Menu
 
 

Alt-J (∆): nepaliaujantys keisti ir keistis

2018 02 02  15:25  |  M.I.C. Naujienos

Alt-J

Nuotraukos iš Alt-J grupės asmeninio archyvo ©

Vasario 6 dieną renginių kalendoriuje derėtų pasižymėti ∆ (delta) simboliu – Vilniuje, Compensa koncertų salėje pasirodymą surengs indie muzikos inovatoriai, sulig kiekvienu albumu keičiantys šio žanro supratimą – Alt-J.

2012-aisiais po mistiniu ∆ (delta) ženklu pasislėpę keturi vaikinai iš Didžiosios Britanijos Leeds miesto –  Gwil Sainsbury, Joe Newman, Thom Sonny Green ir Gus Unger-HamiltonAlt-J, įsiveržė į muzikos pasaulį laimėdami prestižinį Mercury apdovanojimą. Iki tol dar daug kam nežinomi ir keitę vardus nuo Daljit Dhaliwal prie Films, ir galiausiai pasirinkę Alt-J dėl pirmo pavadinimo sudėtingumo, ir dėl to, jog grupė naudojanti antrąjį pavadinimą jau egzistavo. Pasirinkdami išskirtinę graikų abėcėlės raidę kaip savo identitetą, nesuklydo: grupės gerbėjai susigyveno su simboliu taip gerai, jog šis dažnai buvo atpažįstamas kaip turintis ne matematinę – pokyčio – prasmę, o labiau siejamas su jau trio prisistatančiu Alt-J (po Gwil Sainsbury atsiskyrimo 2014-aisiais).

Alt-J - Vilniuje

Laikotarpis nuo 2012 iki 2017-ųjų grupei buvo tikrai sėkmingas: nuo laimėto Mercury apdovanojimo ir gastrolių po pasaulį, iki antros Mercury nominacijos pernai vykusiuose rinkimuose. Nors prizo antrąkart laimėti nepavyko, jam nominuotas trečiasis grupės albumas Relaxer stebėtinai gerai pratęsia trio pradėtą darbą, ir skambėdamas šiek tiek nuosaikiau nei pirmi du grupės darbai tarsi pakloja švarų pagrindą naujiems kūriniams. Verta paminėti, kad albumas oficialioje grupės svetainėje pristatomas abstraktaus kompiuterinio žaidimo pavidalu – Relaxer pasaulyje sutikti herojai pristato albumo kūrinius.

Alt-J - Vilniuje

Alt-J kelias į pripažinimą nebuvo lengvas. Studijavusiems universitete ir ten pradėjusiems kurti pirmuosius įrašus, sąlygas padiktavo gyvenamoji aplinka – dėl bendrabučio taisyklių nebuvo įmanoma naudoti nei garsių bosinių gitarų, nei tuo labiau būgnų. Dar prieš pirmąsias gastroles atradę išskirtinio ambient garsais užpildyto fono magiją, staiga peraugančio į visagriaunančius muzikinius motyvus, itin jaučiamus debiutiniame An Awesome Wave albume, ketveriukė literaliai pagavo nuostabią bangą, kuri savotiškai po savęs formavo didžiąją dalį hipsterių kultūros visus penkerius metus.

2012-aisiais beveik visus metus praleidę bendrame ture su anuomet naują albumą pristačiusiais ir dabar jau išsiskyrusiais britais Wild Beasts, vaikinai išleido keturių kūrinių kompiliaciją ją tiesiog pavadindami savo simboliu ∆. Sėkmė, lydėjusi visus metus, nubloškė grupę į festivalius tiek JAV, tiek Europoje, tiek ir Australijoje. Metų viršūnė – jau anksčiau minėtas Mercury apdovanojimas – nuskraidino grupės debiutinį albumą į 13-ąją populiariausių Didžiosios Britanijos albumų sąrašo vietą. Tuomet vaikinai iš Leeds, kaip jie patys save pristatydavo, teigė, jog nesupranta, kaip net nebūdami tvirtai susiformavusia grupe magišku būdu sugebėjo nugvelbti prestižinį metų muzikos apdovanojimą. Vėliau sekęs grupės nario Gwil atsiskyrimas 2014-aisiais nesutrukdė naujam, 2015-aisiais pasirodžiusiam albumui This Is All Yours iškart užkopti į pirmąją šalies albumų sąrašo vietą ir pelnyti Grammy nominaciją geriausio alternatyvios muzikos albumo kategorijoje 57-uosiuose apdovanojimuose.

Alt-J Vilniuje

Vienintelis Alt-J pasirodymas Baltijos šalyse – vasario 6 dieną, 20 val., Compensa koncertų salėje Vilniuje. Grupę lyriniais skambesiais apšildys atlikėja ir dainų autorė bei multiinstrumentalistė iš Londono – Marika Hackman. Bilietus į koncertą platina Bilietai.lt, bilietų kaina nuo 44 EUR.


Komentuok:




*



Reklama