Menu
 
 

Dorian Diego – italas, kurstantis naktinį Vilnių

2014 10 13  23:56  |  M.I.C. Pokalbiai

Dorian Diego – italas, kurstantis naktinį Vilnių

Asmeninio albumo nuotr.

Ką Vilniuje veikia italai? Na, bent jau vienas, vardu Dorianas? Dirba, kad miestui padovanotų naują vaisių – Milano naktinio gyvenimo skonio, pilną daugiakultūrinės muzikos ir stiliaus įvairovės bei įvairių ironiškų pop kultūros nuorodų. Praėjusį penktadienį Trakų gatvės pradžioje atsidarė klubas „Opalocka“, iškilęs idealioje vietoje – nuo Naujamiesčio jis saugomas Basanavičiaus gatve nukloto kalno, išėjęs iš jo atsidursi ne gatvėje, kuria vienas po kito naktimis zuja taksi, o brome, leidžiančiame pasirinkti – lįsti į kiemą už metalinių vartų ar traukti laukan į miestą. Šalia – ir vizualus eksponatas, apipaišytas buvęs kino teatras, kurio neįmanoma nepastebėti, ir netgi ligi paryčių duris atlapojęs viskio baras pačiame siauriausiame Vilniaus skersgatvyje. Viduje, nusileidus į „Opalocka“, pasitinka keli barai, pailgas praėjimas, vedantis į pagrindinę salę, po dešine palikus privatų kambarį – mini diskoteką. Klube stambių netašytų akmenų sienos uždengtos tinkline metalo sienele (kai įjungtos ryškios prožektorių šviesos, net ne iš karto suprasi, kas ten – pirmasis SwO įspūdis – vandenyno dugnas!). Palei sieną įrengtas pagrindinę salę juosiantis balkonas, kuriame atidarymo vakarą judėjo urban stiliumi pasipuošusios merginos.

Prieš pat klubo atidarymą Dorianas bėgo į naujų „Trip Shop“ patalpų atidarymą Vilniaus gatvėje, čia ir spėjome pakalbinti jį apie „Opalocka“ – egzotiškai Majamio priemiesčio, kuriame dera šiuolaikinis getas bei rytietiška architektūra, vardu pavadintą klubą. Jei praleidote video kvietimą, žiūrėkite čia: http://instagram.com/p/t–SQxgTfo/?modal=true.

Įėjimas į „Opalocka“

Įėjimas į „Opalocka“. Asmeninio archyvo nuotrauka.

Ar gali įvardinti tris dalykus, kurie vienija Vilnių ir Milaną?

Šiuo metu? Kažkas bendro yra tarp žmonių, sekančių tam tikrus vakarėlių judėjimus, viename interviu jau esu minėjęs mus pačius, bet yra ir daugiau vakarėlių komandų, turinčių ypatingą vaibą. Būtent tokios apie save suburia ištikimus naktinėtojus ir čia, ir Milane. Kitas dalykas – poreikis po nakties pasitikti saulę, vis atrandant ką nors naujo. Nes svarbiausia – ne tik lojalumas tai šeimai ar judėjimui, bet ir patirčių paieška; mano mieste tarp jaunesnių vaikų taip ir yra. Ir dar vienas… žinai, lengviau sugalvoti, kas skiria šiuos miestus, – nusijuokia Dorianas. – Nuolatinis ieškojimas ir ateities tyrimas irgi vienija šiuos miestus. Kalbu ypač apie kai kuriuos žmones, kurie visus šiuos mėnesius mane, dirbantį prie šio projekto, labai aktyviai palaikė – manau, jau galiu vadinti juos atrastais draugais. Nors vieta ir kitokia, čia tikrai jaučiuosi kaip namuose.

Dorian Diego – italas, kurstantis naktinį Vilnių

SwO.lt nuotr.

Atskleisk, kaip visgi Vilnius atsidūrė tavo planuose?

Tai nutiko klube Milane – visų pirma buvau klientas. Vėliau gavau pasiūlymą bendradarbiauti su Dorian Malibu 1992, kartu ėmėme dirbti. Buvau klube, kai mane pristatė vyriškiui, kuris šioje šalyje jau turėjo verslo patirties – tiesa, visiškai kitokios – ir norėjo užmegzti kontaktą su kuo nors, turinčiu daugiau patirties kultūroje, mene ir tuo pačiu galinčiu į visa tai pažvelgti ironiškai, o kaip tik iš tokio lauko aš ir esu. Tiesa, nesakau, kad visas Milanas toks – bet klubas, kuriame dirbau (Plastic, red.past.) ir kai kurios komandos. Kai pirmą kartą atvykau į Vilnių, aplankiau kone visus klubus – nuo naktinių šokių aikštelių iki restoranų, tada prasidėjo ir draugystės bei pažintys.

Kiek laiko užtruko sukurti „Opalocka“?

Pirmą kartą viešėjau Vilniuje vasarį. Antrą kartą – „Mados Infekcijos“ metu, tuomet apsilankiau keliuose vakarėliuose, pradėjau eiti į susitikimus, domėtis vietine mada – ne ta kvailoka posh mada, bet tokia, kokia man priimtina – kaip asmenybės saviraiška. Viskas vyko gana greitai, o mano asmeninis gyvenimas bėgo šonan – Milane mūsų su Dorianu klube praleidau Zebra Katz vakarėlį, tempai buvo beprotiški. Tiesa, tas vakarėlis vyko jau nebe Plastic, bet naujoje vietoje centre – Hilton klube.

Ar įsivaizduoji, kaip šiandien atrodys tavo lankytojas? Koks jo prototipas?

David Bowie! Jis gyvas, tiesa? Galbūt sužaiskime taip – jaunasis lietuviškasis David Bowie.

Dorian Diego – italas, kurstantis naktinį Vilnių

SwO.lt nuotr.

Dorian Diego – italas, kurstantis naktinį Vilnių

Prie įėjimo. Dorian Diego nuotr.

Toliau „Opalocka“ nesnaudžia – jau šį penktadienį Vilniuje svečiuojasi Venice calypso ir Jack France (Didžioji Britanija) bei 91kidz iš Latvijos.

Renginys čia: https://www.facebook.com/events/361547377345761/

Dorian Diego – italas, kurstantis naktinį Vilnių


Komentuok:
*Reklama
DNO