Menu
 
 

Igno Jonyno filmas pateko į konkursinę San Sebastiano kino festivalio programą

2019 07 30  17:15  |  Aktualijos

Igno Jonyno filmas

Nuotrauka – Igno Jonyno asmeninio archyvo ©

Paskelbus San Sebastiano kino festivalio programą paaiškėjo, jog konkursinėje „New Directors“ sekcijoje drauge su 13 kitų šalių atstovais varžysis naujasis Igno Jonyno filmas „Nematoma“. Tai – debiutuojantiems arba antrąjį filmą pristatantiems režisieriams skirta festivalio programa, kiekvienais metais atrandanti vis daugiau talentingų kūrėjų iš viso pasaulio. „New Directors“ programoje prieš penkerius metus dalyvavo ir pirmasis režisieriaus filmas „Lošėjas“, tapęs pirmuoju čia patekusiu Baltijos šalių filmu. Būtent San Sebastiano kino festivalyje ir įvyko filmo premjera, bilietai į kurią buvo iššluoti akimirksniu, o sausakimšoje salėje filmą stebėję žiūrovai negailėjo jam pagyrų. Gimtinėje „Lošėjas” pelnė 6 Sidabrines gerves ir buvo pripažintas geriausiu 2014-ųjų lietuvišku filmu.

Panašu, jog sėkmė lydi ir naująjį I. Jonyno projektą, detektyvinę neo-noir stiliaus dramą „Nematoma“ – dar nebaigtas kurti filmas praėjusiais metais San Sebastiano kino festivalyje pelnė net du apdovanojimus – „Glocal in Progress“ industrijos įsteigtą apdovanojimą bei piniginį festivalio prizą, skirtą paremti filmo gamybai. Režisieriaus teigimu, San Sebastianas – ypatinga atmosfera ir nesumeluota meile kinui pasižymintis kino festivalis, tuo išsiskiriantis iš kitų A klasės kino renginių. Džiūgaudamas dėl sėkmingos filmo „Nematoma“ kelionės po kino festivalius I. Jonynas tikina, jog tai – ne atsitiktinė sėkmė, o sunkaus darbo rezultatas, siekiant kurti kokybišką ir visuomenei aktualias temas gvildenantį kiną.

Rugsėjo 20-ąją Lietuvoje startuosianti drama „Nematoma“ žiūrovams pristato Karpatuose dienas leidžiantį Joną (akt. Dainius Kazlauskas), slegiamą rutinos, praeities šešėlių ir amžiaus krizės. Vyras gali užsimiršti tik šokdamas, o vis labiau slegianti emocinė duobė paskatina jį imtis desperatiškų veiksmų, kad pakeistų situaciją. Sanatorijos šokiuose pastebėtas prodiuserių, Jonas kviečiamas dalyvauti TV šokių projekte Lietuvoje. Drauge su porininke, šokėja Saule (akt. Paulina Taujanskaitė) jiedu netrunka tapti daugiausiai dėmesio sulaukiančia televizijos projekto pora. Bet netrukus iš kalėjimo paleidžiamas senas Jono priešas – Vytas (akt. Darius Bagdžiūnas). Draskomas prieštaringų jausmų, buvęs kalinys sprendžia dilemą – visuomenei įrodyti savo tiesą, ar imtis keršto Jonui?

Drauge su filosofu Kristupu Saboliumi antrąsyk rašęs filmo scenarijų, režisierius tikina, jog neo-noir estetikos „Nematoma“ prabyla apie įvairias aklumo formas šiandienos pasaulyje, kuris tarsi iškelia reikalavimą viską pamatyti ir visada būti matomu, o filmo istorijoje persipina nusikaltimo ir tiesos regimybės temos.

Drauge su Latvijos, Ukrainos ir Ispanijos kino kūrėjais kurto filmo šokio kompozicijas kūrė Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro baleto trupės solistas, Auksiniu scenos kryžiumi apdovanotas choreografas Martynas Rimeikis, o kostiumus – garsi dizainerė Sandra Straukaitė.


Komentuok:
*Reklama