Menu
 
 

Kraftwerk: tridimensinis elektroninės muzikos pojūtis

2018 01 09  17:37  |  M.I.C. Naujienos

Kraftwerk

Nuotraukos – Kraftwerk ©

2018 metų vasario 19 dieną Lietuvoje pirmą kartą koncertuos elektroninės muzikos pionieriai ir krautrock žanro legendos – vokiečiai Kraftwerk.

Vengiantys viešumo ir dažniausiai neprisileidžiantys žurnalistų bei fotografų, Kaune, Žalgirio arenoje, grupė surengs įspūdingą pasirodymą, kuris geriausiai atsiskleis užsidėjus specialiai koncertui paruoštus 3D vaizdo akinius. Koncerte skambės improvizuota grupės kūrybos retrospektyva, įskaitant visus svarbiausius jos etapus – albumus „Autobahn“, „Radio–Activity“, „Tour de France“ ir kt.

Grupę 7-ojo dešimtmečio pabaigoje subūrė Ralf Hütter ir Florian Schneider, likusioji dalis nuolat keisdavosi ir retai įgydavo pastovią sudėtį. 2008-aisiais grupę paliko bendraįkūrėjas Florian, tad vienintelis iki šiol likęs originalios sudėties narys – Ralf Hütter.

Kraftwerk - SwO magazine

Grupei evoliucionuojant, Kraftwerk nariai nepaisydavo ankstyvos kompiuterių eros techninių apribojimų, įtraukdami to meto muzikoje neįprastus modernaus pasaulio garsus į savo įrašus. Susidūrus su jų idėjų realizavimui reikalingais, tačiau to meto rinkoje neegzistuojančiais instrumentais, juos tiesiog sukonstruodavo patys. Ne veltui po kurio laiko jie buvo pavadinti pirmaisiais muzikantais, sėkmingai įtraukusiais industrinius garsus į neakademinę elektroninę muziką.

Kraftwerk

Kraftwerk itin žinomi dėl savo privatumo standartų, retų interviu bei manekenų ir robotų naudojimo grupės fotosesijose, taip pat atsisakymo bendrauti laiškais bei svečių priėmimo savo legendinėje „Kling Klang“ studijoje Diuseldorfe, kurios tiksli lokacija buvo laikoma paslaptyje. Visgi, kai kuriems interesantams pavykdavo susisiekti su grupe telefonu – vienintelis apribojimas – reikėdavo paskambinti tiksliai sutartu metu – tokiu būdu dar nespėjusį suskambėti telefono ragelį pakeldavo Ralf Hütter. Viso to priežastis – noras maksimaliai atsiriboti nuo pašalinių garsų, ypač, jei grupė tuo metu ką nors įrašinėtų.

KRAFTWERK

Kraftwerk yra viena iš didžiausią įtaką padariusių grupių visoje modernios muzikos istorijoje. Kartais laikomi elektroninės muzikos „The Beatles“ ir „Velvet Underground“ atitikmeniu, įkvėpusiu tūkstančius muzikantų kurti neįprastus to meto muzikos pasauliui garsus naudojant kompiuterius ir sintezatorius. Kraftwerk taip pat įkvėpė muzikos legendas David Bowie ir Joy Division – abu atlikėjai yra viešai išreiškę savo simpatijas vokiečiams kūrinių pavidalu ar įvardiję Kraftwerk kaip įkvėpimo šaltinį.

Bilietus į Kraftwerk pasirodymą Kaune, Žalgirio arenoje, platina Bilietai.lt. Bilietų kaina nuo 36 EUR.


Komentuok:
*Reklama
DNO