti didžiulį skaičių būgnų ir būgnininkų, kurie visi drauge vienoje vietoje Griausmavaldžio šventės proga atliks įspūdingo dundesio ritualą.
„Visų atvykstančiųjų  lauksime atsivežant savo būgnus ir būgnelius, kitus mušamuosius padargus, o jų neturintys gaus progą susimeistrauti vietoje iš aplinkoje randamų daiktų, bei išmokti dundesio subtilybių keletoje būgnų meistravimo dirbtuvių“ – teigia festivalio organizatoriai. Kiekvienas būgnas atvykęs į festivalį gaus atminimo ženklą, kuris ilgai primins perkūniško trenksmo apeigą!

Mėnuo Juodaragis 2017

SPORTAS IR ŽYGIAI

Gamtinėje salos erdvėje šiemet bus daug sveiko judesio ir atkaklių sportinių žaidimų. Galėsite išbandyti akies ir lanko taiklumą, pasimėgauti regbiu, futbolo turnyru, ristynėmis, orientacinėmis varžybomis, o mikliausių mušėjų lauks unikalioji lietuviška ripka! Didelio dėmesio sulaukęs patrakęs ir vyriškos jėgos reikalaujantis žaidimas Rąstplėšis, vadinamas ir „vikingų regbiu“ nepaliks nei vieno abejingo.


Komentuok:
*Reklama
DNO