Menu
 
 

Aukštakulniai batai

2010 04 15  11:27  |  Aktualijos

Moterys ir batai, tai tie žodžiai kurie neatsiejami vienas nuo kito. Yra žmonių, teigiančių, kad dauguma moterų serga batų pirkimo manija. Tebūnie. Juk pirkti batus malonu. Ypač jeigu tai grakštūs moteriški aukštakulniai.

Gucci bateliai

Nuotrauka: designershoespro.com

Batai viena iš svarbiausių įvaizdžio detalių Todėl vargu ar rasime daug moterų, kurios neturi aukštakulnių batelių. Tai vienas iš moteriškumo simbolių. Bet aukštakulniai ne visada buvo moterims skirtas apavas. XVIIa. Aukštakulniai buvo kilmingųjų vyrų privilegija. Moterys galėjo tik svajoti apie tokį apavą. Vyriškų aukštakulnių pradininku tapo karalius Saulė – Liudvikas XIV. Nieko nuostabaus. Juk šis karalius buvo ne tik politinė asmenybė, bet ir mados diktatorius tuometinėje Prancūzijoje. Kad ir kaip keistai skambėtų, bet tuomet mada turėjo didėlę įtaką politikai ir socialiniams sluoksniams. Todėl aukštakulnių batelių kulno dydis nurodydavo asmens padėtį visuomenėje. Visi kilmingųjų batų kulnai, be išimties, būdavo dažomi raudona spalva.

Liudvikas XIV

Nuotrauka: lt.wikipedia.org

Tačiau šiandien viskas atrodo kitaip. Aukštakulnių vyrai seniai nebenešioja, o kulno dydis nurodo ne kilmingumą, o moters gebėjimą vaikščioti kuo aukštesne pakulne. Aukštakulniai yra tapę tarsi jėgos ir galios simboliu, nes neretai stiprios asmenybės moteris įsivaizduojama su aukštakulniais. Kuriai iš mūsų nėra pasitaikę, kad tektų kęsti pėdų skausmą, vien tam, kad atrodytume gražios?

Victoria Beckham

Nuotrauka: starstyleinc.com

Gydytojai skelbia, kad auštakulniai – tai pražūtis Jūsų pėdoms. Ir jie turbūt teisūs. Nes štai, aukštakulnių karaliene tituluojama mados ikona, dizainerė Victoria Beckam turi rimtų pėdų problemų, nuo liguisto aukštakulnių nešiojimo.

Victoria Beckham

Nuotrauka: bryanboy.com

Vargu ar kas iš mūsų, moterų, įsivaizduoja vakarienę restorane neavint aukštakulnių. Apsiavusi aukštakulnius, trapi ir gležna būtybė, staiga tampa grakščia, savimi pasitikinčia ir pasitempusia asmenybe. Turbūt nėra jokios kitos detalės, kuri šitaip galėtų pakeisti moterį. Kad aukštakulniai yra moteriškumo simbolis, tai įrodo ir filmas „The Devil Wears Prada“. Vienas iš žurnalo redaktorės reikalavimų darbuotojoms – nuolat avėti aukštakulnius.

Christian Louboutin

Nuotrauka: shoeblog.com

Aukštakulniai dera bemaž su visais Jūsų turimais rūbais. Jie puikiai dera prie džinsų, bet taip pat neatsiejami nuo sijonų ir, žinoma, suknelių.  Ar kas nors galėtų įsivaizduoti Valentino raudoną suknelę be tokios pačios, ryškiai raudonos,  spalvos batelių? Asmeniškai man, raudoni aukštakulniai yra vieni seksualiausių. Juk raudona – aistros spalva. Avint raudonais aukštakulniais, neišvengsite aplinkinių dėmesio ir susižavėjimo kupinu žvilgsnių.

Christian Louboutin

Daugiausiai apie aukštakulnius batelius nutuokia garsusis dizaineris Christian Louboutin. Aukštakulnių diktatoriaus, iš toli šviečiantis, kuriamų batelių raudonas padas jau seniai tapo Louboutin vizitine kortele. Dizaineris nenustoja stebinti mados gurmanų, bet pateikia vis naujų stebuklų. Christian Louboutin kuriamais bateliais puošiasi ne tik Hollywood’o atstovai, bet ir kai kurios Lietuvos moterys. Aišku, avėti Louboutin’ais – nepigus malonumas.

Christian Louboutin

Nuotrauka: geekshoes.com

Dabartinė pasiūla atitinka paklausą, nes moterys nebeįsivaizduoja savo gyvenimo be aukštakulnių. Sakoma, kad kai kurių dalykų užtenka turėti po vieną. Tačiau ši taisyklė netaikoma aukštakulniams. Jų moteris, savo spintoje, privalo turėti bent kelias poras. Investuoti į batus privalo kiekviena moteris. Turbūt visos prisimenate, kaip, būdamos mažos, matuodavomės mamos aukštakulnius batelius. Tenka pripažinti, kad aistra aukštakulniams nesvetima nuo mažų dienų. Aukštakulniai – tai tarsi Pelenės svajonė, tapusi realybe.

Berny Demore bateliai

Blossom bateliai

Louis Vuitton bateliai

Fendi bateliai

Steve Madden bateliai

Nuotraukos: designershoespro.com


Komentuok:

*Reklama