Menu
 
 

Baltų gentys. Paskutinieji Europos pagonys

2020 02 12  18:05  |  Aktualijos

Baltų gentys. Paskutinieji Europos pagonys

Kadrai iš filmo ©

Nuo vasario 16 d. visuomeniniame transporte – autobusų ir troleibusų ekranuose pradedamas rodyti atkuriamosios dokumentikos filmas – pasakojimo drama „Baltų gentys. Paskutinieji Europos pagonys“.

„Tai dovana didžiųjų Lietuvos miestų gyventojams ir svečiams Valstybės atkūrimo dienos proga, – sako „Media Traffic“ direktorius Dainius Raupys. – Labai yra svarbu žinoti savo unikalią istoriją. Džiaugiamės, kad mes ir mūsų vaikai, tiesiog važiuodami į mokyklas, galės pirmieji pamatyti, kas yra baltai ir kodėl lietuviai buvo paskutinieji pagonys. Keleiviai, besinaudojantys viešuoju transportu, turės galimybę pamatyti unikalų filmą neišlipdami iš autobuso ar troleibuso.“

Baltų gentys. Paskutinieji Europos pagonys

Vasario 16-oji, ta diena, kai savęs galime paklausti: Ar laisvės troškimas mums yra įgimtas? Kieno kraujas teka mūsų venomis? Iš kur mes atėjome? Kur mūsų šaknys? Kokie buvo mūsų protėviai? Kas išgelbėjo baltų tautas nuo išnykimo? Galėjimas prisitaikyti, ar protėvių jėga: atkaklumas ir valia išgyventi?

Pasakojimo drama „Baltų gentys“ nukelia į XIII amžių, kai visa Europa buvo valdoma krikščioniškosios bažnyčios. Net galingieji vikingai išdavė savo dievus ir prisijungė prie naujos pasaulio tvarkos. Tik viena sritis, kurioje gyveno baltų gentys – paskutinieji Europos pagonys – buvo kaip rakštis krikščionybei ir prekybiniams saitams tarp Rytų ir Vakarų.

Danų pirklys-šnipas, krikščionis Larsas, patenka į baltų tautų žemes (Prūsiją, Lietuvą, Latviją), kur patiria ir brutalumą, ir dieviškumą. Linksmybės su pagonimis ir žiaurios kovos, gamtos garbinimas ir kraujo nuleidimas, baltų moterų grožis ir vergija – jei tik Larsas būtų žinojęs, kas jo laukia!?

Baltų gentys. Paskutinieji Europos pagonys

Ar išgyvens krikščionis Larsas, patekęs į baltų genčių žemes?. Ar perduos savo Vyskupui žinią, ką garbina prūsai, lietuviai, latgaliai, lyviai? Kuo jie tiki? Ir kur slypi pagonių stiprybė?

Tai unikali dramatiška kelionė į praeitį – į nežinomas baltų genčių žemes.

Filmas žavi įspūdingais vaizdais, paslaptingais ritualais, susipynusiais su magija, ugningomis kovomis už laisvą žemę ir legendomis apipintu gyvenimo būdu.

Filmas sukurtas 2018 metais Latvijoje, filmo režisieriai broliai Raitis Abele ir Lauris Abele.

Lietuvos kino teatruose filmas „Baltų gentys“ pradedamas rodyti nuo vasario 21 dienos.


Komentuok:
*Reklama