Menu
 
 

Mados verslo institute mokys tvarumo

2020 02 13  18:21  |  Aktualijos

Mados verslo institute mokys tvarumo

Nuotraukos – Darius Kučys ©

Mados verslo institutas, kuriame Lietuvos mados pramonės dalyviai mokosi verslo strategijos ir ruošia savo prekės ženklus tarptautinei plėtrai, skambina pavojaus varpais: Lietuvoje tvarios mados verslai vis dar labai reti, o kaip tokius kurti iki šiol rimtai net nebuvo kalbėta. Todėl jau balandžio 16-ąją Mados verslo instituto kvietimu į Vilnių atvykstantys tarptautiniai tvarios mados ekspertai papasakos, kas yra tvarus mados verslas ir kaip konkrečiai jį pradėti ir vystyti.

Prieš dvejus metus partnerių Ievos Zubavičiūtės ir Arnoldo Remeikos įkurtame Mados verslo institute iki šios dienos mados verslo žinių jau sėmėsi dešimtys šios pramonės atstovų, paskaitas čia skaitė garsiausių pasaulinių kompanijų vadovai ir strategai, patirtimi dalijosi užsienio ir vietos mados verslininkai.

„Per šį laiką apžvelgėme daug svarbių temų – perėjome nuo mados verslo įkūrimo, tiekimo, gamybos procesų iki komunikacijos, pardavimų, eksporto ir net investavimo. Tačiau žengdami koja kojon su laiku niekaip negalime ignoruoti vis didėjančio poreikio gręžtis į tvarų mados verslo modelį, mokyti verslininkus tokius verslus kurti nuo nulio ar perorientuoti į tvarumą jau esamus. Esame pirmi Lietuvoje, kurie kalbės apie tvarią madą iš verslo perspektyvos. Ir, tiesą pasakius, tai reikėjo padaryti dar vakar, nes mados verslo visokeriopos žalos problema išties labai opi ir savaime tikrai neišnyks, – pasakoja A. Remeika, Lietuvoje veikiančios viešosios įstaigos „Suprasti madą“ įkūrėjas.

Mados verslo institute mokys tvarumo

Londone mados verslo konsultacinei agentūrai „Fashion Bloc“ vadovaujanti jos įkūrėja I. Zubavičiūtė neslepia, kad, visam pasauliui garsiai kalbant apie milžinišką mados pramonės taršą, žalą gamtai ir prisidėjimą prie globalaus atšilimo, Lietuvoje šios diskusijos dar nedažnos, o ir apsiriboja jos vartotojų auklėjimu pirkti mažiau mados produktų.

„Tačiau svarbu edukuoti ne tik visuomenę, bet ir tuos, kurie kuria, gamina ir parduoda tuos produktus. Juk mados pramonė antra pagal taršumą po naftos pramonės, ir jos žala yra kur kas didesnė, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Todėl ir ryžomės į Vilnių sukviesti tarptautinius tvarios mados autoritetus, kurie į tvaraus mados verslo vystymą pažvelgs kiekvienas iš savo profesinės perspektyvos. Pavyko prisikviesti ir tokių profesionalų, kurie paprastai savo patirtimi viešai nesidalija“, – apie būsimą renginį kalba I. Zubavičiūtė.

Mados verslo institute mokys tvarumo

Anot organizatorių, tvariam mados verslui skirtoje intensyvioje mokymų dienoje apsilankys net penki lektoriai, tarp kurių bus ne tik iš užsienio atvyksiantys tvarių startuolių akseleratoriaus ir privataus investicinio fondo atstovai, bet ir tvarumo srityje visame regione lyderiaujančios bendrovės „Utenos trikotažas“ sertifikavimo projektų vadovė Jurgita Stankūnienė, kuri susirinkusiems išsamiai pristatys šios bendrovės atvejį ir pasidalins tvarios gamybos iššūkiais ir sprendimais.

Be to, „Utenos trikotažas“ tapo ir naujuoju Mados verslo instituto partneriu, prisidėjusiu prie viešbučio „Pacai“ ir advokatų kontoros „TGS Baltic“, kurie šio projekto idėją remia jau ne pirmą sezoną. Kaip ir kiti partneriai, „Utenos trikotažas“ pasirinko naują Mados verslo instituto rėmimo formatą – įsteigė stipendijas, kurios mados dizaineriams ir prekės ženklams suteikia galimybę mokymuose dalyvauti nemokamai.

„Utenos trikotažo“ vardines stipendijas gaus trys išrinkti konkursantai, kurie atliks kūrybinę užduotį – savo nuožiūra sukurs marginimą marškinėliams ar džemperiui, kurie vėliau gali papuošti realius „Utenos trikotažo“ gaminius. Daugiau informacijos apie šio konkurso sąlygas ir visų Mados verslo instituto stipendijų programą skaitykite interneto puslapyje www.madosversloinstitutas.lt.

„Mudu taip pat nusprendėme parodyti pavyzdį ir po vieną vardinę stipendiją skirti kiekvienas nuo savo įmonės, – aiškina I. Zubavičiūtė ir A. Remeika. – Ir verslo lyderiai neatsiliko – pradėjo steigti savo stipendijas, kurių kiekvienos vertė šiai dienai yra 219 eurų. Stipendijos dengia dalyvavimą mokymuose rėmėjo pasirinktam arba mūsų pasiūlytam dizaineriui ar prekės ženklui, kurie savo ruožtu gali savo norą gauti stipendiją registruoti interneto svetainėje. Norime, kad žinios apie tvarų mados verslą pasiektų kuo daugiau šioje pramonėje dalyvaujančių kūrėjų, gamintojų ir mados pardavėjų.“

Mados verslo institute mokys tvarumo

Anot Mados verslo instituto įkūrėjų, kadangi stipendijų formatas jau pasiteisino, jis bus taikomas ir ateityje kitiems šio projekto mokymams. Todėl I. Zubavičiūtė ir A. Remeika kviečia fizinius ir juridinius asmenis, norinčius paremti mados verslininkų švietimą ir paskatinti perspektyvius kūrėjus bei verslo startuolius, kreiptis į mokymų organizatorius tiesiogiai. „Tik visi kartu surėmę pečius galime tikėtis, kad mūsų mados verslas taps brandesnis, sąmoningesnis ir galbūt pralaužęs ledus kaip lygiavertis žaidėjas pagaliau išplauks į tarptautinius mados pramonės vandenis“, – viliasi jie.


Komentuok:




*



Reklama