Menu
 
 

Amerikietišką svajonę pakeitė lietuviški bananai

2018 12 18  17:20  |  Aktualijos

Banana Dream

Nuotraukos – Banana Dream asmeninio archyvo ©

Jaunųjų menininkių Agnietės Lisičkinaitės ir Gretos Grinevičiūtės ironiškosios blondinės grįžta į sceną. Gruodžio 19 ir 28 d. sostinės Menų spaustuvėje kūrybinis duetas pristatys spektaklio „Banana Dream“ premjerą. Scenoje įprastą būties klausimą – kas aš esu, interaktyvus šokio performansas pakreips kita linkme ir su žiūrovais diskutuos apie tai, kas mes nesame.

„Banana Dream“ – tai tarptautinių meno festivalių ir visuomeninių renginių pamėgto personažų „B&B“ naujausia pasirodymo serija. Atlikėjos A. Lisičkinaitė ir G. Grinevičiūtė perukais jungia pastarųjų trijų metų kūrybinius vyksmus ir kalba lygybės, žodžio laisvės, moterų teisių klausimais. Šįkart scenoje blondinės nagrinės asmens tapatybės krizes.

„Žmonės vargsta, analizuodami savo tapatybę. Žvelgiant į veidrodį, vaizdą užstoja aplinkinių vertybės ir įsitikinimai. Svajones, siekius ir troškimus gali nulemti kitų nuomonės. Norime būti išskirtiniai, tačiau tampame priklausomi nuo Facebook ar Instagram. Tad mūsų kūrinys pirmiausia padės atsakyti, kas nesame. Arba užduos dar daugiau klausimų,“ – sako viena idėjos autorių ir atlikėjų A. Lisičkinaitė.

Banana Dream

Spektaklis pradėtas kurti „Vermont Performance Lab“, kuriame praėjusiais metais rezidavo menininkės A. Lisičkinaitė ir G. Grinevičiūtė. „Vermonte pristatytas eskizas „American Dream“ analizavo amerikietiškos svajonės sampratą ir įtaką tapatybės formavimuisi. Dabartiniame darbe „dream“ lieka, tačiau kalbėsime platesnėmis asmeninės ir visuomenės svajonės sąvokomis, mūsų kasdienybės kontekste“ – sako kūrėja.

Banana Dream - SwO magazine

Spektaklio pavadinime atsiradęs žodis „banana“ inspiruotas garsių menininkų Banksy, Andy Warholo darbų, kuriuos pasirodyme pačios ir pakomentuos.

„Šiame spektaklyje Greta ir aš, kaip kūrėjos, grįžtame prie savo šaknų – šiuolaikinio šokio. Tačiau „B&B“ šokio abstrakcijai suteikia daugiau interaktyvumo, teksto, ironijos bei absurdo,“ – sako A. Lisičkinaitė.

„Banana Dream“ Gruodžio 19 ir 28 d. 19:00 val., Kišeninė salė, Menų spaustuvė (Vilnius)

Banana Dream - SwO magazine

„Banana Dream“ komanda:

Idėjos autorės ir choreografės: Greta Grinevičiūtė ir Agnietė Lisičkinaitė

Atlikėjos:  A. Lisičkinaitė, G. Grinevičiūtė, Ugnė Laurinavičiūtė, Emilija Karosaitė

Scenografė Renata Valčik

Muzikos autorius Artūro Bumšteino

Šviesų dailininkas Julius Kuršys

Prodiuseris Atviro kodo laboratorija


Komentuok:
*Reklama