Menu
 
 

godo yorke – „In Silence, In Sirens“

2021 09 14  22:59  |  M.I.C. Naujienos

godo yorke – „In Silence, In Sirens“

Nuotraukos – Godos Sasnauskaitės asmeninio archyvo ©

Alternatyviosios muzikos atlikėja bei dainų autorė godo yorke (Goda Sasnauskaitė) rudenį pasitinka pristatydama savo debiutinį albumą „In Silence, In Sirens“.

Menininkės teigimu, albume susipina gausybė temų: tai ilgesys, meilės alkis, taikos paieškos tiek su savimi, tiek su išoriniu pasauliu.

„Tiesą pasakius, prieš šio albumo kūrybą, atrodė, kad negyvenu, tik egzistuoju.“ – dalinasi godo. „Dėl pasikartojančių teroristinių išpuolių pasaulyje bei neramumų dėl globalinio atšilimo, mane vis aplankydavo tamsios būsenos. Norėjosi viską mesti ir sunkiai galėjau kažką daryti, juolab kurti. Atrodė, kad pasaulis artėja link pabaigos. Laikui bėgant šis jausmas tik gilėjo ir norėjos vis labiau trauktis. Ne vienerius metus savanoriškai gyvenau paraštėse.“

Vienuolika skirtingų kompozicijų talpinantis albumas stebina stilių įvairove ir eklektiškomis muzikinėmis įtakomis. Albumo įžanga tapo rokenrolo stiliaus kūrinys „TRY!!!!!!“. Vėliau girdimi ir avant-garde, dark pop žanrai („The Pulpit“ ir „I Won’t Come“). Pasikartojančia gija tapo gospel muzikos įtaka, kuri yra godo muzikinės šaknys bei potraukis klasikinei muzikai – albume apstu įstabių kompozitoriaus bei prodiuserio Aurimo Vilkišiaus styginių instrumentų aranžuočių.

Aurimui Vilkišiui pasisiūlius kurti kartu, godo yorke ryžosi ištraukti namų sąlygomis kurtus įrašus į dienos šviesą ir paversti kompozicijas studijiniu albumu: „Jeigu ne Aurimas, nežinau, ar būčiau leidusis į tokią didelę šio albumo kelionę. Prieš kiekvieną sesiją mes ilgai kalbėdavomės apie tai, kaip jaučiamės. Manau, tai padėjo muzikai tapti nuoširdžiai. Kartu išgliaudėme visas mus užklupusias būsenas ir įvilkome į joms tinkamiausius apvalkalus.“ – atvirauja atlikėja.

godo yorke – „In Silence, In Sirens“

„Kurdama šį albumą mokiausi atsistoti ant kojų, supratau, kad pati galiu būti ta kurianti, suvienijanti ir gydanti jėga. Nustojau žvalgytis aplink, ieškodama prasmės. Pradėjau ieškoti būdų kaip pati galiu ją ištransliuoti. Šis albumas tiks tam žmogui, kuris nori išsivaduoti iš šio chroniško bejėgiškumo. Padės atrasti meilę sau bei vidinę taiką su viduje klestinčias neramumais. Kai kada net padės iš jų pasijuokti ar pakviesti pašokti.“ – tikisi menininkė.

IN SILENCE, IN SIRENS kūrė Goda Sasnauskaitė ir Aurimas Vilkišius. Muzikantai: Marius Meilūnas (gitara), Aleksandras Rogoža (būgnai), Dovydas Mindaugas Buidovas (bosinė gitara), Justina Mykolaitytė (vokalas). Goda dėkoja asociacijoms LATGA ir AGATA bei Lietuvos Kultūros tarybai, patikėjusioms Goda ir suteikusioms albumo finansavimą; vadybininkei Džiugintai Gabrielei Radavičiūtei; Eglei Karpavičiūtei; Viltei bei Garsų Miškui; Povilui Jakučiui; Adelei Sasnauskaitei ir Callum Edward Royle už albumo viršelį bei visiems prisidėjusiems ir skatinusiems šio albumo kūrybą.


Komentuok:
*Reklama
DNO