Menu
 
 

Į Vilnių persikėlusio „Insanitus“ uždarymas – jau ryt!

2014 11 13  14:43  |  M.I.C. Naujienos

Insanitus

Nuotraukos: organizatorių.

Penktadienį, lapkričio 14 d., menų fabrike „Loftas“ įvyks multimedijos meno ir muzikos festivalio „Insanitus“ uždarymas. Savaitę trukusią šviesos parodą, kurią per labai trumpą laiką aplankė apie 2000 žmonių, uždarys muzikinis renginys.

Pagrindinės uždarymo žvaigždės – net du projektai iš užsienio. Tai „Brandt Brauer Frick“ iš Berlyno ir netikėtas muzikinis duetas iš Danijos: Tatu Ronkko su „Efterklang“.

„Brandt Brauer Frick“ ištrynė ribas tarp elektronikos ir klasikinės muzikos. Juos mėgsta ir gerbia begalė populiarių ir įdomių vokalistų – nuo Jamie Lidell iki Nina Kravitz – kurie taip pat dalinasi savo balsais naujausiuose „Brandt Brauer Frick“ įrašuose. Tuo tarpu viena žymiausių Skandinavijos madingojo pogrindžio grupių „Efterklang“ pasirodys su perkusininku Tatu Rönkkö. Nuo šio penktadienio jie lygiai metus kurs kartu, atsisakydami bet kokiu sąsajų savo muzikine praeitimi.

Iš dalies tai irgi yra meninis eksperimentas ir Vilnius taps pirmasis, kuris tai patirs.

Be kokybiškos, eksperimentinės ir džiazinės muzikos, uždarymo koncertą papuoš šviesos instaliacijos bei Lietuvoje dar nematyti audiovizualiniai sprendimai.

Užsieniečių pasirodymus pradės lietuvių atlikėjos Umiko ir menininkės Agnės Matulevičiūtės projektas „Galėjo būti ir kinas…“. Menų fabrike „Loftas“ bus įdiegtas senovinis kino projektorius su 16 milimetrų kino juostos technologija, per kurį švies specialiai su Umiko muzikine programa suderinti Agnės grafikos viražai.

„Tai analogų Lietuvoje neturintis 16 milimetrų juostos vizualizacijų ir gyvos muzikos projektas, kurio premjera įvyks jau šį penktadienį “Insanitus” uždarymo renginyje“, – sako vienas iš festivalio organizatorių Žilvinas Širka. Jis, beje, kartu su savo projektu „Naktiniai paukščiai“ irgi pasirodys uždarymo renginyje.

Vakaro metu vaizdine „Insanitus“ laboratorijos dalimi rūpinsis vizualizacijų meistras Oskaras Gudas ir specialus svečias iš Vokietijos Peteris Kirnas. „Bus kur akis išnarinti!“ – skelbia organizatoriai, pranešdami apie muzikinius pasirodymus pastiprinančią vizualizacijų ir šviesų programą.

Insanitus

Insanitus

Insanitus


Komentuok:
*Reklama