Menu
 
 

Algirdas Šeškus. TV

2017 04 19  22:12  |  Aktualijos

Reklama SwO Live Feed

Rytoj bus pristatyta Algirdo Šeškaus fotografijų paroda „TV“ organizuojama pasitinkant Lietuvos televizijos šešiasdešimtmetį – 1957 m. balandžio 30 d. transliuota pirmoji laida iš tuomet ką tik įkurtos Vilniaus televizijos studijos. Parodoje pristatoma keliasdešimt Algirdo Šeškaus fotografinių atspaudų, darytų 1975–1985 metais jam dirbant televizijos operatoriumi. 

Algirdas Šeškus

Iliustracijoje – televizijos diktorė Gražina Bigelytė. Fotografas Algirdas Šeškus, grafika Jurgio Griškevičiaus.

„Įtampa tarp to, kas oficialu ir kas sava, buvo didžiulė“, prisimena 1945 m. Vilniuje gimęs fotografas, „ir vis tik niekas nemanė, kad Sąjunga gali baigtis. Nebuvo minties priešintis „oficiozui“ – jei būtų buvusi, ir mano nuotraukos būtų kitokios, tai būtų svajonė apie kažkokį kitą būvį. Bet mūsų pašaipos nebuvo kova. Tad džiaugiausi dirbdamas televizijoje, ir kartu naudojau ją kaip šaltinį savo fotografijai – stebėjau dirbtinės šviesos šešėlius, sumanytų judesių pakraščius. Kūriau tai, kas man buvo gražu ir teikė džiaugsmo. Dalintis tuo galėjau tik siauram savo rate – profesionalaus menininko laisvė buvo smarkiai varžoma, jos bijota. Kandinskis tuo metu nebuvo rusų menininkas. Šeškus negalėjo būti lietuvių fotografas.“

2009 m. pasirodė pirmoji 1975–1985 m. laikotarpiui skirta Algirdo Šeškaus monografija „Žaliasis tiltas“, po jos – keletas kitų knygų bei parodų ir Nacionalinė premija, įteikta menininkui 2014 metais. 2013 m. knygoje „Šamanas“ fotografas publikavo pirmuosius naujus savo darbus. 

2016 m. Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija išleido Algirdo Šeškaus fotografijų albumą tuo pačiu pavadinimu kaip ir paroda, kurį sudarė menininkas Gintaras Didžiapetris. Tai jau septinta monografija, skirta šio laikotarpio Šeškaus kūrybai.

Griežtai draudžiama „SwO magazine“ paskelbta informaciją panaudoti kitose interneto tinklalapiuose, visuomenės informavimo priemonėse bei platinti kuriuo nors pavidalu be raštiško sutikimo. Dėl informacijos naudojimo kreipkitės el. paštu į SwO.lt redakciją - redakcija@swo.lt. © SwO.lt

Komentuok:
*Reklama
DZHUS

Akimirka, skirta odai. Įkvėpta gamtos ir mokslo. Spianato

DNO Records

MO muziejus