Menu
 
 

Lietuvos baleto istorijoje – naujas etapas, baleto artistai kuria patys

2012 06 01  10:07  |  Aktualijos

Jau šį sekmadienį didžiojoje Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro scenoje įvyks ypatinga šio sezono premjera – jaunų baleto artistų miniatiūrų projektas „Kūrybinis impulsas“. Scenoje pasirodys ir primabalerina Eglė Špokaitė, prieš pusantrų metų palikusi LNOBT.

Lietuvos baleto istorijoja

Nuotraukos: V.Balkūnas

„Tai šviežio oro gūsis Lietuvos baleto istorijoje ir naujas etapas – jauni LNOBT artistai (17–35 m.) pagaliau rado progą pasireikšti ne kaip atlikėjai, bet kaip baleto meno kūrėjai“, – sako viena iš 11 vakaro choreografinių miniatiūrų autorių primabalerina Olga Konošenko.

„Kūrybinis impulsas“ praplės choreografijos sąvoką ir užfiksuos naujos eros pradžią Lietuvos baleto istorijoje.

Vienas iš „Kūrybinio impulso“ tikslų – sudaryti galimybes talentingiems choreografams atsiskleisti. Galbūt dalis jų papildys Lietuvos šiuolaikinio šokio kūrėjų gretas, nes ateis laikas, kai baleto jie šokti nebegalės.

„Šis projektas – tai jaunų ir ambicingų baleto artistų iššūkis sau, be didelės teatro pagalbos surengti įsimintiną premjerą. Šįkart mes, šokėjai, viską darome patys: nuo choreografijos ir kostiumų iki plakatų spausdinimo ir kitų susitarimų“, – prisipažįsta O. Konošenko.

 Kurybinis Impulsas repeticija

Tuo tarpu žiūrovai ant didingos Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro scenos pamatys tai, ko dar nematė.

„Man labai patinka klasikinio ir modernaus šokio sintezė. Tai yra labai gilu ir išraiškinga“, – savo planus jau šį sekmadienį sujungti klasikinį baletą ir šiuolaikinį šokį išduoda O. Konošenko.

Spektaklio kūrimo pobūdžiu – minitiūromis, kurios dinamiškai keičiasi tarpusavy – baleto kūrėjai siekia pritraukti jauną auditoriją bei paskatinti ją domėtis profesionaliu scenos menu, įgyti tam tikrus kokybinius meno orientyrus.

 Kurybinis Impulsas repeticija

Be to, scenoje birželio 3-osios vakarą pasirodys ir JAV šiuo metu dažnai būnanti Lietuvos baleto primadona Eglė Špokaitė. Ji šoks šiuo metu taip pat JAV gyvenančios  Vilijos Putrius choreografinėje miniatūroje „Kame stiprybė?“.

„Pasiūliau Vilijai imtis choreografijos, o aš pasirinkau šokį. Kitaip tariant, atidaviau savo kūną, ir labai nuoširdžiai džiaugiuosi, kad mūsų darbas pavyko. Dabar esu tarsi tiltas tarp Lietuvos ir Amerikos“, – sako E. Špokaitė ir kviečia susitikti sekmadienį LNOBT.


Komentuok:
*Reklama