Menu
 
 

„Kabloonak“ apie gegužę pasirodysiantį vinilą: „albumo kūrimas prilygsta dienoraščio rašymui“

2019 03 17  00:22  |  M.I.C. Naujienos

Kabloonak

Nuotraukos – „Kabloonak“ asmeninio archyvo ©

Gegužės mėnesį klausytojus pasieks naujas, jau antrasis atlikėjo „Kabloonak“ albumas. Vinilinė plokštelė tokiu pat pavadinimu – „Kabloonak“ bei joje nugulusios devynios dainos su gyva grupe bus pristatytos gegužės 2 d. Kaune ir gegužės 9 d. Vilniuje.

„Noras įrašinėti ir fiksuoti yra nuolatos, tikriausiai tai – mano dienoraščio pakaitalas. O pats albumo leidimas, pasirodo, gali būti ir amžina būsena. Man beveik taip ir nutiko, kai du metus teko visiems kartoti, jog įrašinėju arba leidžiu albumą“, – ilgai laukto naujojo darbo istoriją prisimena „Kabloonak“ vardu save pakrikštijęs atlikėjas Jonas Narbutas.

„Dainas rašiau, kaip visada, nuo savęs. Jos atėjusios arba iš gilių fantazijų arba iš kiek realesnių savianalizės akimirkų, viena kita – susapnuota“, – procesu dalinasi muzikantas. Kaip ir pirmajame rinkinyje – 2016 m. išleistame „Piano Out Of Tune“, visi albume „Kabloonak“ įgroti instrumentai ir įrašyti balsai – paties autoriaus darbas.

„Toks jau tas mano procesas, o bandyti įgriežti kokį smuiką – dar ir didelis azartas. Tačiau norėčiau paminėti, jog vienoje dainoje fleitą įgrojo Kristupas Gikas, o gitarą – Vytautas Rasimavičius. Pastarajam ir be to turiu daug padėkų, nes tai – žmogus, su kuriuo suvedinėjome albumą. Mano atnešama medžiaga niekuomet nebūna dėkinga…“, – pasakoja Jonas. 

Kabloonak

„Papa Goose records“ studijoje su Vytu Rasimavičiumi įrašinėtas vinilas „Kabloonak“ bus išleistas po muzikos agentūros „Tilto namai“ stogu. Leidybą taip pat dalinai remia asociacija „Agata“.

Plokštelė išleidžiama ribotu tiražu – pasieks tik 300 klausytojų, tad ištikimiausi muzikanto gerbėjai turėtų ypatingai suklusti. Formato pasirinkimą pats muzikantas aiškina su šypsena: „Kodėl vinilas? Nes visi turi teisę išleisti bent vieną!“

Būgnininko Jono Narbuto muzikinė biografija – ilga ir įdomi. Viena scena jis dalinosi su atlikėja Alina Orlova, grupėmis „Bekešo vilkai“ ir „Garbanotas Bosistas“ (dabar – „Garbanotas“). Šiuo metu groja lietuviškos kumbijos kolektyve „Parranda Polar“. Projektas „Kabloonak“ gimė 2016 metais, kai trumpam į šalį padėjęs lazdeles Jonas ėmėsi gitaros ir ėmė kurti jautriai poetiškas ir brandžiai sarkastiškas lopšines.

Vėliau prie atlikėjo prisijungė ketvertas draugų muzikantų – Šarukas ir Mantas Joneikiai iš grupės „Garbanotas“, Alanas Gurinas iš grupių „Ministry of Echology“, „Vaikščiojimai“ bei būgnininkas Augustas Baronas. Visas būrys pasirodys ir albumo pristatymo koncertuose gegužės 2 d. Kauno Sinagogoje bei gegužės 9 d. Vilniuje, dar neišbandytoje sostinės erdvėje – teatre „Vilniaus klasika” (Vytenio g. 6). Koncertų metu bus galima pačiupinėti ir įsigyti vinilinę plokštelę.


Komentuok:
*Reklama