Menu
 
 

Karališkasis fotografas – Patrick Lichfield

2012 05 11  18:56  |  Aktualijos

Karališkasis fotografas – Patrick Lichfield

Nuotrauka: www.biography.com

„Visi mano, kad esi keistas, jei fotografuoji nuogo kūno aktus ir karališkąją šeimą, bet tai nėra blogai tol, kol neapsiimi fotografuoti jų vienu metu.“ –  Patrick Lichfield

Jaunas ir ambicingas britas, kilęs iš kilmingos grafų giminės, užkariavo ne tik Europą, bet ir Ameriką. Pavergęs meną mylinčių žmonių širdis savo subtilia ode nuogam kūnui, pateikdamas jį kaip žmonijos stebuklą. Anuomet savo menu jis padėjo žmonėms išsilaisvinti iš praeties gniaužtų. Bet jo ambicijos buvo dar didesnės ir jis nebuvo patenkintas tol, kol netapo karališkuoju fotografu. Žavesys ir stilius buvo vadinami jo vizitine kortele…

Karališkasis fotografas – Patrick Lichfield

Nuotrauka: www.smh.com.au

Karalienės pusbrolis arba pradžių pradžia

Kamera pirmą kartą atsidūrė jo rankose, kai jis tebuvo septynerių. Tuomet Patrick fotografavo savo šeimą, jos ritualus bei augintinius savo numylėtuose namuose. Vėliau noras fotografuoti vis augo – pirmąsias Karalienės nuotraukas, kuriose ji žaidė kriketą, jis padarė dar būdamas mokykloje. Nors buvo auklėjamas aristokratiškai, aistra fotografijai padėjo kovoti su vidiniais konfliktais ir nepaisyti kliūties – mėlynojo kraujo.

Ekcentriškasis kūrėjas

Rasti žodžius, kuriais būtų galima apibūdinti Lordo Lichfield‘o fotografavimo manierą – sunku. Kai kurios fotografijos tamsios ir dramatiškos su ilgais šešėlių žaismais, tuo tarpu kitos – mistiškos, pasakiškos, šviesios… Jis buvo tarsi meninės laisvės simbolis. Dabar P.Lichfieldas yra vadinamas vienu įtakingiausių XXa. fotografų – jo darbai atlieka ypatingą vaidmenį, iliustruojant greitai besikeičiančią to meto socialinę struktūrą ir šešto bei septinto dešimtmečių vizualinę estetiką. Nemažiau jie svarbūs ir šiandien – Lichfield‘o nuotraukų vaizdai iš naujo įkvepia ir šiuolaikinius fotografijos virtuozus, tokius kaip Mario Testino.

Ekcentriškasis kūrėjas

Šlovės skonis

Pasak ekspertų, Patrikas buvo žinomas kaip stilių ir žavesį šlovinantis menininkas, o jo aktai – natūrali fotografo veiklos tąsa. Tai įvertino ir jo darbų parodą surengė „Little black gallery“ (liet. maža juoda galerija) Londone. Tačiau tie, kurie tikisi elegantiškų karališkosios šeimos nuotraukų, liks nustebinti… Parodoje bus eksponuojami mažiau žinomi aktai. Kai kurios aktų fotografijos, priešingai nei jų autorius, anuomet šlovės nepelnė. Daugybė išleistų knygų, kurių tarpe ir autobiografinė knyga „Not the whole truth“ („Ne visa tiesa“), šlovė ir pripažinimas tarptautiniuose žurnaluose, tokiuose kaip „Vogue“, sukurtas garsusis „Unipart“ kalendorius – tai tik keletas šio sėkmingo žmogaus pasiekimų… Tačiau, regis, net ir užkariavus pasaulį, fotografo ego nenurimo. Jis užsibrėžė sau tikslą – tapti karališkuoju fotografu. Tai nebuvo lengva, nes kilmingoji šeima galutinai jį pripažino tik tada, kai 1981-aisiais jis buvo išrinktas oficialiu fotografu Princesės Dianos ir Velso princo vestuvėse. Tada ir prasidėjo jo skoningi bandymai užfiksuoti Anglijos grietinėlės gyvenimą, tiksliau, fotografui atiteko garbė įamžinti juos portretuose ir svarbiausiuose renginiuose. Šlove Lichfieldas mėgavosi 40 metų, tačiau net ir baigęs karjerą jis buvo laikomas savo srities žinovu.

Karališkasis fotografas – Patrick Lichfield Karališkasis fotografas – Patrick Lichfield

Menininkai – niekada nemiršta

Fotografas nugyveno ilgą ir spalvingą gyvenimą. Galbūt jis dar tęstųsi, jei ne lemtingas širdies smūgis, po kurio meninkas taip ir nebeatsigavo. Padaręs sėkmingą, 40-ties metų karjerą, anapilin jis išėjo Oksforde. Nors Lordo Licfieldo su mumis ir nebėra, jo darbai bus amžinas priminimas, koks ypatingas žmogus jis buvo.

Karališkasis fotografas – Patrick Lichfield

Nuotraukos: ffffound.com, pasunautre.com, bjp-online.com,superseventies.tumblr.com, ultravie.co.uk

Karališkasis fotografas – Patrick Lichfield

 

Karališkasis fotografas – Patrick Lichfield

Karališkasis fotografas – Patrick Lichfield

Karališkasis fotografas – Patrick Lichfield

Karališkasis fotografas – Patrick Lichfield

Karališkasis fotografas – Patrick Lichfield


Komentuok:
*