Menu
 
 

Interviu: Rytų estetika Vakarų grožio industrijoje

2015 04 26  22:24  |  Pokalbiai

Kartais atrodo, kad mūsų draugai ir pažįstami užimtesni vienas už kitą. Tačiau nepaisant riboto laiko paroje, kai kurie, regis, sėkmingai tarpusavyje suderina bėgimą miesto ritmu, intensyvų gyvenimą bei poilsį ir kasdienybės malonumus. Dalinamės mūsų naujausiu atradimu – savotiška „poilsio filosifija“, teigiančia, kad atrasti laiko sau užimtame tvarkaraštyje tiesiog būtina, ir kalbiname jauną stilingą moterį, sugebančią suderinti daugybę veiklų – darbą „Rituals“ kosmetikos ženkle, koncertinę veiklą su grupe „4 Roses“ ir, žinoma, Rytų pasaulio idėjas, prigijusias Vakarietiškame gyvenime.

Rytų estetika Vakarų grožio industrijoje

Eglė Čepaitė-Keturkė. Asm. archyvo nuotr.

Papasakokite, ką reiškia dirbti interjero ir namų kosmetikos srityje?

Šis klausimas, sakyčiau, turėtų būti užduotas pačiam Rituals įkūrėjui Raymond Cloosterman – išgirstas iš jo lūpų: dalinuosi video Apie RITUALS…

Pasak jo, jis rėmėsi savo vidine intuicija, nuojauta jog prekės ženklas turi eiti būtent šia linkme ir jis nesuklydo. Su profesionalia ir užsispyrusia komanda pavyko sukurti pasaulinio lygio prekės ženklą, kuris gyvuoja jau 14 metų ir yra pirmasis pasaulyje, apjungęs namų ir kūno kosmetikos konceptą.

www.youtube.com/watch?v=zpLY4yD77tI&list=PLhzZQQ3Bbush30oGiMB3nH5LcONbI0KR6&index=2

Rituals apima Rytų kultūros  filosofiją, tradicijas, kurios perteikiamos per pajautimą, prisilietimą, emociją, o mūsų tikslas – kasdienę rutiną paversti maloniu ritualu. Vieta, kur mes labiausiai pailsime ir atsipalaiduojame – namai, tad Rituals sukūrė ištisas produktų linijas, jog ramybės oazę galėtume susikurti namuose: mėgautis vonios burbuliukų prisilietimu, gėrėtis nuostabaus aromato žvake ir atsigaivinti natūralia arbata… Juk laimė slypi mažuose dalykuose, tik sustokime ir leiskime sau tai pajusti…

Rytų estetika Vakarų grožio industrijoje

Rituals Pinterest paskyros nuotr.

Rituals – Vakarų Europos ženklas, besivadovaujantis rytietiškos estetikos principais. Kokius svarbiausius šių kultūrų ženklus jis atspindi?

Mūsų filosofija yra paprasta: mes tikime jog laimę galime atrasti mažiausiuose dalykuose, tačiau labai dažnai mūsų gyvenimas toks užimtas, jog tiesiog pamirštame mėgautis akimirka. Mūsų misija – paskatinti jus sustoti, neskubėti ir atrasti laimės pojūtį. Kiekvienas jus pasiekiantis produktas turi savo tradicijas, istoriją, kaip senovės samurajų skutimosi ritualas ar japonų naujo gyvenimo šventimas, kuris įpintas į nuostabiąją Sakura kolekciją.

Papasakokite apie savo asmeninį stilių. Kas jį įkvepia – miestų pastatų formos, kelionės ir kultūros, knygos?..

Mane įkvepia kiekviena diena, saulės šviesa, lietus, muzika… Žinoma, kaip galima be kelionių? Keliaujant juk tiek visko pamatai, sužinai, atrandi. Visada žaviuosi kitų šalių kultūra, tradicijomis, vertybėmis bei stengiuosi kai kurias iš jų pritaikyti ir kasdieniame gyvenime.

