Menu
 
 

Bartoš Eilakas pristato trečiąjį albumą – „What Else But Life“

2024 03 29  21:42  |  M.I.C. Naujienos

Bartoš Eilakas pristato trečiąjį albumą – „What Else But Life“

Nuotraukos – Bartošo Eilako asmeninio archyvo ©

 

Šiandien pasirodė jau trečiasis naujos kartos kompozitoriaus ir atlikėjo, multiinstrumentalisto Bartoš Eiliako albumas „What Else But Life“. Patirti jo kuriamą magišką muzikos pasaulį klausytojai kviečiami gyvai – Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje bei Kauno Kultūros Centre.

„Visą šią muziką kūriau iš daugybės skirtingų gyvenimo įvykių. Iš meilės, džiaugsmo, liūdesio, praradimo, įkritimo į apatiją, išlipimo iš jos, susitaikymo. Tad šis albumas man yra ir savotiškas atradimas savęs. Tai – kelionė per įsikūnijimą, gyvenimą, mirtį“, – pasakoja kompozitorius.

 

Bartoš Eilakas pristato trečiąjį albumą – „What Else But Life“

 

Bartoš Eilakas pristato trečiąjį albumą – „What Else But Life“

 

Du metus kurtame albume Bartoš Eiliakas sutalpino net devyniolika kūrinių – dvi valandas autentiškų, kinematografiškų muzikinių peizažų. 

Naujausio albumo tikslas, pasak jo, yra pakviesti žmones leistis į kelionę savo viduje. Nors „What Else But Life“ kompozitoriui turi labai konkrečią istoriją, tačiau žymiai svarbiau nei ją pasakoti yra tai, kad kiekvienas klausytojas galėtų surasti kažką svarbaus sau, kažką paveikaus, įžiebiančio mintį, veiksmą, jausmą ar procesą. 

Albumo kūriniuose girdėti visas instrumentų spalvynas: nuo gongų, fleitos, vandens švilpukų, barškučių, varpų garsų iki pianino, sintezatoriaus bei styginių instrumentų. Gilų ir kiek mistišką skambesį papildo paties Bartoš vokalas. Dalis atlikėjo rašytų eilių pateko į albumą ir veda klausytoją per muzikinę kelionę. 

Pasak Bartoš Eilako, rašant „What Else But Life“ daugiausia įkvėpimo jis rado artimoje aplinkoje: „Aš užaugau labai įdomioje šeimoje – mano tėvai Alicija ir Ričardas Eiliakas yra gongų ir garso maudynių meistrai. Jų veikla mane daug ko išmokė apie garsą ir jo poveikį, tačiau tik dabar galiu sakyti, jog perimu to esmę ir savo muzikoje.

 

Bartoš Eilakas pristato trečiąjį albumą – „What Else But Life“

 

Nors visi albumo kūriniai gimė vienumoje, pristatymo koncertuose Bartoš Eiliakas pirmą kartą savo muziką gros gyvai kartu su kitais atlikėjais. Scenoje prie jo prisijungs smuikininkas Kostas Tumosa bei altininkas Tomas Petrikis, kurių styginių instrumentų garsai lydi ir albumo įrašus.

„Ruošiu daug muzikos, kurios gyvai dar niekad negrojau. Skambės ne tik naujojo albumo kūriniai, bet vyks ir nemažai improvizacijos. Noriu sukurti ypatingą patirtį ir išlaikyti albumo garso kelionės idėją. Juk šis albumas, panašiai kaip gongų sesija, yra kelionė per garsą į vidinį pasaulį“, – sako kompozitorius.  

Patirti šią muzikinę kelionę vilniečiai kviečiami balandžio 23 d., antradienį, Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje. Kauno mieste albumo pristatymo koncertas vyks gegužės 24 d., penktadienį, Kauno Kultūros Centre


Komentuok:




*



Reklama