Menu
 
 

„Vestuvės“ – šventė su sunkvežimiais gėlių ir prancūzų dizainerio suknele

2019 07 27  14:33  |  Aktualijos

Filmas „Vestuvės“

Nuotraukos – kadrai iš filmo „Vestuvės“ ©

30 tūkstančių dirbtinių gėlių, 7000 eurų vertės, prancūzų dizainerio siūta, rankų darbo vestuvinė suknelė, su kuria aktorė šoko į vandenį, balti „Tesla“ automobiliai ir milžiniški dekoracijų kiekiai – visa tai buvo panaudota kuriant pasakiškas vestuves išskirtinėje lietuviškoje romantinėje komedijoje „Vestuvės“, kuri papuoš Lietuvos kino teatrų ekranus jau rugpjūčio 9 dieną.

Filmo kūrėjai didelį dėmesį skyrė vizualinei pusei, išskirtinei kūrinio stilistikai. „Siekis buvo pasaulio sukūrimas,“ – atskleidė „Vestuvių“ režisierius Vygantas Bachmackij. „Kad pasaulis būtų kiek pasakiškas, kad jis būtų šiek tiek atitrūkęs nuo niūrios tikrovės. Filmo stilistikoje man buvo svarbiausia, kad būtų kuriama pasaka.“

Filmas „Vestuvės“

Filmas „Vestuvės“

Didžioji dauguma lietuviškų komedijų yra kuriamos ieškant įkvėpimo užsienio filmuose, statomos pagal pirktus scenarijus. „Vestuvių“ kūrėjai nepanoro dairytis svetimų idėjų ir nepabijojo imtis iššūkio sukurti originalų, unikalų scenarijų. Todėl tai – išskirtinai lietuviškas kūrinys, kuomet „lietuviškas filmas“ reiškia ne vien filmo kūrėjų tautybę bei filmavimo lokaciją, bet ir lietuvišką turinį, idėjas, vaizduotę, atskleidžia visą šalies kino kūrėjų potencialą. „Net minties neturėjome pirkti scenarijaus,“ – teigė režisierius, scenarijų kūręs su Matu Vildžiumi (vienu filmo „Grąžinti nepriklausomybę“ scenaristų). „Pačiam jį rašant, turi daugiau pločio, esi nesuvaržytas istorijos.“

„Tai – sukuriantis intrigą pasakojimas apie lietuviškas vestuves,“ – atskleidė siužetą filmo prodiuseris Stasys Baltakis. Vos keletą mėnesių pažįstami Laura ir Edgaras ruošiasi vestuvėms. Būsimu žentu nepatenkintas Lauros tėvas Oskaras, korumpuotas politikas, nori pagerinti savo įvaizdį, leisdamas dukrai tekėti už paprasto berno, todėl neprieštarauja vestuvėms, nors jau svajoja apie skyrybas. Skirtingų socialinių sluoksnių šeimos, vos susitikusios, ima konfliktuoti, o jaunavedžiai pamažu ima suvokti, kad beveik nepažįsta vienas kito.

Filmas „Vestuvės“

„Filme yra žinomų aktorių, taip pat visa plejada naujų būsimų žvaigždžių,“ – intrigavo S. Baltakis. Jaunosios tėvą įkūnijo Vytautas Kaniušonis, laimėjęs „Sidabrinę gervę“ už pagrindinį vaidmenį gausiai apdovanotame Igno Jonyno filme „Lošėjas“. Vienas populiariausių šalies aktorių Giedrius Savickas („Trys milijonai eurų“, „Melagiai“), kategoriškai atsisakantis vesti įmonių bei privačius renginius, filme mielai tapo vestuvių vedėju. „Vestuvėse“ sutiksime ir Darių Meškauską („Aurora“, „Ekskursantė“), Marių Repšį („Šventasis“, „Redirected“), savo nuostabų balsą pademonstruosiančią garsią atlikėją Moniką Liu. Specialiai sukurti ryškaus jaunikio motinos vaidmens iš JAV atskrido ten jau 30 metus gyvenanti praeityje buvusi tikra teatro žvaigždė Dainora Tautavičiūtė.

Galimybę filmuotis drauge su visiems gerai žinomomis ir mėgstamomis žvaigždėmis filmo kūrėjai suteikė ir jauniems, savo kūrybinį kelią kine tik pradedantiems aktoriams. Nuotaką vaidina Dovilė Kundrotaitė, pirmąjį žingsnį į kino ekranus žengusi „Pelėdų kalne“, o „jaunikis“ Džiugas Gvozdinskas filmavimo metu Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje tik baigė antrą vaidybos studijų kursą. Jaunosios seseris įkūnijusios Greta Pavlovskytė bei Gabrielė Ladygaitė ligi šiol aktorinę patirtį kaupė teatre, o Edgaro broliu tapęs aktorius Laurynas Jurgelis savo filmografijoje turi vieną ilgametražį filmą – atliko vaidmenį dramoje „Sangailės vasara“. „Ilgai mes ieškojome. Man atrodo, aš peržiūrėjau visus aktorius Lietuvoje! Tai buvo ilgas procesas, kol radau, kas geriausiai atitiko mano nusistatytus kriterijus. Likau visiškai patenkintas savo pasirinkimu,“ – paklaustas apie jaunuosius aktorius, džiaugėsi V. Bachmackij.

Filmas „Vestuvės“

Smagių kuriozų, šventinio chaoso, dvejonių bei meilės kupina romantinė komedija „Vestuvės“ pasirodys Lietuvos kino teatruose rugpjūčio 9 dieną. Tai – pirmasis Vyganto Bachmackij ilgametražis filmas. Režisierius yra sukūręs keletą trumpo metro darbų, vienas jų – „Visi pasiilgo Prano Ivanausko“ – Rygos tarptautiniame kino festivalyje buvo išrinktas geriausiu trumpametražiu filmu.

„Vestuves“ kelia prodiuserinė kompanija „Film Jam“, jau džiuginusi žiūrovus filmais „Nepatyręs“, „1410. Žinomas nežinomas Žalgiris“, „12 Kėdžių“, „Melagiai“.


Komentuok:
*Reklama