Menu
 
 

Žvilgsnis į scenografų kasdienybę

2023 05 08  20:00  |  Aktualijos

Likus mėnesiui iki Lietuvos dalyvavimo didžiausiame scenografijos, teatro ir architektūros forume Prahos kvadrienalėje, Lietuvos nacionalinį paviljoną kuruojanti LDS galerija „Arka“ kviečia į diskusiją tema „Kaip scenografams gyventi geriau?“. Gegužės 10 d., trečiadienį, 18 val. Vilniaus teatre „Lėlė“ (Arklių g. 5, Vilnius) vyksiančiame pokalbyje bus aptariamos scenografijos lauką kamuojančios problemos, galimi jų sprendimo būdai bei veiksmai, galintys pagerinti visos bendruomenės gyvenimą.

Žvilgsnis į scenografų kasdienybę

Nuotraukos – Giedriaus Akelio ©

Scenografija Lietuvos teatre užima svarbią vietą ir reikšmingai prisideda prie Lietuvos teatro garsinimo pasaulyje. Tačiau net kai vaizdas ir vizualus pasakojimas spektaklyje užima išskirtinę vietą, jis retai išskiriamas ir įvertinamas – Lietuvoje dažnai kalbame tik apie teatro režisierius arba jų komandas, retai išskirdami atskirų meno sričių indėlį į konkretų spektaklį. Ruošiantis dalyvavimui prestižinėje ir Venecijos bienalei vizualiųjų menų kontekste prilygstančioje Prahos kvadrienalėje, kaip niekad aktualu tampa į scenografų darbą pažvelgti iš esmės, o svarbiausia – telkti scenovaizdį kuriančius menininkus.

Žvilgsnis į scenografų kasdienybę
„Buvimas bendruomenėje leidžia ir kitiems į scenografus pažvelgti kaip į svarbią ir stiprią teatre veikiančią jėgą, o patys menininkai taip jaučia kolegų palaikymą ir įvertinimą“, – sako diskusiją moderuosianti scenos menų kritikė Kristina Steiblytė. Jai antrina ir Lietuvos paviljono Prahoje meno vadovė, menotyrininkė Raimonda Bitinaitė-Širvinskienė: „Dažnai tenka girdėti, kad scenoje svarbiausias yra atlikėjas, veiksmas, istorija, o šviesos, videografija, daiktinė aplinka, net apranga ir muzika yra tik fonas, tad jų gali ir nebūti. Manau, kad taip nukenčia bendras supratimas apie teatro meną, todėl kiekviena scenos meno sritis turėtų susirūpinti savo pačios išlikimu, scenografijos kaip dailės srities būtinybės teatre.“
Pokalbyje apie Lietuvos scenografijos ateitį dalyvaus R. Bitinaitė-Širvinskienė, Lietuvą atstovaujančios scenografės Julija Skuratova, Neringa Keršulytė ir Birutė Ukrinaitė.

Žvilgsnis į scenografų kasdienybę
15-ą kartą organizuojama Prahos kvadrienalė vyks šių metų birželio 8-18 d. Lietuvos nacionalinį paviljoną atstovaus šešios teatro ir kino dailininkės: kino dailės specifiką teatre taikanti Sigita Šimkūnaitė, tikrovės daugiasluoksniškumą tyrinėjanti J. Skuratova, medžiagiškos scenografijos atstovė N. Keršulytė, muzikinės teatro scenos universalumą ir minimalizmą propaguojanti B. Ukrinaitė, jaunosios kartos kamerinės daugiafunkcinės scenografijos autorė Barbora Šulniūtė, integralios skaidytos formos scenoje kūrėja Laura Luišaitytė.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Rėmėjai: Lietuvos dailininkų sąjunga, Vilniaus miesto savivaldybė.


Komentuok:
*Reklama
DNO