Menu
 
 

Agnė Kuzmickaitė pristatys jubiliejinę kolekciją

2022 11 09  14:50  |  Aktualijos

Viena žymiausių Lietuvos drabužių dizainerių Agnė Kuzmickaitė šiuo metu intensyviai ruošiasi jubiliejinės, jau dešimtosios asmeninės pret-a-porter kolekcijos pristatymui ir pasakoja, jog šou žiūrovai išvys ne tik rugsėjį oficialioje Londono mados savaitės programoje pristatytus modelius ar dar niekur neregėtas naujienas, bet ir turės progą prisiminti įspūdingiausius drabužius iš ankstesnių kolekcijų.

Agnė Kuzmickaitė pristatys jubiliejinę kolekciją

Nuotraukos – Agnės Kuzmickaitės asmeninio archyvo ©

Kūrėja atvirauja, kad tiek prieš kiekvieną kolekcijos pristatymą, tiek po jo, ji nuolat sulaukia klausimų ar šie daug laiko ir investicijų pareikalaujantys renginiai atsiperka: „Pirmiausia, man labai patinka rengti kolekcijų pristatymus ir žiūrovams parodyti ką per pastaruosius metus sukūriau, tai savotiška dovana tiems, kas domisi mada, mano kūrybos gerbėjams, rėmėjams ir, žinoma, sau pačiai. Kasmet renginio labai laukiu, man tai asmeninė kulminacija. Antra, tu niekada nežinai, kuris tavo veiksmas duos impulsą karjerai, žinomumui ar pardavimams. Apskritai, nei organizuodama savo pirmąjį pristatymą, nei dabar negalvoju apie tą apsimokėjimą, man svarbiausia yra susikurti sau sąlygas pristatyti savo kūrybą viešai“, – pasakoja dizainerė. 

Agnė Kuzmickaitė pristatys jubiliejinę kolekciją

Visgi, pasauliniai įvykiai įprastam A. Kuzmickaitės „kūrybiniam“ kalendoriui turėjo įtakos: „Visuomet kolekcijas pristatydavau pavasarį, tačiau dėl pandemijos šou jau antrus metus pasislenka. Nepaisant to, svarbiausia kad renginys įvyksta. Praėjusiais metais žiūrovai renginį stebėjo su kaukėmis, bet tai nesutrukddė mėgautis kolekcija.

Agnė Kuzmickaitė pristatys jubiliejinę kolekciją

Agnė Kuzmickaitė pristatys jubiliejinę kolekciją

Tiesa, Ukrainoje vykstantis karas buvo sukėlęs abejonę ar šiemet apskritai derėtų rengti šou, nes mados renginiai šiuo metu, žinoma, nėra prioritetas, tačiau, kita vertus, mados pasaulis nuolat kalba socialinių aktualijų temomis, o drabužių dizaineriai per kūrybą gali išreikšti savo poziciją. Galiausiai, nutariau, kad privalau rengti šou – kai viskas taip reliatyvu ir aplinkybės gali pasikeisti kone kiekvieną akimirką, kol yra galimybė – svarbiausia nesustoti. Ypač kuomet sulauki palaikymo iš tomis pačiomis vertybėmis besivadovaujančių bendražygių – nuoširdžiai džiaugiuosi bendradarbyste su tvarumo kiekviename žingsnyje siekiančiais „DHL“.

Agnė Kuzmickaitė pristatys jubiliejinę kolekciją

Agnė Kuzmickaitė pristatys jubiliejinę kolekciją

Taip pat, mados dizaineriai yra savotiškai įpratę prie besikeičiančių situacijų. Madoje tiek kūryba, tiek gamyba yra orientuoti į ateitį, tad bėgant laikui atrandi sistemą, geriausiai veikiančią schemą ir judi į priekį“, – šypsosi A. Kuzmickaitė.

Agnė Kuzmickaitė pristatys jubiliejinę kolekciją

Agnė Kuzmickaitė savo kūrybą kasmet pristato ne tik įspūdinguose šou, bet ir nuosekliai dalyvauja užsienio mados renginiuose – kurtus drabužius dizainerė yra pristačiusi mados renginiuose Milane, Paryžiuje, Kijeve, Berlyne, Rygoje ir, žinoma, Londone, kur per paskutinius keturis metus gyvai ir video formatu Londono mados savaitės renginiuose kolekcijas pristatė net penkis kartus. „Vos pradėjusi savo dizainerės veiklą, kaip vieną iš tikslų turėjau būtent dalyvavimą bene svarbiausiame mados industrijos renginyje pasaulyje ir kryptingai dirbant man šį tikslą pavyko įgyvendinti. Pažvelgus atgal, iš tiesų džiaugiuosi, kad net ir gimus vaikui ar studijuojant Dailės akademijoje man pavyko nuosekliai, nedarant pauzių kurti. Tai jau yra nemažai“, – šypsosi dizainerė ir priduria: „Tikrai didžiuojuosi, kad gyvendama  Lietuvoje, kuri yra sąlyginai toli nuo mados sostinių, kartais esu tiek įsitraukusi į darbus, kad su draugėmis juokaujame jog veiksmo lygis būna tarsi per Paryžiaus mados savaitę (juokiasi): nuolat vyksta įvairūs projektai, įgyvendinta daug kolaboracijų su Lietuvos ir tarptautinėmis kompanijomis, neseniai vyko mano kūrybos paroda Taikomosios dailės muziejuje… džiaugiuosi kol jaučiuosi reikalinga. O mano kūryba šiame fone ir toliau kristalizuojasi, nes šis procesas niekada nesibaigia, o ir pati mada labai dinamiška“, – mintimis dalijasi Agnė Kuzmickaitė.


Komentuok:
*Reklama
DNO