Menu
 
 

Basharatyan V žiema 2013. Milano madų savaitė

2013 02 19  12:19  |  Aktualijos

Basharatyan V žiema 2013

Nuotraukos: © SwO magazine

Veronica Basharatyan – jauna dizainerė, kurios šaknys glūdi Armėnijoje ir Balkarijoje, nors pati mergina ir gimusi Maskvoje, o jos pavardė kilusi iš farsi – senosios Irano kalbos. Jos 2013 m. žiemos kolekcija ,,Balkaria“ įkvėpta senovinės šiaurinio Kaukazo srities, Balkarijos, turtingos tradicijomis, kurios mažai žinomos išoriniam pasauliui.

Kolekcijos ašis – laikui nepavaldūs, tipiški ir tradiciniai Kaukazo aprangos elementai: paltai su siauru, diržu sujuostu liemeniu, pelerinos iš veltinio, tunikos, kaftanai, siuvinėtos skaros bei šalikai. Visa tai pritaikyta moderniam ir šiuolaikiniam įvaizdžiui, naudojant vilnas, kašmyrą, ekstravagantiškus šilkus, džersį (plonytę vilną) ir margintą organzą. Ką jau kalbėti, į plastiką tarsi įvilkta kolekcija, užsimenanti apie Margiela mados namų kūrybą, dar labiau pagardina ją šiandienos prieskoniu.

Basharatyan V taikinyje – intelektuali, žinanti ko nori moteris, pasitikinti savimi bet kurioje užklupusioje situacijoje. Bent jau taip teigia pati dizainerė. Jos drabužiai – aiškaus ir švaraus kirpimo, išsiskiriantys atšiauraus charakterio, kvadratiniais prikimštais pečiais (nuoroda į tradicinę Kaukazo vyrų aprangą). Kolekcijoje pristatytos įmantrios ir viliojančios suknelės ryškiai prarėžtos, atskleidžiančios kūno linijas. Taip pat naudojami perregimi PVC plėvelės intarpai.

Sidabriniai siuvinėjimai – rankų darbas, atkeliavęs iš vieno Viršutinėje Balkarijoje esančių kaimelių. Anot dizainerės, tai ištikima ir kruopščiai sukurta senųjų raštų, sagų ir motyvų reprodukcija. Naudojami raštai – taip pat persunkti etninių motyvų; kiek pakoreguoti kompiuteriu, jie ant sidabrinės organzos žiūrovo akiai atgimsta kaip subtilus optinis efektas.

,,Balkaria“ spalvos varijuoja subtilių pastelių gamoje. Tai smėlio, grietinėlės, pilkšva spalva, taip pat ryžtingesni tonai, tokie kaip ruda, jūrinė mėlyna bei sidabro atspalviai.

,,Pasaulis pilnas skirtingų kultūrų ir senovinių tradicijų, bet daugybė žmonių apie jas nė nenutuokia“ – pasakoja Veronica Basharatyan, prekinio ženklo meno direktorė ir  įkūrėja. ,,Štai ir priežastis, kodėl visose savo kolekcijose siekiu atrasti ir tyrinėti nežinomus pasaulius, pabrėžti ir parodyti, kad senasis paveldas ir žmonių palikimas gali būti puikiai atgaivinti ir sujungti šiuolaikinės moters įvaizdyje“.

Milano madų savaitės reportažas.

Fotografas: Darius Gražys

Nuotraukos: © SwO magazine

 


Komentuok:
*Reklama
DNO

Dekmantel Selectors