Menu
 
 

Kartas suartinanti Teisučio Makačino muzika džiazo ritmu

2018 12 13  15:33  |  M.I.C. Naujienos

Teisučio Makačino muzika

Nuotrauka – Vytauto Dranginio ©

Gruodžio 15 d., Palangoje įsikūrusiame „Ramybės“ kultūros centre įvyks koncertas „Vėjas man pasakė“, kuriame gyvai skambės melodingos ir įsimenančios 7-ojo deš. Teisučio Makačino dainos. Leonardo Pilkausko suburto septeto „Birthday“ pristatys programą su žinomais Lietuvos džiazo muzikantais garsinančiais Lietuvą pasaulyje. Su septetu scenoje kartu pasirodys ir vokalistė Kotryna Janutaitė.

Estradines dainas savaip interpretuodami ir atnaujindami dainuoja jau kelios atlikėjų kartos. Ne mažiau jos aktualios ir dabarties kartoms – suartinančios įvairių pomėgių žmones ir perpinančios skirtingų žanrų muziką. Pasak aranžuočių kūrėjo, saksofonininko Leonardo Pilkausko kūrybinis procesas prasideda jau perklausant originalius dainų įrašus: „Kalbant apie dainas, vis galvoju apie Teisučio Makačino „Vėjas man pasakė“ ar „Mieganti karalaitė“, ar nesenai atrastą „Žiedai, žiedai…“. Jos visos turi skirtingą emociją, bet įrašuose skamba tikrai gerai. Tarkim, jeigu originale „Vėjas man pasakė“ skamba kaip klasikinė Bossa-nova stiliaus daina, tai „Mieganti karalaitė“ primena klasikinį skambesį iš senojo James Bond filmo garso takelio, o „Žiedai, žiedai…“ nuotaikinga daina Brazilijos Samba stiliuje.“

Septet

Nuotrauka – L. Pilkausko ©

Pasak aranžuočių autoriaus, labiausiai estradinės dainos žavi savo potekstėmis. „Senosios dainos poetiškesnės negu dabarties laikų kūrybinės mados. Senosios dainos turi gražius tekstus ir juose „užprogramuota“ daug išminties nors XX a. antros pusės laikmetis turėjo būti sudėtingas, nes egzistavo cenzūra.“, – sako septeto „Birthday“ įkūrėjas.

Jau gruodžio 15d. „Ramybės“ kultūros centre skambės Teisučio Makačino autorinės dainos ir kelios originalios Leonardo Pilkausko kompozicijos džiazo ritmu.

Septet

Nuotrauka – L. Pilkausko ©

Leonardas Pilkauskas – saksofonai ir kompozicijos

Dominykas Vyšniauskas – trimitas/fliugelhornas

Jievaras Jasinskis – trombonas

Tomas Botyrius – tenoro saksofonas

Paulius Volkovas – džiazo gitara

Denis Murašov – kontrabosas

Domantas Razmus – mušamieji

Kotryna Janutaitė – vokalas


Komentuok:
*Reklama
DNO