Menu
 
 

Šokio festivalį Pekine atidarė lietuviai

2016 08 25  21:00  |  Aktualijos

2016 new dance - 复件

Nuotraukos: Lietuvos šokio informacijos centro

Vakar Kinijos sostinėje prasidėjusį Pekino naujojo šokio festivalį „Beijing NEW Dance Festival“ atidarė Menų spaustuvės spektaklis „Contemporary?“. Rugpjūčio 15-31 dienomis vykstančio festivalio programoje – užsienio pedagogų ir choreografų laboratorijos su kinų šokėjais, paskaitos, o vakar Pekino teatre 9 „Beijing 9 Theater“ įvyko oficialus renginio atidarymas ir prasidėjo spektaklių programa. Joje pristatomi JAV, Kanados, Vengrijos, Slovakijos, Makedonijos, Švedijos ir Lietuvos trupių spektakliai arba choreografų darbai su kinų šokėjais. Festivalio spektaklių programoje – net trys skirtingi Lietuvos šiuolaikinio šokio scenos pavyzdžiai: ironiškasis „Contemporary?“, konceptualusis „ID:D&G” ir vienintelis vaikiškas šokio spektaklis programoje „Maži stebuklai“.

ID - 复件

Vakar, rugpjūčio 24 d., pirmą kartą publikai Kinijoje pristatytas Menų spaustuvėje sukurtas, Auksiniu scenos kryžiumi apdovanotas bei Metų scenos įvykiu paskelbtas saviironiškas ir nuoširdus šokėjų Pauliaus Tamolės, Agnės Ramanauskaitės ir Manto Stabačinsko darbas „Contemporary?“. Spektaklis, kurį stebėjo ir Lietuvos ambasadorė Kinijoje Ina Marčiulionytė, rengėjų pasirinktas neatsitiktinai. Šiuolaikinis šokis Kinijoje tik dabar pradeda pirmuosius savo žingsnius, tad tiesiai iš Edinburgo Fringe festivalio į Pekiną išvykę lietuvių menininkai vietinę publiką pažindino su universaliomis šiuolaikinio šokio spektaklio kūrimo paslaptimis, šokėjų kasdienybe bei kūrybos užkulisiais.

Šiandien, rugpjūčio 25 d., M.Stabačinskas tęs pasirodymų maratoną, kartu su kolega Mariumi Pinigiu pristatydamas darbą „ID:D&G”. Nebe pirmą kartą Azijoje viešintis spektaklis šokio kalba pasakoja apie istorinių Lietuvos herojų S. Dariaus ir S. Girėno žygį per Atlantą. Atsispyrę nuo visiems žinomo pasakojimo, padariusio įtaką kelioms lietuvių kartoms, šokėjai ieško sąlyčio taškų tarp praeities herojų ir šiuolaikinio žmogaus.

Dansema - 复件

Savaitgalį, rugpjūčio 27 ir 28 d., čia pristatomas šiuolaikinio šokio spektaklis 3-6 metų vaikams „Maži stebuklai“. Pirmasis Lietuvoje pradėjęs kurti šiuolaikinio šokio spektaklius vaikams ir jaunimui teatras „Dansema“ ypač laukiamas Pekino naujojo šokio festivalio rengėjų, kad pasidalintų patirtimi, kaip ugdyti jaunąją auditoriją.

Ina, Agne ir Xi - SwO magazine

Pekinas antrą kartą atsiduria didelės šalies šiuolaikinio šokio dėmesio centre – šis naujas tarptautinis festivalis pradėtas rengti tik pernai, jo pradžiai įtakos turėjo jau keletą metų intensyvėjantys Kinijos ir Rytų bei Vidurio Europos kultūros mainai – todėl festivalyje gausiai atstovaujamas šio geografinio regiono šokis. Anot festivalio meno vadovės Xi Zhao, tiek daug dalyvių iš šios Europos dalies sukviesti todėl, kad ir įkvėpimas rengti festivalį atėjo būtent iš šio regiono, jo šokio vadybininkų bei kūrėjų vizitų į Kiniją. Jai pačiai mūsų regiono šokis atrodo labai šviežias, šokio žmonės – labai stiprios asmenybės, peržiūrinėdama spektaklius ji galėjo juste justi tų šalių istoriją ir individualumą.


Komentuok:
*Reklama
DNO