Menu
 
 

Vieninteliai Lietuvos atstovai didžiausiame Europos muzikos industrijos festivalyje „Eurosonic“

2018 01 18  15:56  |  M.I.C. Naujienos

Sheep Got Waxed - SwO magazine

Nuotraukos iš „Tilto
namai“ ir „Sheep Got Waxed“ archyvų ©

Neprognozuojamo džiazo trio „Sheep Got Waxed“ žiemos miegu nemiega. Vos prieš porą mėnesių grįžę iš gastrolių Kinijoje, muzikines klajones jie tęsia Europos šalių muzikiniuose vandenyse.  

Elektroniką, roką ir akademinį džiazą derinanti grupė „Sheep Got Waxed“ – jau ne vienerius metus stebina Lietuvos melomanus ir silpnų nervų klausytojus. 2016 m. pabaigoje pristatę savo antrą albumą „Pushy“, pastaruoju metu jie savo pankišką energiją intensyviai skleidžia užsienyje.

Spalio pabaigoje koncertavę Kinijoje (į kurią jau planuoja grįžti), dabar Adas Gecevičius, Paulius Vaškas ir Simonas Šipavičius ruošiasi pakeliauti po Europą.

Sheep Got Waxed - SwO magazine

Jau sausio 19 d. savo muzikinį arsenalą jie demonstruos didžiausiame Europos muzikos industrijos festivalyje „Eurosonic“ Groningene (Olandija). Čia jaunų, perspektyvių grupių ieško beveik visi žymiausi Europos festivaliai, muzikos mylėtojai ir profesionalai. Renginys kasmet sutraukia daugiau nei 4000 dalyvių, čia pasirodo apie 300 muzikantų, vyksta įvairiausi susitikimai, dirbtuvės, diskusijos ir paskaitos apie tarptautines muzikos tendencijas.

Būtent „Eurosonic“ tapo atspirties tašku tokiems kūrėjams kaip „Ásgeir“, „Bastille“, Ibeyi, Jamesas Blake‘as ar Hozier. Šiemet sheepai čia bus vieninteliai Lietuvos atstovai – nuvažiuoti į muzikos ateitį kuriantį festivalį jiems padėjo Lietuvos kultūros taryba ir Kultūros ministerija, iš dalies finansuojanti Lietuvos muzikos ir verslo asociacijos projektą „Lietuvos muzikos galimybių plėtra“.

Sheep Got Waxed - SwO magazine

Pasibaigus „Eurosonic“, pirmomis vasario dienomis trijulė savo džiazo kozirius pirmą kartą atvers Slovėnijoje, Liublianoje. Čia jų koncertą stebės muzikos industrijos, žiniasklaidos ir kultūros atstovai, kasmet susirenkantys į trijų dienų festivalį „MENT Ljubljana“. Skirtingose erdvėse įvyks apie šešias dešimtis koncertų, dirbtuvių ir diskusijų, ypač orientuotų į Rytų Europos ir regionines scenas. Pernai MENT sulaukė 3400 svečių ir apie 400 dalyvių.

Kiek vėliau, balandį, „Sheep Got Waxed“ trijulė visai savaitei vyks į Roterdamą. Ten suvienys muzikines jėgas su olandų džiazo grupe „Tommy Moustache“, su kuriais susipažino pernai vasarą Danijoje. Tada čia vyko tarptautinis šiuolaikinio džiazo festivalis „12 points“, į kurį abi grupės pateko atrinktos iš daugiau nei 500 kandidatų.

Dabar olandai ir lietuviai ne tik varžysis, kurios pavadinimas originalesnis, bet ir sukurs bendrą programą jungtiniu vardu „Tommy Got Waxed“. Tomis bus vaškuojamas gyvai koncertuose Olandijoje, o vėliau gal ir Lietuvoje.

Grįžę iš kelionių, užmezgę pažinčių ateičiai ir prisikvėpavę šviežiausių Europos muzikos vėjų, „Sheep Got Waxed“ žada užsidaryti į įrašų studiją ir iš jos neišlįsti be savo naujojo trečiojo albumo.


Komentuok:
*Reklama