Menu
 
 

Atlikėjas Nevera pristato minialbumą: „Kalbu apie nerimą, kuris supa mus visus“

2019 12 19  18:19  |  M.I.C. Naujienos

Nevera

Nuotraukos – Neveros asmeninio archyvo ©

Platesniam Lietuvos muzikos klausytojų ratui repo atlikėjas Nevera prisistato minialbumu „Noriu Visko Greitai ir Dabar“. Jame jis pasakoja apie šiuolaikinio žmogaus problemas – norą surasti save ir nepasiduoti aplinkos spaudimui.

Anot atlikėjo, šis minialbumas yra apie tai, ką patiria šiuolaikiniai žmonės. Jame kalbama apie kelią, kurį įveikiame bandydami suprasti savo gyvenimiškus norus, apie tai, kaip juos keičia aplinkos įtaka, socialinių tinklų mados ir kaip galiausiai iš to išsilaisvinama.

Asmeniniai norai ir aplinkos spaudimas

Gruodžio 13 dieną pasirodžiusį minialbumą sudaro keturi kūriniai, kurių pavadinimai leidinio pavadinime susijungia į vieną nuoseklų sakinį: „Noriu“, „Visko“, „Greitai“ ir „Dabar“.

Pirmasis kūrinys, „Noriu“ – tai vieno asmens atsivėrimas ir nuoširdus pasakojimas apie tai savo norus ir svajones. Tuo tarpu kūrinyje „Visko“ Nevera pateikia visiškai priešingo asmens portretą – jo hedonistiškus norus, kuriuos savotiškai diktuoja supanti aplinka.

„Man šis minialbumas yra tarsi kelio, kurį nueina žmogus, spaudžiamas madų ir tendencijų, apžvalga. Manau, dažnas iš mūsų kartais suabejoja savo norais, pasimeta ir nebežino, koks yra tikrasis „aš“, ko iš tikrųjų norisi“, – savo mintimis dalijosi Nevera.

Nevera

Per nerimo kalnus – į ramybę

Tolimesniuose dviejuose kūriniuose Nevera tęsia asmens kelionę per savęs paieškų ir pokyčių patirtį.

„Aplinkos spaudimas ir amžinai nuostabaus gyvenimo, kurį matome socialiniuose tinkluose, siekimas kelia nemažai painiavos ir dviprasmiškų jausmų, – mintimis apie dainą „Greitai” dalinosi atlikėjas. – Tuomet nuvertiname save, manome, kad esame ne tokie šaunūs kaip draugai, kaimynai, kolegos ir norime šį atotrūkį sumažinti kaip įmanoma skubiau.“

Pasak Neveros, ši daina yra apie tokioje situacijoje užklumpantį vienišumą ir nerimą, kuris kyla, kai siekiame ne savų, o iš aplinkos priimamų troškimų.

Paskutiniame minialbumo kūrinyje „Dabar“ atlikėjas pasakoja apie grįžimą į save, tikrųjų siekių prisiminimą ir šiuose dalykuose atrandamą ramybę.

„Jei gyvename sąmoningai ir pagauname save tuose nerimo spąstuose, galų gale suvokiame – visi esame tokie patys, su savomis problemomis, šuoliais į viršų ir plaukiojimu dugne. Manau, kad tai – opi šių dienų problema, su kuria susiduria vis daugiau žmonių“, – pasakojo Nevera.

Atlikėjo teigimu, šis muzikos leidinys yra tarsi šūksnis su tokiomis situacijomis susidūrusiems žmonėms – patikinimas, kad šiame ieškojimų kelyje jie nėra vieni, kad normalu yra pasiklysti ir priminimas, kad tik taip galima vėl atrasti save ir įgauti daugiau pasitikėjimo.

Keturi kūriniai – penkeri metai

Tiek darbe, tiek laisvalaikiu kūryba gyvenantis Kęstas teigia specialių kūrybinių ritualų neturintis – idėjos dainoms ilgainiui gimsta ir sugula į savo vietas, o tuomet telieka sudėlioti jas vienijantį planą.

„Parašyti visada yra ką, jei gyveni sąmoningai – tereikia atverti akis ir mintis. Dainai tekstą galiu parašyti per 20 minučių, bet tam kartais gali prireikti 20 metų patirčių“, – apie savo kūrybą kalbėjo atlikėjas.

Nors keturios albume esančios dainos buvo parašytos per penkerius metus, tačiau pats kūrybinis procesas turint ilgametę patirtį ilgai netruko. 

„Šioms dainoms panaudojau savo gero bičiulio Deep Shoq muziką – iš jo kūrinių išsirinkau tai, kas atitiko mano viziją, – pasakojo Nevera. – Kito bičiulio, Papugos pagalba radau norimą teksto ir muzikos skambesį, kartu su juo dirbome studijoje prie šių kūrinių įrašymo ir dainų kompozicijos. Galiu drąsiai pasakyti, kad visi kūriniai skamba taip, kaip juos ir įsivaizdavau. Dėl to esu labai laimingas.“

Neveros minialbumą „Noriu Visko Greitai ir Dabar“ galite išgirsti ČIA


Komentuok:
*Reklama