Menu
 
 

Garso takelis neegzistuojančiam filmui

2022 09 29  16:01  |  M.I.C. Naujienos

Muzikos eksperimentatoriai Marijus Aleksa ir Paulius Kilbauskas vėl intriguoja klausytojus – Vilniuje jie kviečia į išskirtinį, naujos vinilinės plokštelės „Music For Non Existent Movie“ pristatymą. Naujajame albume duetas peržengia elektroninės muzikos, džiazo, avangardo ir kitų žanrų ribas. Plokštelė išleista labai ribotu, 100 egzempliorių tiražu.

Garso takelis neegzistuojančiam filmui

„Nors su Pauliumi Kilbausku prie skirtingų muzikos projektų jau bendradarbiaujame daugiau nei dešimt metų, tai bus pirmasis mūsų, kaip dueto, leidinys. Mus vienija nepaliaujamos naujų muzikos kūrybos ir atlikimo būdų ir instrumentų paieškos. Šiame albume naudosime naujausias elektroninių ir skaitmeninių instrumentų technologijas, įgalinančias vienu metu duetui gyvai groti ne vien savo pasirinktais instrumentais, bet tuo pat metu ir vienas kito instrumentais, taip keičiant įprastą vienas kito muzikinį braižą ir įkvepiant naujiems, dar neatrastiems, sprendimams“, – paaiškina Marijus Aleksa.

Garso takelis neegzistuojančiam filmui

Nuotraukos – Gabrieliaus Jauniskio ©

Albume „Music For Non Existent Movie“, kuris įrašytas gyvai Vilniaus senajame teatre, muzikantai pasitelkė savo ilgametes muzikines patirtis kuriant ir atliekant elektroakustinę, minimalistinę ir etninę muziką, džiazą ir avangardą. Dueto kūrybai būdingi žanrus griaunantys eksperimentai, kuriuose susipina „gyvų“ būgnų ir elektronikos tekstūros, autentiški garsų radiniai bei inovatyvūs kompoziciniai sprendimai.

Garso takelis neegzistuojančiam filmui

Muzikantai šiam kūriniui buvo atidūs ir subtilūs iki detalių. Plokštelei, kurios idėja konstruojama kaip muzika neegzistuojančiam filmui, jie siekė suteikti ir papildomos dramaturgijos, kurią bendradarbiaudami su dizaineriais iš „Taktika studijos“ jie perteikė ir albumo dizaino kūne. Viršelyje panaudota mėlyna spalva simbolizuoja išjungtą ekraną, o kūrinių pavadinimai, jų struktūra ir tipografija įkvėpti taip vadinamos Gustavo Freytago piramidės, kurią kuriant pasakojimus naudoja kino dramaturgai.

Garso takelis neegzistuojančiam filmui

Tiek M. Aleksa, tiek P. Kilbauskas yra sukaupę solidų bagažą bendradarbiaujant su iškiliais muzikos pasaulio atstovais. Būgnininkas, prodiuseris Marijus Aleksa yra grojęs daugiau nei 40 šalių kartu su tarptautiniu mastu pripažintais atlikėjais, tokiais kaip „Grammy“ laureatas Billas Laurance’as, Joe Armonas Jonesas ir daugeliu kitų, taip pat – popmuzikos žvaigždėmis „All Saints“, „Blue“ ir kitai. Kompozitorius, prodiuseris ir multiinstrumentalistas Paulius Kilbauskas yra žinomas kaip vienas iš kultinės grupės „Empti“ įkūrėjų, kuris iki šiol džiugina netradiciniais elektroninės muzikos projektais, tokiais kaip gintarą, šviesą ir muziką apjungianti instaliacija „Amberscope“ bei projektas „Bango Collective“.

Garso takelis neegzistuojančiam filmui

Muzikantai kviesdami į šio, limituotu tiražu išleisto, albumo pristatymą pabrėžia, kad koncerto metu nebus atkartotas plokštelės muzikinis turinys. „Neturime iliuzijų, jog sugrosime taip pat ar radikaliai kitaip. Tai eksperimentinė muzika: kiekvieną kartą vis kitas filmas – savo greityje ir savo dinamikoje.“ Tad ir šį kartą tai bus koncertas – patirtis, po kurios kiekvienas išeis su savo vaizduotėje susikurtu scenarijumi ir nuotaika.

 

Marijaus Aleksos ir Pauliaus Kilbausko išskirtinės vinilinės plokštelės „Music For Non Existent Movie“ pristatymas vyks spalio 2 d., sekmadienį, 20:30 val., Lietuvos nacionalinio dramos teatro mažojoje salėje (Gedimino pr. 4, Vilnius).


Komentuok:
*Reklama