Menu
 
 

20 sezonų

2015 11 10  16:12  |  Aktualijos

20 sezonų

Nuotrauka: organizatorių.

Prieš keletą mėnesių Karališkoje Škotijos akademijoje Galzge, teatro režisūros magistrą baigusi Rasa Niurkaitė programoje „Atvira erdvė“ pristato savo debiutą profesionalioje Lietuvos scenoje – spektaklį „20 sezonų“.

20 sezonų – tiek paprastai trunka profesionalaus baleto šokėjo karjera valstybiniame teatre. Koks žmogus palieka teatrą? Keturiasdešimtmetis, dažnai be aukštojo išsilavinimo, per visą gyvenimą teturėjęs vienintelę darbovietę, neretai visą laiką paskyręs darbui, tad kartais neturintis ir šeimos. Ir kiekvienas, pradedantis šokti baletą, žino, kad po poros dešimtmečių teks neišvengiamai keisti profesiją. O gal ir dar anksčiau.

Spektaklio centre – trys baleto šokėjai, nutraukę karjerą dėl skirtingų priežasčių. Vieną tai padaryti privertė ankstyva trauma, kita savo noru pasitraukė karjeros viršūnėje, siekdama, kad visi prisimintų ją šokančią geriausioje formoje, o trečioji paliko sceną atėjus laikui išeiti į pensiją.

„Mane visada domino, kas vyksta su žmogumi, kai jam tenka pakeisti gyvenimo būdą 180 laipsnių kampu“, sako režisierė R. Niurkaitė, „Visą gyvenimą kažko sieki, dirbi dėl svajonių, bet vieną dieną nutinka kažkas tokio, dėl ko sugriūva visa, ką iki tol pasiekei, ir privalai ieškoti naujo kelio, naujų tikslų.“

Spektaklio eskizas pirmą kartą pristatytas šią vasarą Glazge vykusiame festivalyje „On the Verge“. Čia vaidmenis atliko aktoriai iš Škotijos, Kenijos ir Norvegijos.

Lietuviškame spektaklio variante atsisakyta tarptautiškumo, tačiau ne aktorių įvairovės. Premjeroje Vilniuje vaidmenis atlieka vyresniosios kartos aktorė Aldona Janušauskaitė, jaunas, tačiau jau ne vieną vaidmenį teatre ir kine sukūręs aktorius Dainius Jankauskas bei aktorė-šokėja Agnė Ramanauskaitė.

Spektaklis „20 sezonų“ rodomas lapkričio 12, 13 ir 24 dienomis Menų spaustuvės Kišeninėje salėje. Bilietus platina www.tiketa.lt.

Idėjos autorė ir režisierė Rasa Niurkaitė | kompozitorė Juta Pranulytė | dailininkas Dravis Kavaliauskas | choreografas Isaac Evans (Jungtinė Karalystė) | šviesų dailininkas Povilas Laurinaitis | vaidina Aldona Janušauskaitė, Agnė Ramanauskaitė, Dainius Jankauskas.


Komentuok:
*Reklama