Menu
 
 

Finaliniai eksperimentinės muzikos renginių ciklo „SUSIKIRTIMAI“ kirčiai

2017 05 08  22:11  |  M.I.C. Naujienos

SUSIKIRTIMAI

Nuotraukos iš organizatorių asmeninio archyvo ©

„SUSIKIRTIMAI“ – gerokai įsisiūbavęs ir įvairių Lietuvos miestų melomanus daugiasluoksnėmis patirtimis pradžiuginęs garso meno ir eksperimentinės muzikos renginių ciklas. Paskutinieji „SUSIKIRTIMŲ“ renginiai vyks gegužės 11 – 14 dienomis Kirtimų kultūros centre.

Projektas supažindina klausytojus su garso menu, eksperimentine muzika ir patyrimine tarpdisciplinine kūryba. Specialiai šiam projektui buvo sukurta garso ir šviesų instaliacija, vyksta ją lydinčios paskaitos bei koncertai, kurių metu jau pasirodė tokie atlikėjai kaip Juozas Milašius (Lietuva), Kaja Draksler (Slovėnija), Münpauzn (Lietuva), Rees Archibald (Australija), Kala Sound System (Lietuva) ir kiti.

SUSIKIRTIMAI plakatas

Gegužės 11 – 14 d. nuo 12:00 iki 19:00 val. Kirtimų kultūros centre bus galima paskutinį kartą išvysti garso ir šviesos instaliaciją, kurią sukūrė menininkai Dominykas Morkūnas, Martynas Gailius, Teodoras Malinauskas ir Eglė Gudonytė. Ši instaliacija publikai dovanoja unikalų „tūrinį“ garsų išgyvenimą.

Gegužės 11 d. nuo 13:00 iki 16:00 val. Performatyvi garso menininko Erik Alalooga paskaita.

Paskaitos metu bus kalbama apie unikalią mokslininkų ir menininkų kolaboraciją garsinių eksperimentų lauke iškart po Spalio revoliucijos Rusijoje. Ši veikla sulaukė stipraus tuometinio režimo lyderių palaikymo, o sukurtais išradimais dar ir šiandien aktyviai naudojasi garso menininkai. Lektorius taip pat pristatys ir savo garsinius objektus bei jų konstravimo principus, įkvėptus ankstyvųjų sovietinių garsinių eksperimentų.

SUSIKIRTIMAI

Registracija į paskaitą – susikirtimai@gmail.com

Gegužės 11 d. 20:00 val. Baigiamasis „SUSIKIRTIMŲ“ koncertas, kurio metu publika išgirs Erik Alalooga (EE), Arma Agharta (LT), Kala Sound System (LT), taip pat Vladas Dieninis ir Gintautas Rožė (LT) pristatys kolektyvinės audio istorijos „Vilnius už kadro” koliažą.

Erik Alalooga (EE). Menininkas ir edukatorius, kuriantis analoginius garsinius objektus, industrines garso mašinas ir tyrinėjantis jų veikimą performanso meno kontekstuose.

 Arma Agharta (LT) – performansų menininkas Armantas Gečiauskas, savo veiklą apibūdinantis raktažodžiais objektai, žaislai, veiksmas, improvizacija, balsas, ritualas, vintažinė elektronika, dada, absurdas.

Vladas Dieninis (LT) – kompozitorius, kuriantis muziką, garso dizainą ir garsines inscenizacijas šiuolaikinio šokio spektakliams, teatrui, bendradarbiaujantis su tarpdisciplininio meno kūrėjais.

Gintautas Rožė (LT) – gitaristas, užsiimantis netradicinių komponavimo bei atlikimo būdų paieška, skaitmeninėmis ir analoginėmis priemonėmis radikaliai modifikuojantis naudojamų instrumentų garsą.

Kala Sound System (LT) – „pasidaryk pats” principu konstruojama garso sistema ir garsiniai improvizaciniai performansai, kuriami iš garso dalelių, pasitelkiant garso įrangos trikdžius ir garsinius efektus.

Visi renginiai nemokami.


Komentuok:
*Reklama