Menu
 
 

Kaip išsirinkti tinkamą makiažo pagrindo atspalvį?

2013 10 22  22:21  |  Aktualijos

Kaip išsirinkti tinkamą makiažo pagrindo atspalvį?

SwO magazine nr. 2 fotosesija. Modeliai: Kamilė Kanapeckaitė ir Viktorija Mačkinytė. Fotografas: Konstantin Samarin. Visažistė: Rūta Daunoras.

Susirasti tinkamą atspalvį savo odai nėra taip sunku, bet tai reikia daryti atidžiai ir kruopščiai!

Atraskite tam ramų metą, pavyzdžiui, savaitgalį, ir patyrinėkite savo kūno spalvą – geriausiai dienos šviesoje. Susiriškite plaukus, nusivalykite makiažą ir atidžiai pažvelkite į veidrodį. Jeigu išsimaudėte vonioje arba ką tik išlindote iš dušo, būsite mažumėlę paraudusios, tad kurį laiką luktelėkite.

Apžiūrėkite visas savo kūno dalis, kurios yra matomos ir demonstruojamos viešumoje, – tai veidas, kaklas, krūtinė, pečiai, rankos, delnai. Ištyrinėkite ir atkreipkite dėmesį į visus skirtingus atspalvius. Ką matote? Atspalvis ne vienas, ar ne? Jų net labai daug! Kūno odoje pilna rausvų, melsvų, gelsvų, žalsvų, violetinių šešėlių, galite net aptikti juodus, baltus bei pilkus atspalvius!

Taip pat atkreipkite dėmesį į skirtumus tarp kūno dalių. Kaip skiriasi veidas nuo pečių? O pečių spalva nuo krūtinės? Kokius panašumus galite pastebėti? Viską gerai apžiūrėjusi, įsidėmėkite. Kokie atspalviai dominuoja Jūsų kūne? Ar didžioji dalis šiltų atspalvių, turinčių gelsvumą, žalumą? Ar galbūt dominuoja šalti tonai – mėlynumas ir violetiniai tonai?

Labai dažnai veido oda skiriasi 1 arba 2 tonais nuo kūno tono. Jis neretai būna truputį tamsesnis. Žinoma, kartais pasitaiko ir atvejų, kad veidas būna šviesesnis už kūną, bet reikia pripažinti, kad pastebėjau, jog tai atsitinka tada, jeigu panelės į soliariumą vaikšto su makiažu. Nuoširdžiai nepatariu ten vaikščioti – oda ims panašėti į raziną, nesulaukus nė trisdešimties!

Ką gi, ar gerai apžiūrėjote save? Taip? Kiekvieną detalę? Tuomet metas pažiūrėti į bendrą vaizdą iš tolo. Atraskite bendrą atspalvių kalbą tarp veido ir kūno – metas surasti spalvą, kuri tiktų Jums geriausiai.

Dauguma moterų susiduria su paraudusia oda tik tam tikrose vietose, pavyzdžiui, aplink šnerves, prie lūpų, ant kaktos ar skruostų. Kartais dėl pigmentacijos veido zonose atsiranda tamsesnių ruožų, neretai aplink akis patamsėja vokų ar paakių oda.

Prašau, tik nebandykite taikyti savo kreminės pudros spalvos būtent prie šių mažyčių veido ruoželių! Ieškokite spalvos, kuri pirmiausia derėtų prie viso kūno ir veido atspalvio. Tik tada makiažo pagrindas bus vientisas ir neatrodysite tarsi lėlė, sudėta iš vieno kūnelio ir prilipdytos kitokios galvos. Tamsesnės vietos veido srityse yra daug tamsesnės ir už visą Jūsų kūno toną. Tad jeigu makiažo priemonės atspalvį taikysite prie būtent šių vietų, pasirinksite per tamsią spalvą. Atrodysite kaip su tamsia karnavalo kauke – už tokius nusižengimus griežtoji grožio policija ir dideles baudas išrašo!..

Geriausios sritys pudros atspalvių išbandymui yra po ausimis, ant žandikaulio, prie kaklo. Tose vietose retai būna pigmentacijų arba paraudimų. Jei šių vis dėlto yra, bandykite kitą kaklo vietą šonuose. Niekuomet nebandykite makiažo priemonės kaklo viduryje, po smakru. Ši vieta dažniausiai yra kur kas šviesesnė nei veidas ir kūnas.

Užtepkite lašelį kreminės pudros ir išsklaidykite į visas puses: ties žandu, į apačia, ant kaklo, link ausies, į viršų… Matote, kaip tolygiai suvienodėja kūno tonas, veidas su kaklu, krūtine ir pečiais?

Ši mažytė „procedūra“ – puiki. Tokiu būdu galite išsirinkti sau tobulai tinkantį makiažo pagrindą ir visad atrodyti nepriekaištingai. Tiesa, nepamirškite šį ritualą laikas nuo laiko pakartoti. Juk visi vasarą būname šiek tiek tamsesni, negu žiemą!


Komentuok:
*Reklama
DNO