Menu
 
 

„Garbanotas Bosistas“ Prancūzijos festivalyje pateko tarp septynių geriausiųjų

2018 07 12  21:20  |  M.I.C. Naujienos

Garbanotas Bosistas

Nuotraukos iš „Garbanoto Bosisto“ asmeninių archyvų ©

Iš Prancūzijoje vykusio muzikos festivalio „Europavox“ vilniečių roko grupė „Garbanotas Bosistas“ grįžo įvertinti ne tik klausytojų, bet ir muzikos industrijos profesionalų iš visos Europos. Jie tapo viena iš septynių Europos grupių nugalėjusių Europos talentų apsikeitimų platformos – kooperacijos projekto „Europavox“ talentų atranką. Įvertinimas – kiekvienos grupės svajonė – ne tik dėmesys, bet ir išskirtinė galimybė keliauti po Europą ir koncertuoti didžiausiuose klubuose ir muzikos festivaliuose.

Garbanotas Bosistas - SwO magazine

„Europavox“ mainų projekto misija yra pristatyti jaunus, bet labai perspektyvius muzikos atlikėjus ir grupes iš visos Europos. Pagrindinis kriterijus – unikalumas, stiliaus ir žanrų įvairovė. Į šį projektą grupes siūlė septyni „Europavox“ partneriai iš septynių šalių. Lietuvių kandidatus išrinko menų fabrikas „Loftas“, o iš jų pasiūlytų grupių dvi įdomiausias atsakingai balsuodami išsirinko visi septyni partneriai. Tai Vilniaus menų fabrikas „Loftas“ ir jo organizuojamas „Loftas Fest“, vienas reikšmingiausių showcase’inių Prancūzijos festivalių „Europavox“, kuriame yra grojusios tokios žvaigždės, kaip „Gus Gus“, Pete Doherty, „Placebo“. Taip pat nuo 1984-ųjų gyvuojantis belgų kultūros centras „Le Botanique“, per metus surengiantis daugiau nei 280 koncertų. Patirties nestokoja ir italų klubas „Estragon“ – jau 25 metus gyvuojanti istorinė muzikos vieta, garsėjanti tokiais koncertais, kaip „Editors“, „Franz Ferdinand“, „Caribou“ ir pan. „Europavox“ septynetui priklauso ir vienas didžiausių socialinės kultūros centrų Europoje – legendinis austrų kulbas „WUK“. Jame po vienu stogu telpa ir meno pasirodymai, ir pramogos vaikams, ir tokie koncertai, kaip „Glass Animals“, „Youngblood“ ir pan. Vieni iš partnerių yra ir didžiausias Kroatijos muzikos festivalis „INmusic“, kurį „The Times“ ir CNN įtraukė į geriausių vasaros festivalių sąrašus bei graikų klubas „Fuzz Club“, organizuojantis festivalį „Release Athens“.

Iš 24 kandidatų į laimingųjų grupių septynetuką patekusios lietuvių grupės „Garbanotas Bosistas“ nariai džiaugiasi šiuo įvertinimu ir nekantriai laukia tolimesnių žingsnių: „Labiausiai džiugu, kad gerai pagrojom. Jaučiu, būsim pasikrovę saulės baterijas. Dabar laukiam kelionių į kitus „Europavox“ tinklo festivalius.“

Ką tik iš Prancūzijos grįžę vilniečiai nestokoja įspūdžių. Pasak jų, „Europovox“ festivalis nustebino profesionalumu, o Prancūzija kaip visada buvo labai smagi. „Festivalyje buvo labai neprancūziškai karšta. Smagu, kad buvo kas mūsų klausė, net kepinant 34 laipsnių spinduliams. Dėkui apsaugai, kuri tikriausiai iš sodo atsitempė šlangą ir laistė publiką, kuri augo, kaip salota. Grįžom iš vieno festivalio, o vis dar jaučiam nostalgiją kitam. Atidarėm vasarą „Downtown Forest“ vykusiam „Tilto namų“ festivalyje, čia planuojam sugrįžti liepos 18 d. ir sugroti vienintelį solinį koncertą sostinėje šią vasarą,“ – pasakoja „Garbanoto Bosisto“ nariai.

Garbanotas Bosistas - SwO magazine

Kad „Garbanotas Bosistas“ sužavėjo ne tik prancūzų publiką, bet ir muzikos profesionalus iš visos Europos, patvirtina ir „Europavox“ komisijoje taip pat buvę vieni partnerių – menų fabriko „Loftas“ įkūrėjai Viktoras ir Živilė Diawaros.

„Lietuviai sublizgėjo labiausiai. Nors galimybė koncertuoti Europoje atiteko „Garbanotam Bosistui“, šiame projekte dalyvavusi dar viena lietuvių grupė „Sheep Got Waxed“ taip pat nepaliko abejingų. Tiesą sakant, būtent iš lietuvių išrinkti tik vieną geriausią grupę „Europavox“ komisijai buvo ypač sudėtingas uždavinys. Abi grupės pasirodė labai stipriai ir tvirtai, o per jų pasirodymus šėlo ne tik festivalio klausytojai, bet ir visi komisijos nariai. Mes tai matydami labai didžiavomės Lietuvos grupėmis, tikrai ne visi sulaukė tiek dėmesio,“ – pasakoja V. Diawara.

Europos pastebėti vilniečiai su „Europavox“ atstovais vėl susitiks šį rudenį, rugsėjo 7-8 d., vyksiančiame muzikos ir menų festivalyje „Loftas Fest“, į kurį pristatyti „Europavox“ mainų projekto atvyks ne tik visi septyni partneriai, bet ir kitos šešios talentų atranką laimėjusios grupės bei atlikėjai. Festivalyje „Garbanotas Bosistas“ pasirodys rugsėjo 7 d., penktadienį, pagrindinėje „Loftas Fest“ scenoje.


Komentuok:
*Reklama