Menu
 
 

Geriausios vietos pasaulyje, kurias vertėtų aplankyti 2018 metais

2018 01 15  15:00  |  Aktualijos

Praūžus šventiniam šurmuliui ir prasidėjus naujiems metams, vėl kuriame kelionių planus. Toks užsiėmimas padeda pamiršti žiemišką orą už lango ir praskaidrina nuotaiką. Ką vertėtų pamatyti šiemet? Paruošėme jums puikų planą, belieka tik nusipirkti svajonių atostogų bilietus.

Valeta

Nuotrauka – tusdestinos.net ©

Valeta

Maltos sostinė Valeta 2018 metais tapo Europos kultūros sostine, todėl jei joje dar nesisvečiavote, geriausia tai padaryti šiemet. Malta garsėja šiuolaikinio meno renginiais, kino festivaliais ir popmuzika. Šiais metais čia bus daug parodų ir projektų, tad ši kelionė tiks ne tik poilsio mėgėjams, bet ir kultūros bei meno gerbėjams. Aplankant Europos kultūros sostinę, kuri įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą – puiki galimybė ne tik susipažinti su šalies kultūra, bet ir pailsėti pasineriant į salos gyvenimo tempą bei mėgaujantis paplūdimiais. Beje, ar žinojote, jog Maltoje būna apie 300 saulėtų dienų per metus?

Meksika

Nuotrauka – mahalo.cz ©

Meksika

Vienas didžiausių pasaulio miestų buvo pasirinktas dizaino sostine – tai yra pirmasis Lotynų Amerikos didmiestis, gavęs tokį pripažinimą. Priežastis? Grubus dizaino integravimas į urbanizmą ir jo socialinius papročius. Šiuo apdovanojimu siekiama skatinti šio meno formą kaip socialinės kaitos variklį: gerinti gyvenimo, tvarumo kokybę, spręsti socialines bei ekonomines problemas.  Dėl šio apdovanojimo čia numatoma rengti daug konferencijų, parodų bei renginių. Tad Meksikos laukia įdomūs ir kaip niekada spalvingi metai. Jei mėgstate iššūkius – ši kryptis būtent jums.

Lisabona

Nuotrauka – director.co.uk ©

Lisabona

Tai, kad Portugalija tapo madinga – neginčijamas faktas. Per pastaruosius dvejus metus čia atidaryta daugybė muziejų ir meno centrų, o virėjai pradeda rinkti visą „Michelin“ žvaigždžių žvaigždyną. 2018 metai turizmo atžvilgiu bus dar sėkmingesni – dėl Portugalijos sostinėje Lisabonoje organizuojamo „Eurovizijos“ dainų konkurso. Antrą pagal senumą Europos šalių sostinę vertėtų aplankyti dar ir dėl kultūrinio paveldo, siaurų viduramžių gatvelių, gotikinių bažnyčių ir itin gero susisiekimo su kitais Europos miestais.

Sevilija

Nuotrauka – easyjet.com ©

Sevilija

Portugalijos kaimynė švenčia 400 metų sukaktį. Ketvirtas pagal dydį Ispanijos miestas, Andalūzijos ir flamenko sostinė Sevilija – puikus maršrutas 2018 metų kelionėms. Niekur neskubantys miestiečiai, svilinantis karštis, ispaniškas temperamentas, didinga architektūra ir ant medžių augantys apelsinai. Nereikėtų pamiršti ir kulinarijos: Sevilijos barams ir restoranams pavyko įtraukti naujausias tendencijas ir kulinarines madas, neprarandant savo senųjų tradicijų – tokių kaip tapas ar garsioji paelija. Sakoma, jei nori pažinti tikrąją Ispaniją, reikia būtinai keliauti į Andalūziją.

Mauricijus

Nuotrauka – sunref.org ©

Mauricijus

Ši romantiškoji sala Indijos vandenyne jau seniai yra viena iš populiariausių atostogų vietų pasaulyje. Įspūdingo skaidrumo vanduo ir prabangūs kurortai kasmet privilioja tūkstančius turistų. 2018 metais Mauricijus švenčia 50 metų nepriklausomybės metines. Tai itin tinkamas laikas apsilankyti Mauricijaus renginiuose. Pagrindinė metinės ceremonijos diena visada yra kovo 12-oji, kai vyksta kariuomenės paradai, oro šou, muzikos koncertai, šokių ir šviesos šou. Laukia įspūdingas reginys, kurį verta pamatyti savo akimis.

Naujasis Orleanas

Nuotrauka – lonelyplanet.com ©

Naujasis Orleanas

Nenutylantis bliuzas, džiazas, hipsteriai ir visiška laisvė – taip pirmiausia apibūdintum miestą prie Misisipės. Naujasis Orleanas – ypatingas miestas – daugiau kaip prieš dešimtmetį įveikęs uragano Katrina sukeltą katastrofą, šiandien pertvarkytas ir atsigavęs. Jame puikuojasi naujas oro uostas, nauji infrastruktūros projektai. Tikimąsi, kad 2018 metai bus itin džiaugsmingi: fejerverkai, koncertai ir įsimintini renginiai vyks visuose rajonuose. Jei 2018 metais pasižadėjote padaryti kažką naujo ir beprotiško – Naujojo Orleano kryptis skirta būtent jums!


Komentuok:
*Reklama
DNO