Menu
 
 

„Halstonas: šlovės ir nuopolio istorija“ sužibės „Dizaino savaitės“ metu

2019 05 06  21:35  |  Aktualijos

„Halstonas: šlovės ir nuopolio istorija“ sužibės „Dizaino savaitės“ metu

Kadrai iš filmo ©

Dokumentinis filmas „Halstonas: šlovės ir nuopolio istorija“ atskleidžia vieno žymiausių visų laikų dizainerio asmenybę ir gyvenimą. Šią intriguojančią ir „madingą“ dokumentiką Lietuvoje išvysite „Dizaino savaitės“ metu. Tačiau ji sudomins ne tik dizainerius ar mados mylėtojus, ji skirta visiems, kurie domisi 8 dešimtmečio Niujorku ir glamūriška jo atmosfera.

1977 m. paparaciai legendiniame Niujorko klube „Studio 54“ pagavo kadrą, kuris įėjo į istoriją – kaip Bianca Jagger per savo gimtadienį įjoja į klubą ant balto žirgo. Prie šio įsimintino momento prisidėjo ir dizaineris Halstonas. Būtent jis sukūrė suknelę, kuria tą vakarą buvo pasipuošusi Bianca.

Amerikiečių dizaino legendos dekadentiškojo Halstono kuriami drabužiai dengė tokių legendų kaip Elizabeth Taylor, Sophia Loren ir artimos jo draugės Liza Minnelli kūną. Išgarsėjo jis 1973 m. Versalio Royal Operoje metęs iššūkį prabangiai ir rafinuotai Paryžiaus scenai. Čia susitiko trys prancūzų dizaineriai ir trys JAV mados atstovai. Netikėtas, modernus Halstono žvilgsnis iškėlė Amerikos madą, kaip drąsią ir turinčią potencialo.

Halstono drabužiai išsiskyrė savo kirpimu – drabužis, kurį jungė viena siūlė, gaubė moters kūną taip, kad visiškai su juo susitapatindavo. Halstono moterys buvo stiprios, pasitikinčios savimi ir savo seksualumu, o jo modeliuoti drabužiai tai įkūnijo.

„Halstonas: šlovės ir nuopolio istorija“ sužibės „Dizaino savaitės“ metu

Ne tik savo kuriamais drabužiais pasižymėjo ši mados ikona, bet ir ne mažiau įvykių, žmonių, glamūro ir dekadenso kupinu asmeniniu gyvenimu. Tačiau po iškilimo dažnai seko nuopolis – taip nutiko ir Halstonui. Šios ryškios asmenybės šlovė sudužo į šipulius ir vieno garsiausio JAV dizainerio nuopolis užsibaigė mirtimi nuo AIDS komplikacijų.

Prancūzų režisierius Frédéric Tcheng jau žinomas savo filmais apie madą. Lietuvoje jis atpažįstamas iš aukštosios mados žavesiu svaiginančio filmo „Dior ir aš“. O dabar jis sukuria  film-noir žanru dvelkiantį filmą.

„Halstonas: šlovės ir nuopolio istorija“ sužibės „Dizaino savaitės“ metu

Nuotrauka – DUSTIN PITTMAN ©

Halstono iškilimas ir nuosmukis atkuriamas išskirtiniais archyviniais kadrais, intriguojančiais interviu su jam artimiausiais modeliais (vadinamosiomis Hallstonettėmis), verslo partneriais ir, žinoma, jo bičiule Lizza Minnelli. Nesunku būtų įsivaizduoti Halstoną kaip savo laikmečio auką, tačiau dokumentinis filmas spinduliuoja savo šventine aura ir ryškia super žvaigždės asmenybe, kurio gyvenimas savo stiliumi ir esme įkūnijo triumfą.

Intriguojanti istorija filme „Halstonas: šlovės ir nuopolio istorija“ apie dizainerį, kuris Amerikos madą įrašė į viso pasaulio mados žemėlapį „Dizaino savaitėje“ gegužės 9-12 d.


Komentuok:
*Reklama