Menu
 
 

Makiažas – meno forma, neturinti ribų

2014 02 14  14:08  |  Aktualijos

Ypatinga, charizmatiška, žvilgsnį traukianti vizažo meistrė Marija Unkind nesilygiuoja į jokius autoritetus ir teigia, jog kiekvienas žmogus yra individualus, todėl svarbiausia likti ištikimu sau. Marija net atsidūrusi mėnulyje nepamirštų savo aistros ir tikina, kad  ten daug pieštų, eskizuotų, pasinertų į kūrybinį procesą ir žinoma, kurtų naujus makiažo įvaizdžius. „Svarbiausia, duokit muzikos mėnulyje!“ – teigia ji, nes muzika įkvepia, padeda atsipalaiduoti ir sukurti kažką nežemiško.

Makiažas – meno forma, neturinti ribų

Marija Unkind. Asmeninio archyvo nuotr.

XXI a. makiažo tendencijas apibūdinti gana sudėtinga, nes jos kinta kas pusmetį, tad ir pasakyti, koks yra geras ir blogas makiažas, gana keblu. Dėl šios priežasties ir klausiame profesionalės, koks yra tinkamas įvaizdis ir kaip puoštis einant į šventę ar tiesiog pasimatymą su mylimuoju. Anot meistrės, šiais laikais makiažą galima suvokti kaip meno formą, kuri neturi ribų. Norint sukurti gerą makiažą, nebūtina vadovautis jokiais mados industrijos standartais ar taisyklėmis. Marija leidžia lietis fantazijai ir skatina taip elgtis ir kitas. „Meninis makiažas mane traukia vien dėl to, jog čia yra erdvės ir laisvės fantazijai. Tai valandos, kurių metu gali sukurti naują personažą. Būtent tuo ir mėgaujuosi labiausiai – nuo kėdės pakilęs modelis pavirsta kitu, savęs neatpažindamas. Tikiu, kad bet koks makiažas yra tinkamas visoms progoms. Aš pati einu į miestą, pasipuošusi spalvotais šešėliais, piešiniais ar ryškiomis lūpomis. Nematau nieko tame blogo – žmonės patys save riboja ir bijo išsiskirti. Tačiau užtenka kartą peržengti ribą ir nebenori grįžti atgal. Ne vieną klientę esu dažiusi „kitaip“, visos liko patenkintos ir nori dar!“ – pasakoja vizažistė.

Makiažas – meno forma, neturinti ribų

Shoop.lt nuotr.

Ir vis tik pradėti kažką naujo nėra lengva, o artistinio makiažo meistrių Lietuvoje tikrai nėra daug. Marija mielai dalinasi savo kūrybinio kelio pradžia ir tikina, kad klienčių jai netrūksta. „Makiažu domėjausi dar būdama paauglė. Visada mėgau ryškų bei išsiskiriantį makiažą ir štai, vieną dieną suvokiau, kad galiu savo hobį paversti darbu, o ne tik malonumu sau ir draugams. Maždaug prieš ketverius metus nusprendžiau išeiti iš „normalaus“ darbo biure – tuomet ir prasidėjo mano karjeros kūrimas. Kaip ir bet kurioje srityje, manau, pradžia visados sunkiausia, nes turi įrodyti sau ir, žinoma, kitiems, ką sugebi. Per kelerius metus įgijau patirties, augo kolegų pasitikėjimas, didėjo pažįstamų ratas, su kai kuriais „užaugau“ drauge. Kiekvienas fotografas, modelis, dizaineris ir kiti bendrų projektų nariai kažkuo prisidėjo prie mano stilistikos formavimosi. O dabar turiu tai, kuo galiu didžiuotis.“

Makiažas – meno forma, neturinti ribų

Miglės Golubickaitės nuotr.

