Menu
 
 

„Garsinių peržiūrų“ repertuare – vienas pirmųjų hibridinių filmų

2018 07 27  19:37  |  Aktualijos

Garsinės peržiūros

Nuotraukos – „Garsinių peržiūrų“ asmeninio archyvo ©

Kirtimų kultūros centro inicijuotas projektas „Garsinės peržiūros“ liepos 31 d. jau antrą kartą iškeliauja po Lietuvą ir aplankys septynių miestų žiūrovus. „Garsinių peržiūrų“ metu bus pristatomas nebylusis filmas „Sekmadienio žmonės“ (rež. R. Siodmakas ir G. Ulmeris), kuriam muzikinį takelį kurė ir gyvai atliks eksperimentinės elektronikos ir džiazo grupė „Sheep Got Waxed“.

Marijampolės, Vilkaviškio, Kauno, Prienų, Utenos, Anykščių ir Ukmergės gyventojai turės galimybę išvysti vieną pirmųjų nepriklausomų hibridinių filmų ­­– Roberto Siodmako „Sekmadienio žmones“ (vok. k. „Menschen am Sonntag“), kuris 1930 metais buvo sukurtas drauge su Holivude vėliau išgarsėjusiais Edgaru G. Ulmeriu ir Biliu Vailderiu. Šis vasariškas, žaismingas filmas yra tarsi reportažas pasakojantis apie tarpukario Berlyną, jo gyventojus, filmo kūrėjams artimą ir gerai pažįstamą kasdienybę. Dėl nedidelio biudžeto ir siekiant išlaikyti autentišką Veimaro eros Berlyno atmosferą, filme vaidino ne profesionalūs aktoriai, o režisierių bičiuliai. Žiūrėdami iš tiesų susipažįstame su jais – vartojami tikrieji vardai ir profesijos, o interjerų scenos filmuotos aktorių namuose. Filmo dėka turime unikalią galimybę išvysti neišlikusio tarpukario Berlyno gatves, paplūdimius, parkus ir pajusti miesto ritmą. Dokumentiniai kadrai nejučia persipina su šmaikščiai režisierių kuriama istorija apie atsitiktines pažintis ir saujelę jaunų žmonių leidžiančių karštą sekmadienio popietę prie Wannsee ežero.

Garsinės peržiūros - SwO magazine

Garsinės peržiūros - SwO magazine

Muzikinį takelį filmui sukūrusi grupė „Sheep Got Waxed“ yra gerai pažįstama Lietuvos alternatyvios muzikos scenoje. Trio susibūrė dar 2011 metais ir nuo to laiko sėkmingai derina eksperimentinę elektroniką, džiazą ir akademinę muziką. Saksofonistas Simonas Šipavičius, būgnininkas Adas Gecevičius ir gitaristas Paulius Vaškas drauge įrašė ir išleido jau du studijinius albumus, kurių pristatymo koncertai pasiekė net Kiniją. Nuolat dalyvaujantys įvairiuose tarpdisciplininiuose projektuose, jie buvo nominuoti Auksiniam scenos kryžiui už spektakliui „Kovos klubas“ sukurtą muziką, įgarsino ne tik nebyliuosius filmus, bet ir A. Sutkaus fotografiją „Pionierius“ šį pavasarį Nacionalinėje dailės galerijoje vykusioje parodoje „Kolekcionuojant hitus“.

Garsinės peržiūros - SwO magazine

Kviečiame į antrojo „Garsinių peržiūrų“ sezono renginius:

Liepos 31 d. 18:00, Marijampolės kultūros centre

Rugpjūčio 1 d. 21:00, Vilkaviškio kultūros centro kieme

Rugpjūčio 2 d. 20:00, Kauno menininkų namuose

Rugsėjo 3 d. 20:00, Prienų kultūros ir laisvalaikio centre

Rugsėjo 4 d. 18:00, „Kino namuose“ Utenoje

Rugsėjo 5 d. 20:00, Anykščių menų inkubatoriuje-menų studijoje

Rugsėjo 6 d. 20:00, prie Ukmergės piliakalnio (esant nepalankioms oro sąlygoms renginys vyks Ukmergės kultūros centro kino salėje)


Komentuok:
*Reklama