Menu
 
 

Jonatan Bäckelie Vilniuje

2018 04 24  17:22  |  M.I.C. Naujienos

Jonatan Bäckelie

Nuotrauka iš asmeninio Jonatan Bäckelie archyvo ©

Gegužės 11-ąją, penktadienį, menų fabriko „Loftas“ scenoje – pasaulinė elektroninės muzikos žvaigždė iš Švedijos – Jonatan Bäckelie, dar žinomas, kaip Ernesto. Vilniuje garsus atlikėjas taps pagrindine reivo vakarėlio „Bliztrave“ žvaigžde.

Jonatan Bäckelie šį mėnesį pristatys naujausią savo projektą „Teologen“, kurį lydės ir debiutinis EP pavadinimu „Tenacios Dao“. Jame bus galima rasti du kūrinius bei Mario Basanov remiksą. Nauju vardu elektroninės muzikos scenoje debiutuosiantis „Teologen“ lietuviams geriausiai pažįstamas pseudonimu Ernesto. Garsus švedų vokalistas 2010-ųjų pabaigoje drauge su lietuvių elektroninės muzikos kūrėjais Vidžiu ir Mario Basanov išleido itin populiariu tapusį kūrinį „Changed“. Šis kūrinys sėkmės sulaukė ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse.

Ir nors J. Bäckelie Ernesto pseudonimu jau yra lankęsis Vilniuje, tai bus pirmasis jo pasirodymas Lietuvje su naujuoju „Teologen“ amplua. Daugelis kūrinių, kuriuos lietuviai išgirs „BlitzRave“ metu, bus būtent iš naujojo jo projekto, tad tai bus unikali galimybė vieniems pirmųjų pasaulyje gyvai išgirsti tai, kas dar net neišleista.

Populiarus ne tik Europoje, bet ir kituose žemynuose – nuo JAV iki Japonijos, Jonatan Bäckelie šiuo metu priklauso legendinei muzikos leidybos kompanijai „Sonar Kollektiv“, kuriai taip pat priklauso tokie atlikėjai, kaip Fat Freddy’s Drop, Fetsum ir kiti. Taip pat jį atstovauja ir leidybinė kompanija „Runemark“. Nuolat didžiausiuose pasaulio festivalio grojantis švedas dažnai bendradarbiauja su kitais elektroninės muzikos prodiuseriais, pavyzdžiui, Rafael Cerato, Jori Hulkonnen, Blu Mar Ten ir Alex Barck. Lietuviai tikrai yra girdėję ir jo koloboraciją su lietuviu „Ten Walls“ – kūrinį „Age Well“.

Pastarąjį dešimtmetį itin besidomintis teologija ir todėl pasirinkęs naująjį „Teologen“ pseudonimą, Jonatan Bäckelie į muzikalų kokteilį suplaka ir teologijos meną (nuo šamanų būgnų iki bažnytinių chorų), ir elektroninę muziką. Pasak Jonatan, geriausiai jo muzikinį stilių apibūdintų ne techno ar house etikėtės, o SDM – „spritual dance music“. Jonatan Bäckelie nėra tik elektroninės muzikos kūrėjas, jis garsėja išskirtiniu ir užburiančiu vokalu, kuriuo pagardina visus savo kūrinius.

„Blitzrave“ – tai menų fabrike „Loftas“ kas mėnesį vykstantis reiverių vakarėlis į vieną vietą suburiantis ne tik elektroninės ir techno muzikos atlikėjus, bet ir didžiulę minią šokių muzikos gerbėjų. „Blitzrave“ su Jonatan Bäckelie a.k.a. Ernesto vyks gegužės 11 d. Vakarėlyje reiverių lauks ne tik Jonatan Bäckelie, bet ir lietuvių DJ bei elektroninės muzikos kūrėjai. Visi jie paskelbti bus netrukus.


Komentuok:
*Reklama
DNO