Menu
 
 

Vilniaus kino ekranuose – populiariausias visų laikų Afrikos filmas

2012 05 11  06:58  |  Aktualijos

Vilniaus kino ekranuose – populiariausias visų laikų Afrikos filmas

Nuotraukos: SwO archyvas. Filmo kadrai

Vilniečiai ir sostinės svečiai gegužės 16-20 dienomis galės nemokamai pamatyti tarptautinį pripažinimą pelniusius Juodosios Afrikos šalių kūrėjų filmus, tarp jų ir visų laikų populiariausią Afrikos filmą – Kongo režisieriaus Djo Munga trilerį „Viva Riva!”. Kino teatre „Skalvija“ ir Prancūzų instituto Lietuvoje kino salėje vyksiančius kino seansus pristato kultūros festivalis „Afrikos dienos 2012“.

Filmo “Viva Riva!” anonsas:

„Paprastai Afrikoje sukurti filmai daugiausiai rodomi Europoje ir JAV vykstančiuose festivaliuose ir itin retai pasiekia pačius afrikiečius. Filmas „Viva Riva!“ yra išimtis. Tai pirmas filmas, rodytas net 18-oje Afrikos šalių, – teigia Goda Jurevičiūtė, festivalio kino programos koordinatorė. – Negana to, šis filmas prasiskynė kelią į JAV ir Didžiosios Britanijos kino teatrų repertuarus, sulaukė puikių atsiliepimų ir pelnė gausybę apdovanojimų.“

2011 metais Afrikos akademijos apdovanojimuose „Viva Riva!“ pripažintas geriausiu metų filmu, taip pat pelnė prizus už geriausią režisūrą bei operatoriaus darbą. Tais pačiais metais MTV filmų apdovanojimuose buvo pripažintas geriausiu Afrikos filmu. 2010-aisiais sukurtas Djo Munga filmas „Viva Riva!“ pasakoja apie Angoloje gyvenantį smulkų sukčių Rivą, kuris verčiasi degalų vagystėmis ir jų perpardavinėjimu. Nusprendęs šį „verslą“ perkelti į už sienos esančią Kinšasą (Kongo Demokratinė Respublika), Riva ir jo bendrininkas apvagia negailestingus nusikaltėlius ir šie ima juos persekioti kriminalinėse Kinšasos miesto džiunglėse…

Vilniaus kino ekranuose – populiariausias visų laikų Afrikos filmas

Be „Viva Riva!“, žiūrovai taip pat galės išvysti geriausius šiuolaikinių kino kūrėjų darbus iš Pietų Afrikos Respublikos, Burkina Faso, Mozambiko bei dokumentinį filmą „Išvarykime velnią“. Šis filmas pasakoja įkvepiančią istoriją apie drąsias Liberijos moteris ir jų pastangas užbaigti ilgus metus trukusį pilietinį karą bei pradėti kurti taiką konfliktų nualintoje šalyje. Susivienijusios moterys išjudino užstrigusias taikos derybas ir padėjo į valdžią ateiti pirmai šalies moteriai prezidentei. Moteris subūrusi Leymah Gbowee ir dabartinė Liberijos prezidentė Ellen Johnson Sirleaf 2011 metais apdovanotos Nobelio taikos premija. 2008 metais Tribekos filmų festivalyje „Išvarykime velnią“ pripažintas geriausiu dokumentiniu filmu.

Režisierės Fanta Regina Nacro – pirmosios Burkina Faso moters režisierės, sukūrusios meninį filmą –  darbas „Tiesos naktis“ nukels į nenurodytą Afrikos šalį. Šalies valdžia ir sukilėliai bando žengti taikos keliu po daugelį metų trukusio pilietinio karo. „Tiesos naktis“ 2004 m. tarptautiniame San Sebastiano festivalyje buvo apdovanotas už geriausią scenarijų. Festivalio kino programoje taip pat bus rodomi Pietų Afrikos Respublikos režisieriaus John Kani darbas „Nieko išskyrus tiesą“ bei Mozambiko režisieriaus Joao Ribeiro filmas „Paskutinis flamingo skrydis“.

Nemokami kino seansai atvers duris gegužės 16-20 d. kino teatre „Skalvija“ (A. Goštauto g. 2/15) bei Prancūzų instituto Lietuvoje kino salėje (Didžioji g. 1). Čia režisierė Virginija Vareikytė skaitys ir įvadinę paskaitą apie Juodosios Afrikos kiną.

„Afrikos dienos 2012“ – nesiekiantis pelno  Juodosios Afrikos kultūros festivalis, kurio programoje – muzikos koncertai, meno dirbtuvės, kinas ir literatūra, parodos, diskusijos ir kiti renginiai. Festivalis vyks Vilniuje gegužės 16-20 d., kai kurie festivalio renginiai vyks ir Kaune.


Komentuok:
*Reklama