Menu
 
 

„Lewben Art Foundation“ ekspozicija ir intriguojantis performansas

2018 06 08  15:08  |  Aktualijos

„Lewben Art Foundation“ Vilniuje

Nuotraukos – Mariaus Žičiaus ©

Penktadienio vakarą šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius‘18“ įvyko šventinis vakaras dedikuotas menui. Ypatingasis mugės partneris „Lewben Group“ verslo ir kultūros elitui pristatė savo fondo „Lewben Art Foundation“ ekspoziciją „Pasakos? Kodėl gi ne“. Pristatymo šventę pradėjo „GoraParasit“ gyva skulptūra-performansas „Pipe Dreaming“.

Renginio metu ant grindų buvo sukonstruota 3×3 metrų vakuuminė nepermatomo latekso lova, kurioje du aktoriai su virtualiosios realybės akiniais ir juose rodoma „realybe“ įlindo į lovos maišą ir taip suformavo skulptūrą. Iš maišo buvo ištrauktas visas oras ir lateksas prigludo prie aktorių kūnų.

Indrė Tubinienė ir Indrė Valanatinaitė

Indrė Tubinienė ir Indrė Valanatinaitė

Pasak performanso autorės, gyva skulptūra „Pipe Dreaming“ atskleidžiamos abi virtualiosios realybės pusės: pirma, kaip mes, vartotojai, grėsmingai sumažiname natūralias taktilines patirtis iki minimalaus kūno judėjimo; antra, kaip mes tuo pačiu neribotai pripumpuojame savo smegenis ir pojūčius įvairia pertekline informacija, vaizdais ir žiniomis.

Danguolė Stachura

Danguolė Stachura

„Lewben Art Foundation“ kolekcijos kuratorė Francesca Ferrarini (Italija) svečiams pristatė ekspoziciją „Pasakos? Kodėl gi ne“, kurioje kiekvienas žiūrovas galėjo pasinerti į trijų garsių menininkų sekamas šiuolaikinio pasaulio pasakas. Ekspozicijoje pristatomi tokių garsių menininkų kaip Vadimas Fishkinas (Rusija–Slovėnija), Andrea Crespo (JAV), Reza Arameshas (Iranas–Jungtinė Karalystė) kūriniai.

Kęstutis Verslovas ir Ramunė Piekautaitė

Kęstutis Verslovas ir Ramunė Piekautaitė

Meno mugės „ArtVilnius‘18“ vadovė Diana Stomienė džiaugėsi, kad jau penktus metus iš eilės meno mugės lankytojai gali išvysti „Lewben Art Foundation“ kolekcijos kūrinius. „Šio fondo dėka mes turime išskirtinę galimybę pamatyti geriausių menininkų kūrinius čia, Lietuvoje. Kaip ir kasmet „Lewben Art Foundation“ ekspozicija yra įdomi nuo koncepcijos iki architektūros ir svariai papildo visą meno mugės programą“, – kalbėjo D. Stomienė.

Vilius ir Rita Kavaliauskai su meno mugės vadove Diana Stomiene - SwO magazine

Vilius ir Rita Kavaliauskai su meno mugės vadove Diana Stomiene


Komentuok:
*Reklama
DNO