Menu
 
 

Sėkmingas Lietuvos šokio stendas Kanados bienalėje

2016 11 24  19:57  |  Aktualijos

CINARS bienalė - SwO magazine

Nuotraukos – Lietuvos šokio informacijos centro

Iš ką tik praūžusios septynioliktosios Kanados scenos menų bienalės CINARS grįžo Lietuvos šokio atstovai. Antrą kartą vienoje svarbiausių ir didžiausių scenos menų mugių pasaulyje dalyvavusi septynių lietuvių delegacija ją vadina itin sėkminga: buvo pristatytas Lietuvos šokis, užmegzta naujų kontaktų ir projektų idėjų, išvystyta naujų.

CINARS bienalė yra tarsi vartai į Kanados ir Šiaurės Amerikos menų rinkas, todėl dalyvauti joje yra labai svarbu. Tarptautinio festivalio „Naujojo cirko savaitgalis“ ir šokio teatro „Dansema“ atstovės Gintarės Masteikaitės teigimu, pagrindiniai lūkesčiai tokio pobūdžio mugėse yra palaikyti ir stiprinti turimus tarptautinius ryšius, plėsti esamą kontaktų tinklą, kad Lietuvos šiuolaikinio šokio atstovai ir jų darbai būtų pristatomi skirtinguose renginiuose ir kontekstuose visame pasaulyje.

CINARS bienalė

„Mano pagrindiniai tikslai buvo pristatyti Lietuvos šiuolaikinį šokį, ieškoti naujų eksporto rinkų, įvairių bendradarbiavimo projektų, stiprinti jau esamus ryšius ir užmegzti naujų. Galiu drąsiai teigti, kad ši mugė buvo labai produktyvi: užtvirtinome keletą jau ilgą laiką plėtojamų projektų idėjų, išvystėme naujų, suradome naujų partnerių ir užmetėme kabliukų į dar visiškai nepažintas rinkas“, – pasakojo G. Masteikaitė ir pasidžiaugė, kad bendrame mugės kontekste Lietuvos šiuolaikinio šokio stendas ir delegacija buvo labai matomi ir jau yra užsitarnavę profesionalų vardą.

„Mugėje dalyvavau pirmą kartą. Būdama čia suvokiau, kad realybė kiek kitokia, nei įsivaizdavau. Viskas vyksta daug lėčiau, atsargiau, sudėtingiau. Naivu tikėtis, kad namo išvažiuosi su pasirašyta sutartimi, nes pagrindinis tikslas čia yra bendrauti, susipažinti su kuo daugiau žmonių, prisistatyti, o visa kita – jau sėkmė. Domėjausi bendradarbiavimo su kanadiečiais galimybėmis – choreografais, festivaliais, pasirodymo aikštelėmis, trupėmis. „Aura“ atvira labai įvairioms bendradarbiavimo formoms, būnant CINARS kilo įvairiausių minčių, tad net grįžus namo mugė savotiškai tęsiasi“, – sakė E. Marčiulaitytė.

CINARS bienalė

Be G. Masteikaitės ir E. Marčiulaitytės, atstovauti Lietuvos šiuolaikiniam šokiui į CINARS vyko Lietuvos šokio informacijos centro, Šiuolaikinio šokio asociacijos, Klaipėdos šokio teatro „PADI DAPI Fish“ ir tarptautinio menų festivalio „PlArtforma“ bei lietuvių šokio kritikos atstovai.

Šįmet į Monrealyje vykstančią scenos menų bienalę susirinko 1538 dalyviai iš 40 šalių. Per savaitę (lapkričio 14–20 d.) buvo parodyta daugiau kaip 140 teatro, šokio, cirko, muzikos, tarpdisciplininių spektaklių ar koncertinių programų. Nuo 1984 m. vykstančioje CINARS (www.cinars.org) savo darbus pristato trupės, atlikėjai iš viso pasaulio. Šiųmetėje meninėje programoje pasirodė trupės iš Kanados, Šveicarijos, Vengrijos, Danijos, Ispanijos, Norvegijos, Pietų Korėjos, Prancūzijos, Belgijos ir Olandijos.

CINARS bienalė - SwO magazine


Komentuok:
*Reklama
DNO