Menu
 
 

Krempleno svajonės

2014 05 31  15:32  |  Aktualijos

Krempleno svajonės

Nuotraukos: Nerijaus Šabanausko, parduotuvės nuotrauka – Barboros Skrodenytės.

Vaikščiojimas po Kauno senamiestį neretai užburia, įkvepia ir priverčia jame ieškoti stebuklų. Taip atsitiko ir man. Neretai su draugėmis tiesiog sėdime, geriame kavą, šnekučiuojamės ir džiaugiamės, jog žmonės vis labiau atranda savyje norą stilingai atrodyti. Tačiau iškart kyla klausimas: kur Kaune galima rasti stilingų drabužių? Mes nusprendėme, jog būtent pačioje Kauno širdyje įsikūrusiuose butikuose ir krautuvėlėse reikėtų ieškoti atsakymo.

Šiandien aptikome Karolinos Tamošiūnės įkurtą vintažinę krautuvėlę „Kremplenas“. Mus nustebino ne tik vaizdas, kurį pamatėme, bet ir šiltas bei malonus bendravimas.

Vos įėjus pro duris viskas alsuoja laikais, kai moteris buvo žavesio, subtilumo, elegancijos įsikūnijimas. Laikais, kai kokybė buvo svarbiausias kriterijus. Žinoma, iškart susimąstėme, kas paskatino atidaryti tokią krautuvėlę? Štai Karolinos atsakymas:

Vintažine mada žavėjausi jau senai. Ji suteikia galimybę įsigyti kokybišką, originalų daiktą už prieinamą kainą ir atrodyti kitaip, išsiskirti iš minios – „greitosios mados“ gerbėjų. Vintažiniai rūbai pasiūti dar tada, kai neklestėjo vartojimo kultūra, todėl yra kokybiški ir ilgaamžiški. Modelių išbaigtumas ir sudėtingumas tiesiog pakeri… Taip pat džiaugiuosi, galėdama prisidėti prie atsakingo vartojimo kultūros populiarinimo. Juk suteikdami daiktams antrą gyvenimą, neskraidydami į prekybos centrus vos papūtus naujam mados vėjui, neįsigyjame ir krūvos nereikalingų niekniekių, kurių gamybai panaudota daug gamtos išteklių, o po sezono jie tiesiog papildo sąvartynus… Vintažui tinka vienas populiarus reklaminis šūkis: „kartą paragavęs, negali sustot“. Tad kartą pasipuošusi vintažine suknele, alsuojančia tobulu moteriškumu ir istorija, niekad nepamirši to jausmo ir neiškeisi į nieką kitą. Štai tokios yra pagrindinės priežastys, kodėl atidariau vintažinę.“

Krempleno svajonės

Žinoma, toks atsakymas tikrai pastūmėjo pažiūrėti į viską iš arčiau. Ir mus pakerėjo! Drabužių stilius, gausa, kokybė, medžiagos, tekstūros, spalvos! Galva gali apsisukti. O ką renkasi pati „Krempleno“ siela? Kokiais aprangos principais vadovaujasi?

„Rinkdamasi rūbus pirmiausia atkreipiu dėmesį į siluetą, tekstūrą. Tada būtinai patikrinu sudėtį. Kasdienai renkuosi tik iš natūralių pluoštų pagamintus rūbus. Vintažinė mada tam labai palanki – šilkinės palaidinės, suknelės, plonutės vilnos kostiumėliai prieš kelis dešimtmečius buvo neatsiejama moters garderobo dalis. O paskutinį kartą pažiūrėjusi į veidrodį, prieš užverdama namų duris, visada pagalvoju, ką nuimti, o ne ką pridėti, nes mažiau aprangoje visada yra daugiau.“

Manau, po šio pokalbio su Karolina bei nuostabių rūbų apžiūros mane ir jus į „Krempleną“ vilios nuostabi vintažinių potyrių jūra.

Galbūt ir pasimatom ten, kur svajonės išsipildo?..

Krempleno svajonės

Krempleno svajonės

Krempleno svajonės

Krempleno svajonės

Krempleno svajonės

Krempleno svajonės

Krempleno svajonės

Krempleno svajonės

Krempleno svajonės


Komentuok:




*



Reklama
DNO