Menu
 
 

Pirmieji „Vilnius Steet Art“ akcentai

2016 08 17  22:35  |  Aktualijos

Autorius 209, Vilnius.

Nuotrauka: VSAF. Autorius 209, Vilnius.

Netrukus prasidės ketvirtasis Vilniaus gatvės meno festivalis. Šiemet jo kuratoriai sutelks dėmesį ne į kurį nors sostinės rajoną, bet kvies tyrinėti visą miestą ir atkreipti dėmesį į su transportu susijusius objektus ir inžinerinius statinius.

Programą festivalis „Vilnius Steet Art“ pradės nuo ilgai brendusio pokalbio aktualia ir miestiečius dažnai supriešinančia tema apie gatvės meną ir graffiti kultūrą: ar tai vien „teplionės“ ir „vandalizmas“, ar yra ir pozityvioji pusė?

„Administraciškai visi piešiniai ir užrašai, kurie mieste atsiranda be oficialaus leidimo, yra nelegalūs, o jų autoriai turi būti baudžiami. Tačiau gatvė ir graffiti kultūra užaugino ištisą kartą šiandien garsių architektų, menininkų, dizainerių ir kūrybininkų. Meno mokyklos ir akademijos ugdo reikalingus įgūdžius, tačiau kartais nenoromis varžo kūrybinius ieškojimus, ir gatvės kultūra tampa alternatyviu išsilavinimo šaltiniu“, – sako viena iš festivalio organizatorių Gabija Grušaitė.

Festivalis „Vilnius Street Art“ kviečia pažiūrėti į gatvės kultūrą naujai ir įvertinti, kiek jaunų ir talentingų kūrėjų buvo įkvėpti ar padrąsinti šios alternatyvios, tačiau nelegalios kūrybinės mokyklos.

Rugpjūčio 23 d. 19 val. Energetikos ir technikos muziejuje apie tai kalbėsis architektas Vytautas Biekša, tinklaraštininkė Daina Dubauskaitė, miesto antropologė Jekaterina Lavrinec ir festivalio kuratorės Gabija Grušaitė bei Ūla Ambrasaitė. Po pokalbio plokšteles suks Daina Dubauskaitė.


Komentuok:
*Reklama