Menu
 
 

Agnė Kuzmickaitė kolekciją pristatys Londono mados savaitėje

2020 01 14  11:59  |  Aktualijos

Agnė Kuzmickaitė

Nuotraukos – Agnė Kuzmickaitės archyvo, Pauliaus Gasiūno ©

Mados pasaulio industrijoje istoriškai susiformavo, jog būtent Niujorkas, Paryžius, Milanas ir Londonas tapo svarbiausiomis industrijos sostinėmis, kurios ilgainiui imtos vadinti „Didžiuoju ketvertu“. Kiekvienos tikros mados gerbėjos dienoraštyje šie miestai kasmet įrašomi ryškiausiomis raidėmis, nes žiemos pabaigoje ir rudens pradžioje tai, žinoma, tampa karščiausiomis vietomis mados pasaulio žemėlapyje.

Tiesa, nors Londono mados savaitė pradėta rengti tik 1984 metais, ji netruko tapti bene labiausiai iš proto varančiu  mados industrijos renginiu ir visų mados savaičių lydere, kuri pritraukia garsiausius pasaulio dizainerius bei elitinę publiką. Na, o šiemet Londono mados savaitė taps beprecedenčiu įvykiu ir Lietuvos mados istorijos puslapiuose – oficialios programos metu savo kolekciją pristatys drabužių dizainerė Agnė Kuzmickaitė. Ji pirmoji ne tik iš lietuvių, bet ir visų Baltijos šalių dizainerių, kuriai suteikta garbė pasirodyti pagrindinėje Londono mados savaitės programoje.

Prieš metus dizainerė dalyvavo Londono mados savaitės metu vykstančioje programoje „Fashion Scout“, tačiau šįkart naujausios Agnės Kuzmickaitės kolekcijos modeliai podiumu žengs greta garsiausių mados pasaulio grandų, tarp kurių Victoria Beckham, Burberry, Tommy Hilfiger, ERDEM, Margiela ir kiti.

„Kaip kiekvienas sportininkas svajoja žaisti aukščiausioje lygoje, taip ir aš labai ilgai svajojau kada nors pristatyti savo kūrybą Londono mados savaitės pagrindinėje programoje kartu su garsiausių pasaulio drabužių dizainerių bendruomene. Profesine prasme man tai išties svarbu – galimybė dalyvauti pagrindinėje mados savaitės programoje yra savotiškas įvertinimas bei įrodymas, kad mano darbus vertina ir jie atitinka pasaulinį lygį. Žinoma, dalyvavimas būtent Londono mados savaitės oficialioje programoje svarbus dar ir tuo, kad tai anglakalbis miestas  – dizaineriai turi šansą gauti ne tik Didžiosios Britanijos, bet ir visos angliškai kalbančios mados žiniasklaidos dėmesį“ – atvirauja A. Kuzmickaitė.

Žinoma, pristatyti savo kolekcijas „Didžiojo ketverto“ mados savaičių programose svajoja kiekvienas dizaineris, tačiau patekti tarp išrinktųjų nėra lengva. „London fashion week“ dalyvių kolekcijas vertina britų taryba ir joms keliami ypač griežti reikalavimai – nuo kūrybos publikacijų tarptautiniuose leidiniuose iki svarbių mados industrijos žmonių rekomendacijų.

Agnė Kuzmickaitė kolekciją pristatys Londono mados savaitėje

Agnė įsitikinusi, jog prie šio svarbaus įvertinimo prisidėjo ir tai, jog rudenį savo koncertinio turo metu dizainerės vizitine kortele tapusiais drugeliais marginta glaustinuke, derančia kepure ir to paties rašto įspūdingais batais virš kelių pasipuošė visame pasaulyje populiari dainininkė, hitų „Let me love you“ bei „Anywhere“ atlikėja Rita Ora: „Neabejoju, jog tai turėjo įtakos. Į oficialią mados savaitės programą patekti nėra taip paprasta. Ten vyksta atranka, o vienas iš kriterijų yra ir faktas, kokie žinomi žmonės dėvi tavo drabužius, kokiuose žurnaluose yra publikacijos su tavo rūbais, todėl, manau, kad Rita Ora prie to prisidėjo“.

Agnė pasakoja, kad naujos kolekcijos pristatymas visuomet yra didžiulė šventė, vainikuojanti visų metų darbą. Kartu tai ir išėjimas iš komforto zonos, kuris provokuoja sukurti bei pristatyti kažką naujo. Na, o kuomet renginys aukščiausio lygio, atsakomybė ypač didelė.

„Man svarbus prekės ženklo ir savo koncepcijos populiarinimas, o Londonas yra miestas, kuris kvėpuoja būtent tokiu oru. Lietuvoje kartais išgirstu komentarų, kad mano drugelis yra pabodęs, o užsienyje, priešingai, – žavimasi jo transformacijomis. Sukurti konceptą, kuris turi gausybę panaudojimo galimybių gali tikrai ne bet kas, tad nuosekliai ir kryptingai dirbu šia linkme“, – pasakoja kūrėja.

Tiesa, šiuo metu Agnė ne tik intensyviai ruošiasi jau vasario 14-ąją vyksiančiam kolekcijos pristatymui Londone, bet ir balandžio 9-ąją Vilniaus Rotušę sudrebinsiančiam pristatymui Vilniuje bei kuria kostiumus režisieriaus Oskaro Koršunovo Maskvoje pagal A.Čechovo pjesę statomam spektakliui „Žuvėdra“.


Komentuok:
*Reklama
DNO