Menu
 
 

Dance Well švenčia tarptautinę šokio dieną

2023 04 29  21:15  |  Aktualijos

Tarptautinės šokio dienos proga Lietuvos šokio informacijos centras, kartu su tarptautine bendruomene Dance Well, kviečia pasidžiaugti įkvepiančia ir vienijančia šokio galia – visą dieną Dance Well socialiniuose tinkluose bus viešinami įvairiose šalyse sukurti trumpi filmai, kurių herojai – šiuolaikinio šokio įkvėpti, judėjimo sunkumų patiriantys žmonės, išeinantys į viešąsias miestų erdves visoje Europoje ir už jos ribų.

Dance Well švenčia tarptautinę šokio dieną

Nuotraukos – Gintarės Žaltauskaitės ©

Dance Well bendruomenės tikslas – suvienyti ir puoselėti Europos choreografų, menininkų, šokio organizacijose dirbančių specialistų, mokslininkų ir medicinos atstovų bendruomenę, pasižyminčią aukštomis kompetencijomis ir žiniomis neurologinių judėjimo sutrikimų problematikos srityje. Šios bendruomenės organizuojami šiuolaikinio šokio užsiėmimai pirmiausia yra skirti Parkinsono liga sergantiems asmenims, tačiau taip pat atviri kitų judėjimo sunkumų patiriantiems žmonėms, jų artimiesiems, bei visiems besidomintiems.

Dance Well švenčia tarptautinę šokio dieną

Dance Well švenčia tarptautinę šokio dieną

Lietuvoje Dance Well bendruomenę atstovauja Lietuvos šokio informacijos centras ir 6 nepriklausomi šokėjai / choreografai: Adrian Carlo Bibiano, Erika Vizbaraitė, Gabija Blochina, Goda Laurinavičiūtė, Mantas Stabačinskas ir Marius Pinigis. Glaudžiai bendradarbiaujant su Nacionaliniu M. K. Čiurlionio dailės muziejumi bei Kauno apskrities Parkinsono draugija, Lietuvoje nuo šių metų pradžios jau suorganizuota 16 užsiėmimų, skirtų Parkinsono liga sergantiems ir kitų judėjimo sutrikimų turintiems žmonėms.

Tarptautinei šokio dienai paminėti Dance Well bendruomenė priėmė iššūkį – šiuolaikinio šokio užsiėmimuose parengtas trumpas choreografijas sušokti viešosiose erdvėse ir pėsčiųjų perėjose, taip pakviečiant miestų gyventojus ne tik pasidžiaugti šokio teikiamomis pozityviomis emocijomis, bet ir atkreipiant dėmesį į šokančias bendruomenes, jų matomumą ir kūrybinės raiškos galimybes visuomenėje. Šokio viešosiose erdvėse idėją pasiūlė šokėjas ir choreografas Mantas Stabačinskas, o iššūkį priėmė šokėjai Čekijoje, Italijje, Prancūzijoje, Vokietijoje ir Japonijoje.

Dance Well švenčia tarptautinę šokio dieną

Visą Tarptautinės šokio dieną publikuojamų filmų ciklą, įamžinantį  bendruomenės narių šokį, Dance Well pavadino „Crossing“  – tai šokančių bendruomenių peizažas, atsikartojanti interpretacijų kolekcija. Lietuviškasis „Crossing“  filmas buvo filmuojamas Kaune: Nacionaliniame M. K. Čiurlionio muziejuje, Vienybės aikštėje bei pėsčiųjų perėjoje. Lietuvių bendruomenės šokis buvo lydimas susidomėjusių miestiečių šypsenų ir fiksavimo mobiliaisiais telefonais. Šiandien Lietuvoje sukurtas filmas buvo pristatytas Lietuvos šokio informacijos centro ir Dance Well socialiniuose tinkluose.

Dance Well švenčia tarptautinę šokio dieną

Lietuvos šokio informacijos centro veiklą finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Europos Komisijos programa „Kūrybiška Europa“. Dance Well šiuolaikinio šokio užsiėmimai Nacionaliniame M. K. Čiurlionio muziejuje.


Komentuok:
*Reklama