Menu
 
 

„D.Efect“ pavasaris: lietuviškos spalvos ir madinga logomanija

2017 02 18  13:22  |  Aktualijos

D.Efect - SwO magazine

Nuotraukos – (c) Roko Darulio

Patriotiškumo idėjos ir spalvoti dešimtojo dešimtmečio prisiminimai šiemet ryškėja ne tik garsiausių mados revoliucionerių, bet ir ženklo „D.Efect“ dizainerės Eglės Žiemytės mintyse. Naujai pavasario kolekcijai pasirinkusi intriguojančią lietuvybės idėją, kūrėja Lietuvos vėliavos koloritą sujungė ne tik su sau būdinga eklektika – kolekcijoje naujai atgimė ir retai matomos tautinio kostiumo detalių interpretacijos.

Nors iš pirmo žvilgsnio kolekcija išlaiko pažįstamus „D.Efect“ kodus ir žvilgsnį traukia neįprastais siluetais, tam tikri elementai nurodo naują kryptį E. Žiemytės kūryboje. Mažiau minimalizmo, daugiau drąsos, ryškesnis konceptualumas. „Kūrybinis procesas man priminė SSRS griuvimą, kai pagaliau atsivėrė uždaros sienos ir visi bandė vakarietišką estetiką parsinešti į vienodus Tarybų Sąjungos stiliaus namus“, – pasakoja dizainerė.

D.Efect - SwO magazine

Kultūrų persiliejimą atspindi ir kolekcijos fotosesija – jos fonu tapo sovietinio brutalizmo simboliu laikomi Vilniaus sporto rūmai. Jie puikiai tiko kuriant kontrastą tarp betoninių konstrukcijų ir modernių šilko bei lino drabužių. Nuotraukose išryškėja dominuojančios juoda, balta, geltona ir raudona spalvos, ryškūs rudų ir mėlynų dryžių elementai, kurie populiarūs buvo ir Paryžiaus mados savaitėje. Išskirtinę atmosferą sukūrė natūralus fotografo Roko Darulio stilius bei viena garsiausių Lietuvos manekenių – Julija Steponavičiūtė.

D.Efect - SwO magazine

Pirmą kartą „D.Efect“ mados namai pristato ir atskirą gatvės stiliaus įkvėptą liniją „I’MPERFECT“. Ši kapsulinė kolekcija ypatingą dėmesį skiria kasdienei aprangai bei denimui – sukurti unikalūs džinsai, kurių modelis tiks bet kuriai moteriai. Dizainerės E. Žiemytės teigimu, šio „slim“ modelio apačią galima nukirpti savarankiškai ir taip reguliuoti drabužio ilgį.

D.Efect - SwO magazine

Atiduota duoklė ir logomanijos tendencijai – džemperius puošia siuvinėti logotipai su linijos pavadinimu. „I’MPERFECT“ drabužiai atspindi pasaulines demokratiškos mados tendencijas. Ši kolekcija buvo ilgai brandinta ir sukurta išskirtinei klientei, todėl kiekvienas daiktas – tarsi kvietimas į slaptą mados gerbėjų klubą.


Komentuok:
*Reklama