Menu
 
 

Suomių muzikos sensacija Jaakko Eino Kalevi Vilniuje

2016 03 02  21:22  |  M.I.C. Naujienos

Prieš keletą metų ilgaplaukis, nepamirštamo veido ir neabejotinai geros širdies suomis Jaakko Eino Kalevi buvo tramvajaus Helsinkyje vairuotojas. Dabar jis – tikra muzikos sensacija ir bene labiausiai linksniuojamas suomių atlikėjo vardas pasaulyje. Kovo 30 d. klajojantis suomių dainius Jaakko Eino Kalevi užsuks į Vilnių ir kultūros bare „Kablys“ medžios naujas simpatijas.

Jaakko Eino Kalevi

Nuotraukos: asmeninis atlikėjo archyvas.

Jaakko Eino Kalevi – tai puikaus balso savininkas, kompozitorius, multi-instrumentalistas ir dar daug talentų savyje auginantis elekroninės muzikos vunderkindas. Jo kūryboje dera ne visai tradicinė pop muzika ir drąsūs vizualiniai sprendimai. Kai kurie kritikai Jaakko vokalinius sugebėjimus lygina su „Grammy“ laimėtojo Becko, amerikiečių atlikėjo Ariel Pink ir nuo AIDS 1992 m. mirusio Arthuro Russello balsais. Europos muzikos žiniasklaida 32-ų Jaakko vadina vieno žmogaus orkestru ir stebisi, kodėl jo talentas atrastas tik dabar.

Jaakko Eino Kalevi vaizdo klipas „Deeper Shadows“

Gerbėjų Lietuvoje jau turintis Jaakko Eino Kalevi Vilniuje pristatys naujausią savo programą ir muzikos bare „Kablys“ surengs nepamirštamą gyvos muzikos seansą. Čia suomis ir jį šiame koncertų ture lydintis būgnininkas tik jiems būdingu stiliumi maišys disco, „synth-pop“, „folk“, „funk“, „dub“, regio ir psichodelinio roko garsus. Taip bus kuriamas savitas Jaakko Eino Kalevi jausmų, patirčių ir svajonių pasaulis – diskoteka be pabaigos.

Jaakko Eino Kalevi vaizdo klipas „No End“

Praėjusiais metais Berlyne įrašytas ir birželį „Domino Records“ dukterinės kompanijos išleistas Jaakko Eino Kalevi darbas „Jaakko Eino Kalevi“ iškart sulaukė kritikų pagyrų ir susižavėjimo šūksnių. Nieko nuostabaus – pergalingą albumą iki šiol šlovina tokie muzikos žiniasklaidos gigantai kaip „Pitchfork“, „Under The Radar“, „Dummy“, „DIY Magazine“, „New Music Express“, „Mojo“, „Uncut“ ir kiti. „The Times“ šį suomio albumą pelnytai įvardino praėjusios vasaros garso takeliu. Įtakingas britų muzikos žurnalas „Q“ jį paskelbė vienu geriausių metų pop įrašu, o britų nacionalinis transliuotojas „BBC Radio“ įtraukė net tris šio albumo kūrinius „Double Talk“, „Deeper Shadows“ ir „Hush Down“ į savo grojaraščius.

Jaakko Eino Kalevi

Nors albumo įrašai vyko Berlyne, kur šiuo metu savo dienas leidžia pats Jaakko, pačio albumo „Jaakko Eino Kalevi“ galutinis suvedimas ir garso korekcijos buvo atliktos Niujorke. Čia jam talkino žinomas prancūzų prodiuseris Nicolas Vernhes, kurio paslaugomis ir garso įrašų studija Brukline naudojasi ir kitos žinomos alternatyvios muzikos grupės. Šis patyręs muzikos prodiuseris taip pat darbavosi su tokiais skirtingais atlikėjais kaip „Animal Collective“, „Deerhunter“, „Spoon“, „Dirty Projectors“, „Wild Nothing“, „The War On Drugs“, „Torres“ ir „Speedy Ortiz“.

Šių metų sausį albumas „Jaakko Eino Kalevi“ buvo nominuotas prestižiniam Šiaurės šalių muzikos apdovanojimui „Nordic Music Prize“. Tai didžiulis Jaakko Eino Kalevi pasiekimas ir dar vienas puikus jo kūrybos įvertinimas. Šiame geriausių 2015 metų albumų sąraše taip pat puikuojasi kylančios švedų atlikėjos Seinabo Sey, islandų divos Björk, norvegų grupės „Band of Gold“, danų grupės „Myrkur“ ir kitų albumai.

Jakko Eino Kalevi vaizdo klipas „Double Talk“


Komentuok:
*Reklama
DNO

Dekmantel Selectors