Kalbant apie vizažisto profesiją, kyla elementarus klausimas, – kokiomis savybėmis turi pasižymėti meistras, kad jam netrūktų klientų ir kad jį būtų galima pavadinti profesionalu? Marija tikina, kad yra tik trys (bet labai svarbūs) dalykai, be kurių vizažistui būtų sunku dirbti: „Komunikabilumas, – dažnai gaunu atsiliepimų iš modelių, klientų, jog meistras visai nekalbus, vos porą žodžių taręs atidirba ir išeina. Bendravimas suteikia galimybę pažinti savo būsimą pastovų klientą. Higiena, – paaiškinimo nereikia, bet ir pats meistras turi būti prisižiūrėjęs, taip pat kaip ir jo darbo įrankiai. Punktualumas, – vėluosi šiandien, rytoj darbo nebeturėsi. Paprasta.“

Makiažas – meno forma, neturinti ribų

Shoop.lt nuotr.

Vizažisto darbas gali būti ir labai įtemptas, ypač, jei dirbama įvairiuose filmavimuose,  fotosesijose, tenka bendrauti su daugybe skirtingų ir įdomių žmonių, su kuriais ne visada lengva rasti bendrą kalbą. Marija tikina, kad sunkiausia dirbti su modeliais, kurie galvoja, jog žino savo vertę ir atsisako kažką daryti fotosesijos metu. „Tokių žmonių net nelaikau savo kontaktuose, – sako ji. – Modelis turi būti atsidavęs  sukurtam personažui, nesvarbu, ar jam patinka jis, ar ne. Čia ir matyti, ar modelis – profesionalas, ar tik pradedantysis. Su profesionalu norisi dirbti daugiau, norisi jį rekomenduoti užsakovams ir padėti gauti mokamus darbus. Taip pat mėgstu punktualius žmones, nes laikas šioje srityje yra labai svarbus.“

Makiažas – meno forma, neturinti ribų

Monikos Markevičiūtės nuotr.

Kalbant apie grožį sunku neprisiminti mados pasaulio siūlomų tendencijų, tačiau meistrė tikina, kad aklai jomis pasitikėti nederėtų, geriau tobulinti savo stilių, ieškoti įkvėpimo mados industrijos siūlomuose deriniuose, tačiau apsiriboti tik vieno sezono „madingais“ pasiūlymais yra kvaila. Tą patį ji taiko ir drabužiams: „Nepersistenkite, naudokitės harmonijos natomis ir pasieksite geriausių rezultatų.“ Diskutuodama apie makiažo tendencijas ir madas, Marija nevengia paminėti ir mūsų tautiečių: „Pastebiu, jog lietuvės nemoka atitaikyti kontūravimo spalvos, naudodamos pernelyg geltoną atspalvį, kuris yra labai pastebimas ir tikrai nesuteikia veido siaurinimo efekto. Kita vertus, galėčiau pagirti lietuves, nes tos, kurios moka dažytis, tai parodo, o kurios privengia kosmetikos, moka su ja nepersistengti. Deja, klaida laikyčiau dar ir tai, kad šalies merginoms trūksta drąsos. Kaip dažnai sutinkate gatvėje merginą su sodriai raudonomis lūpomis?“ – klausia vizažistė. Ji taip pat tikina, kad ką prie ko derinti, jau kiekvieno individualus reikalas, tačiau atskleidžia, kokį įvaizdį pasirinkti, norint jaustis ypatingai: „Juoda vakarinė suknelė, raudonas lūpdažis ir „dūminės akys“ su lašeliu auksinio akcento vidiniuose kampučiuose. Paprasta ir efektyvu.“

Makiažas – meno forma, neturinti ribų

Monikos Markevičiūtės nuotr.

Taigi, makiažas gali būti puikia priemone, jei norite išsiskirti iš pilkos minios, – šioje srityje fantazijai ribų nėra, tai puikiai įrodo pati Marija ir jos ryškūs bei netradiciniai darbai.


Komentuok:




*



Reklama