Menu
 
 

Jau kitą savaitgalį – „Open Gallery“

2017 09 03  08:50  |  M.I.C. Naujienos

Open Gallery - SwO magazine

Nuotraukos iš organizatorių archyvo ©

Rugsėjo 8-9 dienomis menų fabrike „Loftas“ bus atidaryta unikali ir nemokama meno galerija „Open Gallery“. Galerijoje be kvapą gniaužiančių gatvės meno kūrinių ant sienos, šokio bei teatro performansų bus pristatytos ir septynios įkvėpimą žadinančios šviesos meno instaliacijos. Unikalios meno galerijos „Open Gallery“ atidarymas vyks muzikos ir menų festivalio „Loftas Fest’17“ metu.

„Open Gallery“ tikslas – prikelti pamirštas industrines miesto teritorijas naujam gyvenimui. Menininkai iš Lietuvos ir užsienio savo idėjomis industrinę miesto erdvę pripildys ypatinga kultūrine atmosfera. Iš Austrijos atvyksianti Anita Brunnauer, žinoma, kaip nita. galerijoje pristatys parodą, kurios ašimi taps įspūdingas šešėlių žaismas. Įkvėpimo sapnuose ieškanti menininkė žiūrovus nukels į mistinius pasaulius. Analoginės projekcijos atvaizdas bus rodomas naudojant skaidrių rodymo projektorius ir pritaikant prie vietos architektūros.

Skulptorius ir instaliacijų menininkas Donatas Norušis savo darbui pasitelks tarybų sąjungos architektūros bruožus ir detales. Savo šviesos instaliacija „Siena“ menininkas kvies analizuoti mentalinį sovietmečio palikimą. Savo vietą galerijoje ras ir eksperimentinis menas. Būtent tokį kūrinį, pasitelkdama atgaivinto pastato ir aplinkos sintezę, pateiks Lietuvos kūrėja Gabrielė Černiavskaja.

Open Gallery

Architektai Tomas Grunskis ir Mindaugas Reklaitis „Open Gallery“ galerijoje pristatys interaktyvią instaliaciją „PROGINA. Mobili architektūros galerija“. Žiūrovas turės unikalią galimybę judesio daviklių pagalba kūrinį dekonstruoti ir taip pats prisidėti prie nesibaigiančio kūrybos proceso. Savo kūriniu „Sūpynės“ meninę instaliaciją priartinti prie lankytojo sieks ir menininkės Rugilė Vegytė ir Greta Rakevičiūtė. Taip kūrėjos siekia sujungti meną su pramoga, judesį su emocija, o šviesą su prisiminimais.

Galerijoje savo darbą taip pat pristatys vienas žymiausių Lietuvos šviesos menininkų klaipėdietis Linas Kutavičius. Jau beveik du dešimtmečius kuriančio menininko šviesos instaliacija „Žiedas“ galerijos lankytojai galės grožėtis ir po parodos atidarymo.

Dideli, šviečiantys nieko tikro nereklamuojantys reklaminiai stendai, įtraukiantys kuriamais šviesų efektais – Evelina Dapkutė darbas „Neo-Noir“.  Darbe kuriamas raudonos ir mėlynos spalvų derinio efektas žiūrovui leis pasijusti ir Neo-Noir stiliaus filmų herojumi ir tapti naktinio didmiesčio gyventoju, skendinčiu ryškioje, dirbtinėje šviesoje.

Į „Open Gallery“ atidarymą rugsėjo 8-9 d. kviečiami ne tik šviesos instaliacijų, bet ir teatro bei šokio, gatvės menui neabejingi lankytojai. Netradicinėje „Open Gallery“ galerijoje savo darbus pristatys pripažinti Lietuvos bei užsienio kūrėjai ir menininkai iš Lietuvos, Prancūzijos, Švedijos, Austrijos, Didžiosios Britanijos.


Komentuok:
*Reklama
DNO