Menu
 
 

„Liima“ x „Garbanotas Bosistas“

2018 01 29  12:00  |  M.I.C. Naujienos

Liima

Nuotrauka – Rasmus Weng Karlsen ©

Gruodį naują albumą „Room for You“ vinile išleidęs ir pilname Lofte jį pristatęs „Garbanotas Bosistas“ grąžina savo dainas ant scenos. Kovo 7 d. klubo „Kablys“ scenoje vilniečiai susitiks su danų-suomių kolektyvu „Liima“.

„Abi grupės jau užsigroję vardą ir ištikimų gerbėjų ratą savo šalyse, abi ką tik išleido po savo antrąjį albumą, abi savo garsais galėtų egzistuoti tiek Skandinavijoje, tiek Lietuvoje, tiek Aliaskos pakrantėje, – apie mintį „Liimai“ ant scenos į kompaniją pakviesti vietinę grupę pasakoja Gabrielė Tamutytė.

„Apie grupę „Liima“ sužinojau visai neseniai. Kol kas bandau juos prisijaukinti ir išgirsti jų garse kažką, ko ieškau. Albume „1982“ atrandu ilgesingo jausmo, kas mane žavi. Laukiu, kai galėsiu išgirst juos gyvai ir pleptelt“, – pasakoja „Garbanoto Bosisto“ vokalistas Šarukas Joneikis.

Kolektyvo „Liima“ veidai ir vardai melomanams pažįstami iš grupės „Efterklang“. Pastaroji gyvavo daugiau nei 14 metų bei surengė virš 700 koncertų, kurių metu laisvai leidosi į vis naujus muzikinius eksperimentus. Per savo gyvavimo laiką muzikantai spėjo įkurti eksperimentinę Danijos radijo stotį „The Lake“ bei nusifilmuoti danų režisieriaus Andreas Koefoed dokumentiniame filme „Ghost of Piramida”.  

„Liima“ x „Garbanotas Bosistas“ Vilnius

Plakatas iš „Tilto namų“ agentūros archyvo ©

„Efterklang“ branduolys – Casper Clausen, Rasmus Stolberg, Mads Brauer, išliko ir naujajame kolektyve. Skambesys ir pavadinimas pasikeitė į kolektyvą atėjus suomių būgnininkui Tatu Rönkkö.

Nors po senuoju pavadinimu grupė sukaupusi net vienuolikos albumų diskografiją, „1982“ – antrasis „Liima“ albumas. Prodiusuotas kartu su žymios amerikiečių grupės „Grizzly Bear“ nariu Chris Taylor bei išleistas „City Slang“ leidybos kampanijos, aštuonių dainų rinkinys puikiai atspindi šaltai dramatišką grupės kūrybą.

Kartu su „Liima“ ant „Kablio“ scenos lipsiantis „Garbanotas Bosistas“ taip pat žada groti dainas iš naujausio, antrojo grupės albumo „Room for You“. Koncertuoti į „Kablį“ grupė sugrįš po šešių metų, pasikeitusia sudėtimi ir skambesiu.

Šiuo metu psichodelinį roką Lietuvoje sėkmingai auginantį ketvertą sudaro Šarukas Joneikis, Mantas Joneikis, Kipras Pugačiukas ir Mantas Augustaitis. Po koncerto „Garbanotas Bosistas“ ilsėtis neplanuoja – netolimoje ateityje jų laukia pasirodymas Talino muzikos savaitėje (Tallinn Music Week) – tarptautiniame muzikos industrijos festivalyje – konferencijoje. Įdomu, kad 2016-ais abi grupės jau dalyvavo tame pačiame renginyje, tiesa – tuomet grojo skirtingose scenose.


Komentuok:
*Reklama