Menu
 
 

Legendiniai mūsų laikų batai

2012 10 09  17:21  |  Aktualijos

Legendiniai mūsų laikų batai

A la stiklinės Christian Louboutin Pelenės kurpaitės yra tikras tobulų princesės batelių etalonas: trapūs, moteriški, grakštūs. Jei tikėsime pasaka, būtent tokie batai vieną dieną sužavės mūsų princą. Belieka viltis, kad tikrame gyvenime nuo jo niekad nereikės pabėgti, atėjus vidurnakčiui.

Legendiniai mūsų laikų batai

Sportiniai bateliai su platforma pirmą žymę mados pasaulyje paliko šešiasdešimtaisiais, tačiau, deja, ne itin ryškią. Grupės Spice Girls merginos devintajame dešimtmetyje batus prikėlė iš apdulkėjusių istorijos puslapių: dainininkės, pasipuošusios Buffalo firmos sportinukais, koncerto metu sukėlė tikrą dėmesio bangą. Platformos iškart atsidūrė jaunų merginų mados must-have sąrašo viršuje. Platformos, žinoma, jau kiek pakitusios, pernai grįžo į gatves ir šiandien yra viena gajausių tendencijų.

 Legendiniai mūsų laikų batai

1981 metais Vivienne Westwood sukūrė ikoniškuosius Pirate batus. Ilgą laiką gremėzdiški batai nesukėlė didelio susidomėjimo ir nebuvo populiarūs, kol jų 1999 m. nenusipirko supermodelis Kate Moss Nothing Hill‘o sendaikčių prieglobstyje, vadinamajame Rellik. Mados fanai iškart pradėjo ieškoti šių batų pakaitalų ir naršyti po butikus, ieškodami užsilikusių originalų.

Legendiniai mūsų laikų batai

Legendinio batų dizainerio Christiano Louboutin 8 colių aukščio puantai-aukštakulniai buvo sukurti 2007 metais ir pristatyti fetišo kolekcijoje, gimusioje bendradarbiaujant su režisieriumi David Lynch. Vargu ar surastume moterį, kuri būtų pasiryžusi juos avėti šiokią dieną, tačiau jais gėrėtis  galima nors ir visą vakarą!

Legendiniai mūsų laikų batai

A. McQueen ir jo nežemiškieji Armadillo batai sukėlė tikrą šoką mados pasaulyje. Nematyta forma ir dar neregėtas aukštis: gyvūną primenantys batai bei 30.48 cm, matuojant nuo grindų iki kulkšnies. Šie ,,monstrai” pirmą kartą podiumo šviesą išvydo dizainerio 2010 metų pavasario/vasaros kolekcijoje.  Podiumas yra podiumas, kuriame netrūksta spektaklių bei mados žaidimų, tad įdomu buvo sužinoti, kas sugebės juos pademonstruoti ir realybėje. Alexanderio draugė, žymi mados kolekcionierė bei paveldėtoja Daphne Guinness buvo drąsiausia ir į kosmetikos pramonės ženklo ,,NARS” 15 metų gimtadienio vakarėlio šventę įžengė pasipuošusi Armadillo aukštakulniais. Tikėti ar netikėti, spręskite patys, tačiau paveldėtoja teigė, jog dizainerio batai ,,iš tiesų labai lengvi ir patogūs”.

Legendiniai mūsų laikų batai

Vivenne Westwood violetiniai ,,dangoraižiai” tiesiogine to žodžio prasme išvertė iš kojų pačią Naomi Campbell per 1993 metais vykusį dizainerės pavasario/vasaros kolekcijos pristatymą. Modelis pradėjo tiesiog kvatoti – žinoma, kas gi sugebėtų laimėti kovoje su sudėtingais, neįmanomo aukščio krokodilo odos violetiniais platforminiais batais? Šie batai buvo eksponuoti įvairiuose muziejuose nuo Maskvos iki Durhamo.

Legendiniai mūsų laikų batai

,,Sekso ir Miesto” pagrindinės veikėjos Carrie Bradshaw (aktorė Sarah Jessica Parker) platoniška meilė Manolo Blahnik bateliams pasauliui žinoma jau nuo 1998 metų. Ypatingą mados ekstazę moterų bendruomenėje sukėlė mėlynieji satino aukštakulniai, puošti prabangia sage. Kaip kokioje pasakoje, filme mėlynoji kurpaitė išpranašavo laimingą pabaigą Carrie ir Ponui Šauniajam.

Legendiniai mūsų laikų batai

Yves Saint Laurent (vis dar – šiandien mados namai jau pakeitę savo vardą) prabangieji ,,narveliai“ papuoš Jūsų koją kaip ypatingą turtą, tačiau neapsaugos nuo pavydžių žvilgsnių. 2009 metų YSL pavasario/vasaros kolekcijoje pasirodę iš metalinio tinklo ,,suręsti” aukštakulniai tapo dažnos garsenybės įvaizdžio dalimi. Jei trokštate šių originalų, nepasimeskite tarp kopijų: vieninteliai ir nepakartojami YSL ,,narveliai“ vadinami ,,peep toe” ir yra atvirais pirštais bei turi užtrauktuką gale.

Legendiniai mūsų laikų batai

Converse All Star sportbačius, manau, turėjome kiekvienas. Ar tai buvo paauglystės ,,laiveliai”, ,,inkariukai”, imituojantys originalus, ar tikrieji All Star, šį baltų nosių sindromą persirgo ir mūsų tėvai. Converse bateliai pradėjo sparčiai populiarėti 1912 metais, pasirodę krepšinio aikštelėje. Penktajame dešimtmetyje tokios Holivudo žvaigždės kaip, pavyzdžiui, James Dean, juos pavertė savo stiliaus dalimi ir vertingu aksesuaru. Iki šių dienų Converse bateliai yra alternatyvaus stiliaus detalė, kurią ypač mėgsta garsenybės: Sienna Miller, Agyness Deyn, Kristen Stewart… Pastaroji  su baltanosiais nesiskiria netgi ant raudonojo kilimo!

Legendiniai mūsų laikų batai

Nuotraukos: SwO archyvas


Komentuok:
*