Menu
 
 

Dvi dienos kino ir 15 intriguojančių filmų

2016 08 16  21:16  |  Aktualijos

Shoulder The Lion/Hot Springs Documentary Film Fest

Nuotraukos: organizatorių archyvas.

Jau visai netrukus, rugsėjo 2-3 d. Vilniuje vyksiantis urbanistinis miesto, muzikos ir menų festivalis „Loftas Fest“ tradiciškai savo lankytojams siūlys ne tik galimybę išgirsti įdomiausias šiuolaikines muzikos žvaigždes, bet ir patirti kino magiją. Festivalio programoje – net dvi dienos kino ir 15 intriguojančių, provokuojančių ir įvairiausius jausmus sukeliančių kino filmų.

Kino programą „Loftas Fest“ festivalyje penktadienį, rugsėjo 2 d., pradės Vilniaus kino festivalio „Kino pavasaris“ po Lietuvą keliaujančio projekto „Kino karavanas“ filmai. Šioje programoje bus pristatyti trys kino seansai, kurie vienaip ar kitaip yra susiję su muzika.

Nebylaus, keliaujančio cirko istoriją pasakojančio filmo „Viskas dėl šou“ metu skambės būtent šiam filmui sukurta kultinės islandų grupės „Sigur Ros“ narių muzika. Briuselio gatvės gaujų karus vaizduojančioje dramoje „Juoda“ bus itin daug šiuolaikinės muzikos, ypač hiphopo, o daugelį dainų atlieka pagrindiniai filmo aktoriai. Kino esė apie meilę, mirtį ir kalbą „Šuns širdies“ autorė – viena garsiausių muzikančių, menininkių Laurie Anderson, todėl filme žiūrovai išgirs jos ir jos mirusio vyro, kuriam ir dedikuotas šis filmas, Lou Reedo kūrinius.

„Labai džiugina „Loftas Fest“ ir „Kino karavano“ kolaboracija, nes kinas ir muzika vienas be kito dažnai tiesiog negali egzistuoti. Labai smagu skambant populiarių šių dienų atlikėjų muzikai, kviesti žmones pamatyti išskirtinių kino kūrėjų darbus“, – sako festivalio „Kino pavasaris“ vykdantysis direktorius Algirdas Ramaška.

Šeštadienį, rugsėjo 3 d., kino programa prasidės nuo didžiausiu pasaulyje trumpų filmų festivaliu tituluojamo „Future Shorts“. „Loftas Fest“ dalyviams bus pristatyta naujausia – rudens „Future Shorts“ kino programa. Joje žiūrovai pamatys devynis trumpametražius kino filmus iš viso pasaulio.

Kinas - Loftas Fest 2016

Apie meilę ir išdavystes, apie šeimyninius santykius ir jausmus ne tik vienas kitam, bet ir, pavyzdžiui, futbolui, pasakosiančios istorijos truks nuo 3 iki 25 minučių. Visa „Future Shorts“ programa vyks 87 minutes.

Taip pat šeštadienį, tik kiek vėliau, „Loftas Fest“ kino programoje tris filmus pristatys ir dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“.

„Nepatogaus kino“ programoje žiūrovai išvys vieną šių metų dokumentinių kino festivalių favoritų – filmą „Pasitikite, Princesė Shaw“. Tai žymaus kompozitoriaus iš Izraelio Kutiman ir niekam nežinomos merginos Samantha’os muzikinė kelionė, įveikianti didžiausias abejones ir atstumus. Dominico Gagnon filme „Iš Šiaurės“ laukia pažintis su „Youtube“ kanale surastomis inuitų filmuotomis kasdienio gyvenimo ištraukomis. Tradicinės ir šiuolaikinės muzikos jungiamas koliažas taps ypatingai atvira ir klausimus keliančia kelione į nepažintą Šiaurę. Tris neįprastas menininkų istorijas pristatys filmas „Prisijaukinti liūtą“. Filmo centre – trijų žmonių istorijos, kurių talentui grėsmę iškelia fizinė negalia. Jų istorijos skatina permastyti visuomenėje įsitvirtinusią negalios sampratą ir visai kitaip pažvelgti į individualų kūrėjo santykį su menu, savirealizacijos svarbą žmogaus gyvenime.

Drama „Juoda“

„Nepatogaus kino“ nakčiai atrinkome tris filmus, kurių siužetą vienaip ar kitaip įtakoja muzika. Šie dokumentiniai filmai tikrai neleis užmerkti akių, o pasakojamos istorijos dar ilgai išliks atmintyje. Apsilankyti „Nepatogaus kino“ naktyje verta ir dėl to, jog filmai „Pasitikite, Princesė Shaw“ ir „Prisijaukinti liūtą“ turės savo išankstines premjeras. Tai puiki proga pamatyti šiuos filmus anksčiau už spalį vyksiančio festivalio laukiančią publiką“, – pasakoja festivalio „Nepatogus kinas“ vadovas Gediminas Andriukaitis.


Komentuok:
*Reklama