Rytų estetika Vakarų grožio industrijoje

Asm. archyvo nuotr.

Kokios malonumų rutinos jums pačiai svarbiausios? (Nuo kvapų mašinoje iki dušo želė… kokiems produktams teikiate pirmenybę?)

Man malonumą visuomet suteikia vanduo, juk geriausias būdas atsipalaiduoti po dienos darbų – dušas, galėčiau valandų valandas ten praleisti (šypsosi). Mėgstamiausius produktus labai sunku įvardinti, kaskart išbandau kažką naujo ir pati nustembu, kaip tai man patinka… Mūsų pasididžiavimas yra unikalios švelnios struktūros dušo putos, pati visada naudoju kūno šveitiklį, bet tuo pačiu labai mėgstu kvapniąsias lazdeles bei žvakes, jų namuose turiu ne vieną, o atsipalaidavimo ir ramybės pojūtį visada padeda pasiekti natūrali Rituals arbata.

Kokius pokyčius pastaruoju metu pastebite lietuvių gyvenimo stiliaus įpročiuose, susijusiuose su grožio ir namų kosmetika?

Žmonės pradeda suvokti, koks svarbus mums visiems yra poilsis, atsipalaidavimo akimirka ir skiria laiko sau, savo analizei.  Taip pat klientas ateina ne tik kūno priežiūros priemonių pirkti, jis ateina dvasiškai pailsėti, pabendrauti, nori sužinoti produkto istoriją, filosofiją.

Kaip Rituals kuriamos kolekcijos? Kas jas įkvepia – tam tikros temos, tendencijos, visuomenės aktualijos?

Rituals kolekcijos yra kuriamos remiantis Rytų kultūros filosofija, tradicijomis, išmintimi, žinoma, jas pritaikant šiandieniam skubančiam žmogui… Temos vyrauja nuo  Senovės Rytų švenčių iki karalių tradicijų, tų pačių ritualų,  bet viskas yra įkvėpta gamtos ir natūralumo…

Rytų estetika Vakarų grožio industrijoje

Kolekcijos „Samurai“ įvaizdis. Rituals Pinterest paskyros nuotr.

Jūsų pavasario rekomendacijos, padėsiančios besimėgauti kasdienybe?

Mano rekomendacijos būtų pradėti kiekvieną dieną pozityviai ir sveikai: atlikti trumpą mankštą, išsispausti natūralių vaisių sulčių, perskaityti įkvepiančią dienos citatą ir šypsotis pasauliui net ir ankstų pirmadienio rytą, juk laimę galime rasti net pačiuose mažiausiuose dalykuose (šypteli).

Kas namų, interjero industrijoje jus įkvepia labiausiai? Kokie stiliai, personažai, kiti brand’ai, asmenybės?

Mane labiausiai įkvepia interjero dizainerių unikalumas ir sugebėjimas kiekvieną sezoną pateikti naujų, įdomių, akį traukiančių detalių. Visi stiliai turi savo šarmo, šiuo metu labiausiai domiuosi klasikiniu bei marinistiniu stiliais.

Rytų estetika Vakarų grožio industrijoje

Rituals Pinterest paskyros nuotr.

Prabangi kasdienybė – turbūt dažnam į miesto ritmą įsisukusiam žmogui šie du žodžiai tampa tolima siekiamybe, kadangi vis sudėtingiau atitrūkti nuo darbų. Nuo ko siūlote pradėti, norinčiam išmokti susikurti mažas, jaukias kasdienybės akimirkas?

Laimės receptas:

–          susitelk ties pozityviais dalykais;

–          praleisk daugiau laiko su žmonėmis, kurie tau svarbūs;

–          rask laiko sau – pailsėk;

–          nustebink artimą, mylimą žmogų;

–          gyvenk šią minutę;

–          mylėk;

–          išreikš dėkingumą, tai atsipirks su kaupu!

 

Dėkojame už pokalbį!


Komentuok:
*Reklama